Afscheid ir. J. J. Poutsma - Mutaties (D) Hier zijn we dan weer met ons november-nummer. Het leven gaat verder en zo ook ons blad, dat nu alweer een jaar in een nieuwe tooi verschijnt. Natuurlijk vindt u nog een nagalm van de Bossche opening in de vorm van een schitterend gedicht, en vdz beschrijft onze nieuwe brouwerij zoals hij het meent ge zien te hebben Inmiddels naderen wij weer het einde van het jaar en zal ons volgend nummer weer een kerst nummer zijn. In verband hiermee zal Vers van 't Vat evenals het vorig jaar de volgende maal op zaterdag 20 december verschijnen met een dikker, gecombineerd december- ianuari nummer. Tot slot nog het volgende: U heeft gezien dat wij een nieuwe achterpagina hebben; en wel op z'n kop. Met andere woorden: een eigen .Kolderkrant". De directie heeft besloten de volgende mutaties met ingang van 15 oktober 1958 te doen plaatsvinden. 1. Ir. J. Blaauw wordt op de meest eervolle wijze ontheven van zijn functie inzake de nieuwbouw 's-Hertogenbosch. Hij wordt toegevoegd aan de staf van de „Chef Produktie Nederland", drs. J. Gombert, ter behartiging van de coör dinatie van de Technische Diensten der brouwerijen in Nederland. 2. Drs. G. L. Rinkel wordt eveneens op de meest eervolle wijze ontheven van de hem in augustus 1957 opgedragen tijdelijke taak van bedrijfs- Op 30 september jl. heeft ir. J. J. Poutsma in de raadskelder van Rotterdam afscheid genomen van de Heineken's brouwerij, waaraan hij gedurende 27 jaar verbonden was als hoofd van de afdeling hotel-, café- en restaurant-bouw. Het eerste contact met onze brou werij kreeg ir. Poutsma bij de bouw van hotel Atlanta in Rotter dam, waarbij hij als adviseur van een technisch-adviesbureau optrad, waaraan hij jarenlang was ver bonden. In 1931 trad hij in dienst van Heineken voor werkzaamheden betreffende bouw en inrichting van horeca-bedrijven. Gedurende de ruim 27 jaar die de heer Poutsma bij ons door bracht, zijn, naast de wel 4 a 500 inrichtingen en verbouwingen van kleinere bedrijven, vele grote wer ken met zijn medewerking tot stand gekomen, die elders op deze pagina staan vermeld. leider brouwerij 's-Hertogen bosch. De heer Rinkel zal de leiding op zich nemen van de Werktuigkundige Dienst in de „Organisatie Technisch Beheer Buitenland". Drs. Rinkel is voorts belast met de goede voortgang en afwikkeling van de nieuw bouw 's-Hertogenbosch. 3. Ir. J. M. van Rossem wordt aangesteld in de functie van bedrijfsleider brouwerij 's-Hertogenbosch. Een uitvoerig levensrelaas van ir. Van Rossem gaven wij in ons nummer van april van dit jaar. Rest ons hem en de andere heren veel succes toe te wensen in hun nieuwe functie. Tijdens de 27 jaren dat ir. 3. 3. Poutsma aan Heineken ver bonden was, zijn vele grote projecten met zijn medewer king tot stand gekomen als: hotel Atlanta, Rotterdam het Brouwerswapen, Amsterdam het Gouden Hoofd 's-Gravenhage restaurant du Casque, Maastricht hotel Smulders, Tilburg het Silveren Seepaerd, Eindhoven Gooiland, Hilversum het Staargebouw, Maastricht het Beurscafé, Rotterdam Het Holbein Restaurant, Rot terdam, met Heineken's Hoek Heineken's Hoek, Amsterdam café Moderne, Amsterdam de tentoonstelingen: Luto E 55 Ahoy' Expo '58, Heineken's Hoek Een speciale vermelding verdient zijn hobby en activiteit op het ge bied van tentoonstellingen. Wij denken daarbij aan Ahoy', E '55, de Luto en, niet in de laatste plaats, de Heineken's Hoek op de Expo '58. Natuurlijk werden bij dit afscheid vele woorden tot ir. Poutsma ge richt, o.a. door onze directeur jhr. Feith alsook door de heer Van Nierop, hoofd van de nieuwe afd. onroerende goederen, waarbij de vele goede eigenschappen van ir. Poutsma naar voren werden gebracht. 1

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 3