d'oopening telefoneert u ook...? export naar de maan een onaestetisch verantwoord, maandelijks verschijnend, wij willen op deze plaats nogmaals de aandacht erop vestigen, dat wij nog altijd in het bezit zijn van een telefoon, dit in tegenstelling tot de mening van sommi gen van ons, die ervan overtuigd zijn hun collegae in andere brouwerijen per telex goedemorgen te moeten wensen, om deze ochtend-aubade zo vlot mogelijk te laten verlopen geven wij u hieronder kort samengevat nog even de in de brouwerij-statuten vastliggende leidraad van het telefoneren: draai het gewenste nummer uit uw hoofd, want met op zoeken verliest u de tijd waarin u al weer een tweede had kunnen opbellen zeg al voordat de an dere kant antwoord geeft „pedon", want de eerste keer heeft u altijd het ver keerde nummer te pakken hr de v. te a.: om mogelijke misverstanden te voorkomen moeten wij u er toch echt attent op maken dat een onderbaas niets maar dan ook niets met ondergisting heeft te maken. zie van dale) mej. c. te h.: u moet werke lijk een charmante vrouw zijn als u ons een dergelijke vraag kunt stellen, helaas is deze pagina niet de juiste plaats om er op in te gaan, omdat dergelijke vragen alleen op een linkerpa gina kunnen worden beant woord. hr p. te g.: hebt, geloven wij, de essentiële betekenis van de bouw van onze bossche brouwerij niet hele maal begrepen, in tegenstel ling tot uw mening namelijk werd het jonge bier voor verwerking niet uit de rivier de dieze in de brouwerij gepompt maar uit een in de dieze liggend tankschip dat de naam droeg van „gerrit- }e". dit is nu echter voorgoed voorbij, sedert de brouwerij namelijk geheel voltooid is, wordt het bier, zoals dat heet ter plaatse uit de grond gestampt. 9 spreek nooit langer dan negen minuten met elkaar, want dan krijgt u last van een droge keel. leg de hoorn dan op de haak, bel voor een glaasje bier en draai daarna weer opnieuw het nummer waarmee u de vorige negen minuten hebt gesproken als het gesprek een ver velende wending mocht krij gen moet u met een ge knepen stem er tussendoor roepen: „wilt u ophangen, interlokaal", succes ver zekerd. vraag de telefoniste drin gend, doch vriendelijk u in de loop van de dag tele fonisch te willen wekken, opdat u niet later dan vijf uur naar huis hoeft te gaan. bij het ter perse gaan van dit blad kwam ons nog net ter ore dat een van on ze assistent-export-managers het hem reeds jaren geleden gegeven advies heeft opge volgd en zich op weg heeft begeven naar de maan. (overbodig te vermelden dat het meegekregen bedrag voor verblijfkosten aangepast is aan het aantal af te leggen kilometers), wij kunnen zijn standpunt volkomen wetti gen dat dit het gunstige ogenblik is om persoonlijke en zakelijke belangen ge combineerd te behartigen, wij wachten dan ook met spanning op zijn terugval, waarover wij u in ons vol gend nummer nader hopen te rapporteren. uw inzendingen worden door ons gaarne terzijde ge legd redactie. ter overname aangeboden een bokkepruik (tegenwoor dige eigenaar is aan redactie bekend) antieke kurketrekker ter overname gevraagd, ter ope ning van overjarige bier flesjes de trots van den bosch: de bottelarij op 3 september jl. kwam de hulp-advies-commissie van de commissie van de hoofd-commissie voor het eerst bijeen en werd na een vruchtbaar 24-urig debat una niem (slechts 49 stemde tegen) besloten de opening van de brouwerij te 's-hertogenbosch op 4 september te 's-hertogenbosch te doen plaats vinden, gezien de overvloedige tijd die toen nog beschikbaar was (ruim 59 minuten) verliep een en ander zeer vlot. dit is niet te verwonderen, immers de brouwerij daar ter plaatse, was nooit gesloten, zodat er (op enkele flesjes na) nauwelijks iets te openen was. om kort te gaan: een feestelijke dag!

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 20