Doorloper De puzzelboek HORIZONTAAL: 1. In hoeverre het Vakantieraadsel heeft meegewerkt aan het inderdaad mogen ondergaan van een lange en aangename mooi weer-periode is niet bekend, doch de vele ontvangen inzendingen geven wel de indruk daartoe een steentje te hebben bijgedragen. Als gevolg van het „Speciaal Den Bosch-nummer van september/oktober" is in de puzzelrubriek één en ander in te halen voor publikatie, zodat hier de oplossing, resp. winnaarsaanduiding volgt van zowel het juli- als het augustusraadsel. De prijzen zijn na loting toegekend: voor het Kringraadsel aan 1. Mevrouw D. van Schooneveld-Mols, Rotterdam; 2. H. J. Leeflang, Amsterdam; 3. J. Boerewinkel, Rotterdam; voor het Vakantieraadsel aan 1. J. van Straten, Malayan Breweries Ltd., Singapore; 2. C. J. de Vries, Amsterdam; 3. J. M. Naerebout, Rotterdam. Allen harte! Als nieuwe opgave wordt u weer een „Doorloper" gepresenteerd, waarin de zwarte hokjes niet zijn aan gegeven. De woorden lopen dus achter elkaar door. Zij zijn te scheiden door zelf achter ieder woord een scheidingslijntje te trekken. Gaarne uw oplossingen in te zenden vóór 1 december 1958, waarbij wederom 3 surpriseprijzen zullen wor den toegekend. Veel genoegen Keiler 12 3 6 5 6 7 9 10 11 12 13 K 15 16 17 18 19 20 V 2. 6. 7. 9. schrijfbehoefte - schrijfbehoefte - schrijfbehoefte - schrijf behoefte. lansier - vorstenverblijf - tegen de wind opzeilen - onder wijsvorm (afk.). 3. zoutachtig - genotmiddel (mv.) - bar - boomsoort. 4. vis - bolgewas - mak - lijst van op te voeren toneelstukken. 5. oude maat - richtsnoer - vennootschapsvorm (afk.) - valse verklaring - noodsein - water in Friesland, onderdeel van een woord - sluier - onenigheid - hetzelfde (afk.) - aanduiding op Ned. auto's. paardje - eerstkomend (afk.) - krachtbron - Hogere School (afk.). rivier in Duitsland - Oosterlengte (afk.) - land in Europa - plant - meisjesnaam. boom - afhangende bevroren waterdruppels - bestanddeel - jongensnaam. bevestigingsmiddel (mv.) - handelswaar - vlaktemaat - ieder, landbebouwer - ontkenning - bepaalde muziekles. 12. soort plant - groot water - nastreven van een ideaal. 13. monster - plaats in Zd. Limburg - muzieknoot - adem halingsorganen. deel v. d. Bijbel - tijdperk - damesschortje - aanrijding - Engeland (afk.) - heilige (afk.). dakvensters - familielid - benaming voor mensen met weinig geluk. kledingstuk - stel - familielid - hoogste kaart - uitgeworpene. zangstem - muziekinstrument (mv.) - meisjesnaam - erf genaam - voormalig eiland - voorzetsel. Europeaan - uitroep van verwondering - en anderen (afk.) - inhoudsmaat - terloops - rechts (afk.). vreemde munt - waarschijnlijk - boom - laatstgenoemde (afk.) - familielid. troefkaart - op geen enkele plaats - voorvechters. 10. 11. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. boom VERTICAAL: 1. bepaalde rubriek uit dit blad - kledingstuk. 2. brandstofbuis - loot - vis - vreemde munt. 3. aanleg - gebrek - bedekking - meubelstuk. 4. stuk hout - kansspel - schrijfbehoefte - land in Europa. 5. gewicht - ploegdier - bijwoord - onderwijzer - gegroet (Lat.). 6. verdovingsmiddel - oproer - Indonesische politieke partij (afk.) - papegaai - tovenaar. 7. groet - vliegtuig testen - plaats in Zeeland - nauw. 8. voetafwijking - gepelde gerst - als volgt (afk.) - hoge duintop - ongeluksgodin. 9. tijdperk - glimmer - verlaten - naschrift (afk.) - mager. 10. Ludolfiaans getal - larve der langpootmug - laatstleden (afk.) - te delen - onderricht. 11. ex-Italiaans schiereiland - voorwerp van spot - voorkeur - eerstkomend (afk.). 12. dorp in Achterhoek - naar onze mening (afk.) - 2 dagen vóór vandaag - opbergruimte. 13. kreten slaken - schoonheidskijker - voorzetsel. 14. schrijfbehoefte - water in Utrecht - pers. vnw. - loot - bijbelse naam - open vlakte - bergtop. 15. wild zwijn - aanwijzend vnw. - familielid - vis - vennoot schapsvorm (afk.) - vreemde munt (mv.) - muzieknoot. 16. bontsoort - meisjesnaam - tijdperk - dik - muziekaandui- ding - onderwijsvorm (afk.). 17. handeling bij voetballen - hij (populair) - handel - auto bewaarplaats. 18. naaktloper - benaming - soortelijk gewicht (afk.) - boom - kloosterzuster. 19. kledingstukken - Negerwijk in New York - boom - smal stuk zijde - pers. vnw. 20. schouwspel - Japanse munt - Russisch overheerser - meisjes naam. Zie voor vorige oplossingen pagina 17 12

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 14