Diploma's Oranjekalender 1959... Amsterdam: De heer J. G. A. Keizer, afdeling expeditie, slaagde voor het praktijk examen Nederlandse handelscor respondentie. Rotterdam: De heer J. van Offeren, afdeling buitenland, slaagde voor het diploma hoofdcorrespondent Franse taal; de heer N. A. Hollestein, afd. inkoop, behaalde het praktijkdiploma voor Franse handelscorrespondentie; de heer A. G. Festen, afd. export, is geslaagd voor het praktijkdiploma Engelse handelscorrespondentie; mej. J. M. Scheffer, afd. correspon dentie, behaalde de diploma's voor steno Nederlands en Engelse handels correspondentie; mej. J. de Geus, afd. buitenland, is geslaagd voor het diploma Franse handelscorrespondentie mej. W. J. Broekman, afd. boekhou ding, slaagde voor het diploma steno-Nederlands; mej. L. M. Pieterse, afd. inkoop, is geslaagd voor het diploma steno- Nederlands; de heer W. Roodenburg, afd. inkoop, behaalde het diploma Duitse handels correspondentie; de heer M. A. Goudswaard, afd. boekhouding, behaalde het praktijk diploma boekhouden; mej. M. G. J. v. d. Kamp, afd. boekhouding, slaagde voor het diplo ma moderne bedrijfsadministratie; mej. E. Spruyt, afd. Buitenland, be haalde het diploma voor steno-Engels. KALENDER 1983 Jaren achtereen al geeft Pro Juven- tute een Prinsessenkalender uit, waar van de netto-opbrengst ten goede komt aan de verwaarloosde jeugd van Nederland. Als wij het woord „Boefje" noemen, weet ieder wat wij bedoelen. Toen onze prinsessen nog klein waren hebben tallozen hun plezier beleefd aan de alleraardigste kinderfoto's, Den Bosch: De heer J. V. J. Lansman, af. inkoop, is geslaagd voor het praktijkexamen moderne bedrijfsadministratie; de heer Grootveld, afd. centraal magazijn, behaalde het diploma voor Nederlandse handelscorrespondentie. maar kleine kinderen worden groot en daarom heeft men in de kalender nu afbeeldingen van onze gehele Vorstenhuis opgenomen en de naam veranderd in Oranjekalender. Deze ligt nu voor ons: een juweel. Niet alleen zijn er leuke opnamen van alle leden van het gezin op Soestdijk, maar de kleurenfoto op het dekblad van onze beide oudste prin sessen is zó rijk, dat men werkelijk aan een sprookje uit zijn kindertijd terugdenkt. Jongelingen van vroeger eeuwen droomden van prinsessen, maar waar vindt men die nog in onze nuchtere twintigste eeuw? Degenen, die de televisie-uitzending en de kleurenfilm van de opening der Staten-Generaal hebben gezien zullen hun antwoord klaar hebben: bij ons in Nederland. Prinsessen met een lieftalligheid, een élégance, een voornaamheid en tegelijk een eenvoud, als we ons inderdaad slechts herinneren van de verhalen uit onze jeugd. Natuurlijk koopt u voor uw vrouw, uw man, uw dochter een Oranje kalender als St.-Nicolaas of kerst geschenk. U zult er geen spijt van hebben, dat voorspellen wij u. De kalender is voor onze Rotter damse personeelsleden van fabriek en kantoor verkrijgbaar bij de heer Salomons, portier van het kantoor gebouw. De prijs is 2,75. Voorts kan men de kalender verkrij gen door betaling van dit bedrag per postwissel of op postgiro 51.74.00 van „Pro Juventute", Postbus 7101, Amsterdam, tel. 79.09.49. Parijs ontspringt en naar Amerika wijst. De eerste is verreweg de meest levensvatbare, omdat zij op meer dan alleen maar afweer en doelmatigheid berust. Er worden schuchteren pogingen gedaan om een parlementair lichaam te stich ten als tegenspeler van de bestuurs organen van de N.A.V.O. en de O.E.E.S., maar de gedachte van een Atlantische Gemeenschap bo ven de Europese is nog te jong om aan te slaan. Men mag zich terecht afvragen waar dit alles nu naartoe groeit. Wij weten het niet. Niemand weet het. Op het ogenblik tekent zich een kern-Europa af, bestaande uit zes souvereine staten, die voort durend verder gaan in de richting van een statenbond zij het dan ook in een langzaam tempo met daaromheen een krans van belang stellende staten, die soms wel en soms niet met de kern wensen mee te gaan. Ook liggen eromheen nog staten, die nergens aan mee doen, Spanje en Finland bijvoor beeld, welk laatste land echter met Noorwegen, Zweden en Denemar ken de Skandinavische Douane- Unie aan het voorbereiden is. En dan zijn er de communistisch ge regeerde staten, die van de grote baas in het Kremlin niet mee mogen doen. De Europese zaken zijn langzamer hand erg ingewikkeld geworden. Er is echter ook een streven naar vereenvoudiging door samenvoe ging van allerlei parlementaire lichamen. Als daar de concentratie van secretariaten-generaal in één stad bij komt zal het misschien mogelijk zijn de eenwording naar een hogere versnelling over te schakelen. Laat ons met belang stelling de ontwikkeling volgen! 11

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 13