Rust Kottomissies Expo in New York De heer D. J. Ruyter-Wytsma, de vroegere Heineken's inspecteur in de West, stuurde ons een foto van zijn „Rancho Fokkelnia", waar hij poseert met zijn eerste kalf. Wij vinden het prettig op deze manier een glimp op te vangen van het wel en wee van Heineken's mannen in de wereld. In Paramaribo heeft op 1 juli een emancipatiefeest plaatsgevonden, waarbij op een zeer charmante wijze een „reclamerondgang" werd gemaakt door een groep inlandse jongedames, zg. „Kottomissies". Daarbij werd onderstaand Heine ken's liedje gezongen: Heineken's reclamelied Bier, bier let op het merk. Bier, bier, Heineken's bier. Bier, bier laat ons nu drinken Drinkt altijd Heineken's bier. Waar gij ook mag wezen, op een dansje of feest. Vraag maar naar Heineken's bier daar. Want die staat reeds voor de [hand in ons land. Bierie Heineken's bierie, brada sisa alia man. Bierie Heineken's bierie, Voe alia boeng, wrokko man No tekie prakserie joe moe bai Heineken's bier Masra Jonbouw serie da bierie, voe kom sekie wie lobie sranang. Van onze vertegenwoordiger in de V.S., de heer Leo van Munching, ontvingen wij deze foto van de etalage van het Brass Rail Restau rant op de Seventh Avenue 49th Street in New York. Een Klein-Holland, waarin naast ons bier, klompen, tulpen en mo lens, de foto staat van het Ameri kaanse paviljoen op de Expo '58, met de vermelding dat het enige Europese bier dat daar geschon ken wordt, Heineken's bier is. Dat moet de Nederlander die deze Newyorkse etalage ziet toch de borst doen zwellen!!! 12

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 14