Van onze verenigingen Vreugdelied Lopend door de stad ziet men de meest vreemde tonelen; nergens ziet men zo enthousiast kermis vieren als in de T.T.-nacht en ner gens is een hele stad zo verbroe derd als Assen, waar immers iedereen op de één of andere manier in motoren geïnteresseerd is. Constant tappen Deze verbroedering brengt met zich, dat velen zich geroepen voe len met hun beste kameraden (die ze al een half uur kennen) een biertje te drinken en het gevolg hiervan is dat de vele Asser café- tjes constant staan te tappen. De kraan gaat niet dicht. Hoewel het overdreven is om te zeggen dat vele Asser caféhouders hun bestaan danken aan de T.T., is het toch wel zo, dat twaalf uur constant tappen geen windeieren legt, ook al moet men rekening houden met kosten voor extra personeel en veelal een strijkje. „Pilsje graag" Hoe vaak de kreet „bier" heeft geklonken en hoe vaak de bezoe kers van de T.T. gezegd hebben „pilsje graag" valt in de loop van de volgende week goed waar te nemen, als de lege biervaatjes en de kratten met lege flesjes verza meld worden. Een ruwe en aan de lage kant gehouden bereke ning van een caféhouder wees uit dat er in Assen om en nabij één miljoen glazen bier gedronken zijn. Het normale gebruik van het stadje valt hierbij volkomen in het niet. Normaal staan er langs de haven zo'n twintig a dertig fusten op afvoer te wachten en in de week na de T.T. staan er honder den opgesteld. De Assenaren kijken onder het passeren vaak met iets van weemoed naar al die tonnetjes. Het is weer gebeurd voor een jaar denken ze, en in hun hart verlan gen ze al weer naar de volgende maal dat Assen weer T.T.-stad zal zijn. De Rotterdamse reisvereniging „Vers van 't Vat" voor de achtste maal op stap De Rotterdamse reisvereniging „Vers van 't Vat" is voor de achtste maal gestart voor haar jaarlijkse bustocht. De heenreis ging over Zeist, Wou denberg, Scherpenzeel en Ede naar Hoog Elten. In Zeist werd koffie gedronken, en in Scherpenzeel werd weer een kleinigheid gebruikt. Ook hield men hier een verloting, die de stemming, welke niettegenstaande de bewolking, al zeer goed was, nog verhoogde. In Hoog Elten werd ge luncht, gewandeld en tevens kocht men wat souvenirs. De penningmees ter, de heer Dekker, kwam op het goede idee om aan de leden een wandbord ter herinnering aan deze reis te geven, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld. Echter was het tijdstip voor de terugreis ook spoedig weer aangebroken. Deze ging over Loenen, Apeldoorn en Utrecht naar huis. In Apeldoorn werd gepauzeerd, waarbij de speeltuin zoals altijd grote aantrekkingskracht uitoefende. In Utrecht werd gedineerd, waarna men nog even de stad inging. Het laatste stuk van de reis was voorspoedig. Al met al kan men terugzien op een zeer plezierige dag, hoewel het trio De Man door ziekte verhinderd was het geheel nog meer luister bij te zetten. En nuóp naar de volgende feest avond en wel óp naar 13 september a.s. wanneer de vereniging acht jaar zal bestaan. Alle leden zijn dan na tuurlijk van harte welkom. W. VAN OTTERLOO Secretaris Als wij de heer Jens, de bierdokter zoals hij genoemd pleegt te wor den, wel eens tegenkomen horen wij hem maar al te vaak mopperen over vuile leidingen en slecht ge koeld bier. Maar hij is een eerlijk man want zijn vreugde over een goed ver zorgde tapinstalatie steekt hij ook niet onder stoelen of banken. Dat blijkt uit het gedicht dat hij in zijn rapport schreef na zijn bezoek aan een van de goedverzorgde zaken, waar Eleineken's bier wordt ge tapt. En hoe? Leest u het zelf maar! In deze zaak met mooie pullen Waar ze alsmaar glazen vullen Uit een heel groot Heineken's vat Gevuld met het Edelst Gerste-nat Het meest getapt was een prestatie Het meest bewonderd de [installatie de onderdelen het is een lang verhaal zijn van louter wit metaal Die bierkelder is in een woord [Subliem Dat moest iedere Horeca-man [gaan zien Dan ontdekte hij zeker en gewis Dat Bierverzorging „Liefde" is! JENS 11

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 13