9 pagina s Zie liet resultaat op de Precies een jaar nadat de vloeren werden gestort in de ligkelder in het souterrain, werden in juli 1957 de eerste tanks ge plaatst zoals de foto links toont. Daar onder ziet u hoe op 3 december 1957 het hoogste punt, de dakvloer, werd gestort, ter gelegenheid waarvan de vlag werd gehesen. De rechtse foto legde op 4 februari 1958 het moment vast, waarop onder toezicht van baas Gijlswijk het eerste jongbier in de nieuwe ligkelder werd gepompt. Twee van de vier ligkelders, die het gebouw bevat, zijn al in be drijf, de derde zal op het ogenblik dat u dit leest ook in bedrijf zijn en de vierde zal spoedig volgen. Omdat de brouwerij in het hori zontale vlak geen uitbreidingsmo gelijkheid heeft, werd zo diep en hoog mogelijk gebouwd. De diepte werd begrensd door het technisch mogelijke, de hoogte door de ge meentelijke voorschriften. Het souterrain, de le, 2e en een gedeelte van de 3e verdieping werden bestemd als ligkelder. In totaal bevinden zich ca. 150 ge ëmailleerd stalen tanks voor het lageren van bier in dit gebouw. Een gedeelte van de le verdieping is bovendien helderbierkelder. De begane grond werd vrijgehou den voor kisten met flessen van de bottelarij ,,het biermagazijn". De gistkelder bevindt zich op de 3e verdieping met 12 aluminium gistkuipen voor 2 brouwsels elk. In de z.o.hoek van het gebouw be vinden zich lift, trappenhuis, lei dingschacht, bazenkantoor, kleed- en waslokaal. Alle kelders werden voorzien van een koelinstallatie met gedwongen luchtcirculatie zonder luchtkokers. Elke kelder is in vakken verdeeld. Elk vak heeft een aantal koel units, welke per verdieping cen traal worden bediend. Op enkele punten werd aandacht besteed aan de architectuur. De gevel van de straat, bekleed met platen van sierbeton, heeft ramen, hetgeen voor kelders niet gebrui kelijk is. De gangen langs deze ramen zijn betegeld en de tanks staan achter geïsoleerde muren en deuren. Het gehele gebouw is trouwens geïsoleerd met kurk- platen. Ofschoon het nog niet zover is, dat het gebouw door de aannemer al kan worden opgeleverd beslui ten wij met de hoop uit te spreken, dat het gebouw en de installatie in alle opzichten aan de verwach tingen zullen beantwoorden. Ir. W. J. EMMENS

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 9