De heer M. J. Weying benoemd tot onderdirecteur I (D) Het accent van ons juninummer valt ongetwijfeld op Amsterdam. Want na vier lange jaren is de schutting, die iedere Amsterdammer al uitzijn hoofd kon natekenen, verdwenen en dat betekent dat onze nieuwe lig- en gist- kelder is gereedgekomen. Achter de fraaie gevel van sierbeton schuilen de nieuwe kelders (wel een vreemd woord voor ruimten die en kele verdiepingen boven de grond liggen!) en hoe alles er nu precies uitziet kunt u op de foto's zien die wij voor u hebben gemaakt. Wat u ook kunt zien is onze Heineken's Hoek op de We reldtentoonstelling in Brussel, en als u in de zomermaan den toevallig in Brussel mocht komen moet u vooral niet verzuimen op deze plaats even uit te rusten. Dan weet u tenminste dat u op de juis te plaats bent om een goed glas bier te drinken. Verder natuurlijk allerlei nieuws dat u zal interesseren, zo bijvoorbeeld een artikel over gezinskamperen, dat u misschien op het idee zal brengen op deze wijze uw vakantie door te brengen. Vooral als de zomerse da gen, waarmee deze maand begonnen is, nog een tijdje zullen aanhouden. Met ingang van 1 mei jl. zijn benoemd tot pro curatiehouder van de Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. de heren J. Goos, bedrijfs leider, Amsterdam; Ir. J. M. van Rossem, assistent bedrijfsleider, 's-Herto- genbosch. Wij wensen de heren Goos en Van Rossem veel succes toe met deze be noeming. Met ingang van 1 mei jl. is benoemd tot onderdirecteur van de Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij n.v. de heer M. J. Weymars hausen, exportmanager van onze brouwerij. De heer Weymarshausen werd in 1906 te Rotterdam geboren, waar hij eveneens de H.B.S. afliep. Na zijn eindexamen in 1924 kwam hij terecht op een klein handels kantoor (oliën en vetten) in Rotterdam; een klein eenmansbedrijf waar de heer Weymarshausen door de week al spoedig de functie van onder directeur vervulde, terwijl slechts de week-ends overbleven om het werk van de directeur zelf te verrichten, die meestal afwezig placht te zijn. Via enkele andere kleine kantoren kwam hij in 1929 bij de B.P.M. in Den Haag op een directie-afdeling met de bestemming opgeleid te worden voor uitzending naar Indonesië. Door persoonlijke omstandig heden vond deze uitzending echter niet plaats. Het was toen, in 1932, dat de heer Weymarshausen in contact kwam met onze Rotterdamse brouwerij en zijn intrede deed in onze maatschappij. Na enkele maan den werd hij toegevoegd aan de „exportafdeling", die bestond uit de exportmanager, jhr. Feith plus één medewerker. Wanneer wij op deze plaats nog eens memoreren, dat de hoeveelheid bier die thans per maand geëxporteerd wordt even groot is als die een kwart eeuw geleden per jaar was, dan moet daarbij in één adem zeker de naam worden genoemd van onze huidige exportmanager. Want de heer Weymarshausen (Weymar Hoessein, zoals op een van zijn exportreizen naar Amman, in Jordanië, een arabier hem hardnekkig bleef noemen!) heeft, aanvankelijk onder leiding van jhr. Feith, na de oorlog van mr. Ter Haar, en nu van jhr. Wittert van Hoogland, al zijn krachten en energie ingezet om de exportomzet tot die enorme pro porties te vergroten die hij vandaag de dag heeft gekregen. Zijn recente benoeming tot onderdirecteur van onze vennootschap mag dan ook de kroon op zijn werk worden genoemd en wij wensen de heer Weymarshausen toe dat hij nog vele jaren deze „kroon" mag dragen en onze brouwerij nog lang van zijn onverwoestbare energie mag profiteren.

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 3