17 O 40-jarig jubileum B. H. J. Ligteringen Bernardus Hendrik Jan Ligteringen, geboren 2-3-1894, kwam op 27 maart 1916 in dienst van de Heineken's Bierbrouwerij in Rotterdam voor het repareren van kisten. Doordat hij jarenlang bij de kistenfabriek Poede- royen werkzaam was geweest, had hij er toen al menig bezoekje aan onze brouwerij opzitten. Toen de crisis kwam werd hij, evenals vele van zijn collega's op 1-9-1917 ontslagen, maar kwam op 19-5-1919 weer terug. Nu echter in het ketelhuis waar hij moest zorgen dat de vuren bleven branden. Via de gistdrogerij kwam hij in het ijs terecht (1922) en heeft menige staaf ijs opgeslagen tot 1954. Hij werd toen wegens opheffing van onze ijscentrale hulpbankwerker, welke werkzaamheden hij nog altijd met veel plezier verricht. Als bijzonderheid vermelden wij nog dat de heer Ligteringen ook vele vuren heeft bestreden, want hij is ongeveer 35 jaar bij de Vrijwillige Brandweer geweest en heeft eveneens deel uitgemaakt van de eerste Heine ken's Brandweerploeg. Wij wensen de heer Ligteringen toe, dat hij het jaar dat hem nog bij onze brouwerij resteert voordat hij met (welverdiend) pensioen gaat, in volle gezondheid en met voldoening in zijn werk mag beëindigen. Groeten De heer W. T. Grund heeft via „Vers van 't Vat" zijn vrienden en collega's in Rotterdam al eens zijn groeten gedaan uit Heathmont in Australië. Wij kwamen in het bezit van dit fotootje, dat de heer Grund ons ge stuurd heeft met de mededeling, dat het hem en zijn gezin goed gaat. Dat zien wij aan de gezellige foto en plaatsen hem dan ook gaarne; weer met de groeten aan allen. Personalia Buitenland De familie Goede vertrok na het doorbrengen van het verlof op 4 mei 1958 weer naar Lagos. De heer J. Dolder vertrok begin mei naar Zwitserland, vanwaar hij op 1 juni naar Léopoldville in Belgisch Congo zal vertrekken, waar hij als afdelingschef werkzaam zal zijn. De heren J. Th. Jonkers en F. Pot zijn op 9 mei voor besprekingen naar Caracas vertrokken. Zij zijn daar veertien dagen gebleven. De familie Rommens keerde op 4 mei uit Singapore naar Nederland terug. De heer Bannink keerde op 10 mei 1958 uit Surabaia in Holland terug. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana werd de heer IT. Wanschers tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau benoemd. De heer ITaythorntwaite keerde op 10 april 1958 voor het doorbrengen van zijn verlof uit Aba in Europa terug. De heer Schalk jr. kwam in april uit Léopoldville in Nederland aan voor het doorbrengen van verlof. De heren J. de Graaf en E. de Guliker zijn begin mei van Stanleyville naar Kisenyi vertrokken, waar zij een aanvang zullen maken met de mon tagewerkzaamheden. De familie Koopman is op 18 mei 1958 naar Singapore vertrokken, al waar de heer Koopman werkzaam zal zijn als afdelingsbaas. Uit Zuid-Afrika Heineken is sterk gegroeid na de oorlog. In hectoliters en bijgevolg ook in personeel. Dientengevolge steeg ook het aantal dames, dat ons op het Rotterdamse kantoor van koffie en thee voorziet. Kort na de bevrijding hadden we één koffiejuf frouw (was er toen eigenlijk wel koffie?), nu drie! Aan de charmante éénlingen van toen bewaren we, al moest hetgeen zij toen serveerden van sobere kwa liteit zijn, de beste herinneringen. Zij zorgden niet alleen voor lafenis, maar ook voor charme en plezier in de revues van toentertijd. Herinnert u zich nog: Cok van Wattum en later Riet Verkerk? Beiden zijn nu getrouwd en van laastgenoemde kregen we onlangs een brief te zien uit Johannesburg, Zuid-Afrika. Ze woont daar nu al heel wat jaren en ontdekte onlangs voor het eerst Heineken's reclame. Hetgeen niet vreemd is, want onze export naar de Unie van Zuid-Afrika dateert pas van recente datum. Als rechtgeaarde vrouw uit een Hei neken's geslacht (vader is magazijn chef in Rotterdam) heeft onze Riet direct een paar flesjes Heineken's gekocht voor het weekend. Naar we hopen zullen ze goed hebben ge smaakt, al zullen ze wel iets prijziger zijn uitgevallen dan in Rotterdam Laten we hopen, dat het een weke lijkse traktatie kan worden.

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 19