Ook Leopard Brewery gaal vernieuwen 7 Dank zij de „Head Brewer" Mr. Stephinson kunnen wij nu voor het eerst een viertal foto's opnemen van de Leopard Brewery te Hastings (Nieuw-Zeeland), die behalve bier ook limonade produceert. De brouwerij had in lange tijd geen vernieuwingen ondergaan. De in de „Brewing Tower" opgestelde houten bierketel is daar een sprekend bewijs van. Maar de heer Stephinson is druk bezig zijn brouwerij op te knappen. De tijdelijk in de open lucht opgestelde koelinstallatie is daar al een gevolg van. In de loop van dit jaar zal een groot aantal vernieuwingen zijn beslag krijgen. En ons is beloofd, dat wij daarvan, ook door middel van foto's, op de hoogte worden gehouden. Het zal interessant zijn de ontwikkeling te volgen. 1. brouwhuis; 2. gist kelder Tijdelijke installatie van ammo- niakcondensor, ammoniaktank en pekelkoeler. Maar dit heeft eigenlijk niets meer met de meimaand te maken, waarin de gerst nog nauwelijks boven de grond is en nog ver van de brouwketel. Groen is nog alles, de bossen, de velden, het biljart laken en de verkeerslichten. Het is een schone tijd. Vroeger, jaren geleden, hebben wij weieens getracht deze tijd nóg meer luister bij te zetten door het uitbrengen van Mei-bier". Commercieel was dit echter een verschrikkelijke sof en ook op ander gebied had het een rampzalige nasleep. Wij moesten met onze roemruchte Sportclub H.B.M. op de dag, dat het meibier uitkwam, een belang rijke wedstrijd spelen tegen de K.N.S.M. Wij verloren omdat onze 1kantoor chef-machinist, 2. tijde lijke opslagplaats; 3. kantoor van Mr. Stephinson. anders zo rots- en trapvaste rechts back Gimbel van de twee ballen, die hij zag, steeds degene pro beerde te trappen, die er niet was. Ik vermoed, dat dit voor de Direc tie wel de doorslag heeft gegeven en omdat, zoals ik al opmerkte, de commerciële resultaten ook een kleinigheid te wensen over lieten, heeft het Mei-bier maar een jaar geduurd. Het volgende jaar schakelde men weer gewoon over op rooie tulpen en span doeken. Ofschoon van déze wijze van mei-vieren de grootste fleur toen óók al af was, hetgeen ik bijzon der jammer vond, want voor ons, Rotterdamse schooljongens, was het gaan kijken naar de 1 mei-op 1. houten bierketel. tocht een jaarlijks terugkerende belevenis. Zodoende is dit eigenlijk allemaal verwaterd en kunnen onze kinde ren van zo'n te hooi en te gras gehouden schuchter 1 mei-op- tochtje ook niets meer leren. Geen wèg met dit! en óp voor dat! geen dood aan Jan! en geen leve Piet! En nooit, nooit meer wordt er na afloop lekker geknokt! Nee, mei is niet meer wat het vroeger was. Dat zal natuurlijk wel aan de atoombom liggen, of aan de regering, of aan tante Jo, maar in ieder geval moet er iets aan gedaan worden. Men benoeme onverwijld een commissie. vdz

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 9