HEIREITS BIER 9 Hel oog gericlil op 3 onze fouten Hebt u wel eens een fout gemaakt? Natuurlijk niet. Of liever, natuur lijk wél, maar dat waren dan geen belangrijke fouten. Want belang rijke fouten maken wij immers zélf nooit. Zélf zijn wij alleen maar belangrijk. Nooit fout. Daarom verdienen wij ook alle maal te weinig. Hebt u wel eens iemand ontmoet, die vond dat hij te hoog gehonoreerd werd? Ik niet. En toch moeten er dezulken zijn. Ik gaf een dubbeltje nee, da's flauw, een gulden, ook al schiet mijn honorarium evenzeer te kort als het uwe om zo'n brave man te zien. Dat moet een sensatie zijn. Net zo'n sensatie als om in één nummer van het Verse Vat de naam van een onderdirecteur en de voorletters van een procuratie houder verkeerd te zien vermeld. En te zien dat Oosterbroek twee veren heeft moeten laten, omdat de zetter blijkbaar zo westers georiënteerd is, dat hij aan Oost voldoende had en aan Ooster geen behoefte. Tja, telefonische spoedcorrecties zijn de liefste vriendinnen van het zetfouten duiveltje. En dan heeft de redactiecommissie zich vergist door in het februari nummer dat verhaal over de Rot- damse archivaris toe te laten. U weet wel, over die man met de tere haardos, die veel te goed heette voor deze wereld. Men heeft hem in Rotterdam nu pas goed leren kennen, met als gevolg, dat zijn praktijk stormen derhand toeneemt en hij, zoals wij al eerder schreven, binnenkort een avondspreekuur zal moeten gaan instellen. Kijk, onze redactie had moeten voorzien, dat in zo'n stukje proza een heleboel reclamewaarde „free publicity" noemt onze reclame-afdeling dat steekt, met alle gevolgen daaraan ver bonden. En aangezien de heer Roos principieel zonder assistent werkt (en hij is zéér principieel, onze Roos), omdat hij niet gelooft in de wet van Parkinson, kunnen we binnenkort de poppen aan het dansen verwachten in het archief. Of deze dansende poppen zo char mant zullen zijn als het Heineken's balletje van de Crooswijksesingel, dat in april zijn danskunsten in Den Bosch vertoonde, betwijfelen wij. Voor wij er een punt achter zetten; hebt u bemerkt, dat ons Vat steeds verser wordt? Ligt het bij u tegen woordig ook prompt de eerste zaterdag van de maand in de brievenbus? Ik wacht met spanning af, of we blijvend zulke verse waar (van Bosselaar, plegen de Rotterdam mers te rijmen) voorgezet zullen krijgen. Dat zou eerst recht een compliment voor de redactie inhouden, die trouwens met de laatste nummers best in haar schik mag zijn. ARGUS dat inen in landbouwkringen niet gelooft in een stijgend verbruik van volle melk als gevolg van de bierstop, want „bier en volle melk kunnen van elkaar afhankelijk zijn. afzonderlijk zijn liet onver vangbare en onverge lijkl ia re vloei stoffen"; dat de rechterlijke macht hijzon der ingenomen bleek met de bier stop en een officier van justitie verklaarde: „Hoewel de criminali teit ons brood is, is liet onze taak deze broodwinning uit te roeien". De ander was zogenaamd aan wezig geweest op de (geheime) protestvergadering van de Bra bantse kasteleins in de Brabanthal van het Bossche veemarktcomplex, waar woedende herbergiers felle kritiek leverden op het besluit zelf en uitriepen „dat het idee van de bierstop alleen maar van een krankzinnige kon zijn." Grondig werk Uit dit alles blijkt dat hier grondig werk werd verricht. „We hebben het ook opgesteld vanuit de ge dachte: Hoe zou alles verlopen zijn als het eens ernst was geweest en daarom zag het er ook allemaal zo echt uit dat menigeen, wanneer hij niet op de datum boven de pagina lette, paars aanliep van woede", zegt de heer Koenen lachend. De reacties bleven dan ook niet uit en een uur nadat de krant ver schenen was stond de telefoon al witheet. Caféhouders die bedeesd bekenden dat zij op die dag al menig flesje bier hadden verkocht en om raad vroegen, waarop zij als antwoord kregen dat ze er zich voorlopig nog maar niets van moesten aantrekken. Een grap op zichzelf is het feit dat de enige waarheid die op deze pagina verkondigd stond, nl. dat burgemeester Loeff voorzitter van het Produktschap van Bier is, achteraf door niemand au sérieux werd genomen, maar als een van de vele aardige vondsten werd beschouwd. Toch is het waar. Spits Een aardige grap, vinden wij, hoe wel wij er zeker van zijn dat vele van onze broeders en zusters uit Den Bosch even naar adem hebben gesnakt toen zij op deze merk waardige dag hun krant open sloegen. Tot slot willen wij niet verzuimen te vermelden, dat dank zij heider- denkende, spitse Heineken's gees ten de volgende dag in dezelfde krant boven en onder pagina 2 een advertentie verscheen waarin al leen maar stond: „Ondanks alle geruchten blijft HEINEKEN'S BIER ook in Brabant het meest getapt". Ondanks alle geruchten blijft ook in Brabant het meest DE ST l\li l IV O V/K PMKE.S Md) KENT VOGELS NOG MAM

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 5