't -Qróte 17 Op de morgen van 9 april, de dag waarop het eerste brouwsel in Den Bosch werd gebrouwen, lag een gedicht van een anonieme poëet in de brievenbus van ons Bossche kantoor. Dit gedicht werd op de feestavond in Den Bosch door Alex de Haas voorgedragen. Voor hen die op die avond niet aanwezig waren, drukken wij dit schone stukje Brabants epos met genoegen hierbij af. AAN DE DIRECTIE 't Is naomens al de gewone jongens dé ik vandaag 'n klein briefke schrijf. Om oe van harte te feliciteren Mee dit groot gebeurenbuitenkijf. 't Erste brouwsel is er dan gebrouwen Het erste brouwsel van „het meest getapt". We hopen wezelék dé 't goed zal wezen 't Is ók in oons belang, es ge dé mer snapt. Es ik de dingen zo és naogao dan deenk ik aon wé jaoren terug en ik kan nie aon de gedaacht' ontkomen We gao dieë tijd toch raozend vlug Want daor ze nou het bier doen brouwen En waor ik nou, ók daogeleks zit Daor heb ik vroeger al gezeten en daor kreeg ik ók vloeistof, mer die was wit. Wé kan de wereld toch veraanderen lk stel 't vaast mee veul plezier Erst werkte ik op dieë grond, en ik kreeg [daor melk. Nou werk ik daor wéér, en nou krijg ik bier. Heel éfke's heb ik toch gebibberd Dé was de'n érste van deez' maond Ze wilde, jao, oons dreug gaon leggen We zeggen: „Dé is verdülleme schaand". Mer 't viel mee want in de kraant stond De'n twêde April (dé was gesnapt!) Ondanks alarmerende geruchten is [heineken's bier ook in Brabant nog „Het meest getapt" Ik hoop Heren, grote middelgrote en kleinere baozen altegaor Dé „Het meest getapt" nog lang mag blijven Veur alles en altijd immer waor. Want és dé waor is dé gezegde Dan kunde mér brouwen en volop Es ge veul geld veur iets uit moet geven vangt niemand gerre daorveur ne'n strop. Ik hoop en mee mijn al de jongens Dé 't steeds mag gaon in stijgende lijn Daor zullen wij allen, ók oons-vrouwen [en keinder allicht béter mee, es mee tegenslag zijn. We zullen Zaoterdagaovend daor in 't Casino 't Brouwsel gaon keuren wé heineken maokt Geachte Directie nogmaols 'n proficiat en ik hoop dé 't U allen net zo goed es [mijn 't nog smaokt Dé is wé ik U bij deze nou weens mee dé complementen van unne'n Braobantse [mer ók en veural unne'n heineken's meens. Schuppe Zeuven. Grasmaond 1958. jan uit de mortel

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 19