Tentoonstelling Onlangs werd in Lagos (Nigeria) een tentoonstelling georganiseerd onder de titel „Made in Nigeria Exhibi tion". Ook de Nigerian Breweries waren daarbij met een stand vertegenwoor digd, waarvan beide foto's getuigen. Op de foto rechts is naast de bekende produkten Star Beer en Krola ook het nieuwste mineraalwater van deze brouwerij, dat thans veel opgang Graan De grootste en meeste moeilijk heden leverde voor de brouwerijen het graan op. Het verbouwen van graan was in de omgeving van Den Bosch zeker bekend, maar de bodemgesteldheid van deze streek was van dusdanige aard, dat de opbrengsten niet vol doende waren om de bevolking van het nodige brood te voorzien. Het benodigde graan voor de brouwerijen moest dus verkregen worden door invoer van andere streken. Onder graan werd verstaan: tarwe, rogge, haver, gerst, weit en spelt. In de brouwerijen werd een dezer soorten of een mengsel van ver schillende graansoorten gebruikt. De kwaliteit van het bier zal daarom wel niet steeds constant zijn geweest. Ook de aanvoer van het graan was niet steeds even gemakkelijk, ja was dikwijls zelfs moeilijk door oorlogen of misoogst. maakt, de zg. Tango, duidelijk ge- etaleerd te zien. Op de andere foto ziet u geheel links Mr. Y. A. Badaru, vertegenwoordi- Nieuws uit het Buitenland Begrijpelijk is het daarom dat de overheid streng toezicht hield op het verbruik van graan. Dat de belangen van de broodverbruikers daarbij prevaleerden, spreekt van zelf. De brouwers werden hierdoor wel eens gedupeerd. Indien door een of andere oorzaak de graan- aanvoer stagneerde, greep de over heid in en vaardigde een verbod uit van het gebruik van een of meer graansoorten. Zo mochten de brouwers b.v. in 1445 geen rogge gebruiken. In 1477 mocht zelfs in het geheel niet gebrouwen worden (enige gestichten uitgezonderd). In de zestiende eeuw werd de graanvoorziening allengs beter en werd de brouwerijen meer vrijheid vergund, waardoor meer aandacht aan export kon worden gewijd. Deze (onvolledige) schets heeft ons de brouwerijen in Den Bosch ge toond in de middeleeuwen. De volgende maand zullen wij zien hoe de verbruiker op „het gerste nat" reageerde. c. b. ger van de Nigerian Breweries en naast hem Dr. K. O. Mbadiwe, mi nister van handel en industrie, en geheel rechts Mr. T. O. S. Benson, hoofd van de geheime staats- recherche. De tentoonstelling trok, boven ieders verwachting, gedurende de week dat zij geopend was, de belangstelling van meer dan 100.000 personen. Ook daar Onze agent voor Brits-Guyana, messrs. Dallas V. Kidman Co. Ltd. in Georgetown, zond ons dit plaatje van de in maart gehouden cricket match tussen Pakistan en Brits- Guyana, waaruit blijkt dat ook daar de sport vergezeld gaat van een goed glas bier.

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 13