2 Jiidosport maakt opgang Judoclub Heineken- Rotterdam opgericht De judosport heeft de laatste jaren in ons land veel opgang gemaakt. Dit zal niet in het minst gestimu leerd zijn, door het feit, dat ons land in Anton Geesink één der beste judo'ers van Europa bezit. De Europese kampioenschappen, eind 1957 in Rotterdam gehouden, hebben bovendien en zeker in Rotterdam tot populariteit van judo bijgedragen. Een en ander heeft aanleiding ge geven tot oprichting van de Judo club Heineken Rotterdam, op 2 januari 1958. De vereniging telt thans 14 wer kende leden, maar omdat men nog niet beschikt over een grote mat, moest inmiddels een wachtlijst van kandidaat-leden worden aange legd. U zult vragen, waarvoor is een mat nodig en is het zo moeilijk een voldoend groot exemplaar in be zit te krijgen? Laten wij u zeggen, dat een der belangrijkste dingen van de judo- sport is, het leren vallen. Wanneer dit op een stenen of houten vloer, of zelfs op een dunne mat zou geschieden, zouden weinigen de eerste handgrepen van deze nobele sport zonder blessures overleven. Er is dus een zeer bijzondere mat nodig, die vele honderden guldens kost. In de eerste maanden heeft men zich beholpen met een mat van 16 m2 (van „eigen" fabrikaat), maar inmiddels hebben de voort varende Rotterdamse Judo'ers een originele mat van 48 m2 gekregen en dus staat niets een verdere toe loop van leden in de weg. Belangstellenden, zowel van het kantoor als van de fabriek, kun nen alle gewenste inlichtingen ver krijgen bij de heer J. Monfrooy, (timmermanswerkplaats) Ond. II), terwijl ze op donderdagavonden tussen half 5 en 7 uur hartelijk welkom zijn in de nieuwe schaft- kamer van de brouwerij, als ze eens willen zien, hoe het op zo'n judo-avond toegaat. De contributie is voorlopig zeer laag gehouden, nl. 0,25 per week, desgewenst te voldoen per kwartaal 3,25). Indien het aantal leden te zijner tijd sterk mocht toenemen, bestaat de mogelijkheid, nog een tweede oefenavond op andere uren vast te stellen. Tenslotte laten wij voor de goede orde de namen van de bestuurs leden volgen: J. Monfrooy, voorzitter. W. Doesburg, secr.penningm. C. Kranendonk, instructeur. Laatstgenoemde is drager van een bruine band. Wij wensen deze jongste Heine- ken's club veel succes bij haar streven onze mensen fit en lenig te houden, resp. te maken.

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 4