Nieuwbouw Den Boscb Het eind einae in zie icbi 8 Het ziederijgebouw. De buitenwanden bestaan uit dubbelwandige geïsoleerde aluminiumpanelen, hetgeen dit gebouw een geheel eigen cachet geeft. In „Vers van 't Vat" is reeds eerder een beschrijving gegeven van de diverse afdelingen, die het eerst ge bouwd zijn voor het bierverwerkingsbedrijf, nl. d< legkelder, de tapkelder, de boenplaats, de bottelari en het, in één ruimte ondergebrachte, ketelhuis er de machinekamer. Deze afdelingen kwamen in de loop van het vorige jaar gereed. Daarna is vrijwel direct doorgegaan met de bouw en installatie van de produktieafdelingen of liever gezegd, met die produktieafdelingen, die nog nodig waren om van het geheel een complete brouwerij te maken, en wel: bouw en montage van een ziederij, een complete gistkelder, een waterstation en de noodzakelijke uitbreiding van de machinekamer. Om het geheel in overeenstemming te brengen met de maximale capaciteit van 500.000 hl per jaar is tevens de legkelder uitgebreid met een tankinhoud van plm. 35.000 hl, waarover wij ook reeds eerder gesproken hebben. Deze uitbreiding is voor de helft reeds in gebruik genomen, terwijl de andere helft nog deze maand in bedrijf wordt genomen. De uitbrei ding van de bottelarij zal vóór het zomerseizoen in 1959 zijn beslag krijgen. De opslagsilo's voor mout, welke thans in aanbouw zijn, komen in het begin van het volgende jaar gereed. Om een voorraad van de benodigde mout, die voor het brouwen nodig is, op te kunnen slaan, zijn tijdelijk vijf aluminium mout- silo's gebouwd, elk met een inhoud van 70 ton. Nee, niet Pernis, maar Heineken's Den Bosch. Een vijftal alumi nium moutsilo's, die tijdelijk zijn, om de benodigde voorraad mout op te kunnen slaan.

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 10