Buitengewoon levensgevaar Oudhollandse Avond mei hier 17 Bij liet lezen van een artikel over pensioenen hebben wij ons bij zonder geamuseerd over betgeen er geschreven werd onder het motto: ..Buitengewoon levensge vaar". Wij hebben ons werkelijk even afgevraagd of dit serieus be doeld was, of als geestige noot eraan toegevoegd was, want het kon niet geestiger verzonnen zijn. Wij willen het u niet onthouden en laten daarom het desbetreffen de stukje dat wel degelijk ernstig gemeend is hiernaast volgen. Vanzelfsprekend omvat het regle ment nog vele andere voorschrif ten, welke er in hoofdzaak op gericht zijn om te bereiken dat voor het Pensioenfonds de verze kerde risico's overzienbaar blijven. Zo kan men zijn rechten op vol weduwen- en wezenpensioen ver spelen, indien men zou komen te overlijden, doordat men zich heeft blootgesteld aan meer dan gewoon levensgevaar zonder daarvan aan het bestuur van het Pensioenfonds mededelingen te hebben gedaan. Onder het zich blootstellen aan meer dan gewoon levensgevaar wordt onder meer verstaan het reizen in de poolgebieden, het overzee reizen met andere dan voor het maken van die reizen gebruikelijke vervoermiddelen, bij voorbeeld wanneer men in een kano een zeereis gaat maken; het zich bevinden in een vreemde krijgsdienst en verder sportvliegen en stuntvliegen. Ook als men be hoefte mocht gaan voelen aan duelleren, doet men goed eerst het bestuur daarvan op de hoogte te stellen, want anders kan men zijn recht op weduwenpensioen ver spelen, evenals het deelnemen aan een oproerige beweging hiertoe zou kunnen leiden. Op 27 januari werd voor de leden van de Amster damse Lawntennisclub „Effectenbeurs" een Oud hollandse avond georganiseerd, waarbij een van onze afnemers, de heer G. Maters (exploitant van het buffet van de Effectenbeurs), een stijlvol „Feest- Bancket" had verzorgd, dat als volgt in het (geheel in Oudhollands opgestelde) programma stond ver meld: Potagie van vleyse van der Bille met [allerhandt Moescruut. Daerby van den Swine 't hooft, de siden, [de darmen. Waerby welgebrouwen bier van den besten [mout uyt het fust in kannen getapt. Verbeeldinshe van den coochenmeister O [cout opgedient. Op de bovenste foto ziet u mevrouw Maters met dit welgebrouwen bier klinken. De sublieme wijze van omschrijving van het bier maakte in het menu (en eigenlijk hier ook!) de ver melding dat het Heineken's bier was natuurlijk volkomen overbodig.

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 19