Familie - Excursies De familie-excursies, die elk jaar in de wintertijd in Amsterdam en Rot terdam worden gehouden, zijn weer in volle gang en evenals vorige jaren blijkt, dat ze op hoge prijs worden gesteld. Volgend jaar, wanneer de brouwerij in Den Bosch officieel geopend zal zijn en in vol bedrijf is, hopen we met de familie-excursies ook in Den Bosch te kunnen starten. Bij één der laatste excursies in Rotter dam was een jeugdig lid van ons bottelarijpersoneel, Wim de Man, zo enthousiast, dat hij onderstaand ge dicht vervaardigde. Het laat zich heel goed zingen op de wijs van „Jingle Bells". Refrein: Heineken's bier, Heineken's bier, Heineken's overal, Waar je komt Hoor je prompt: Zeg ken jij het al? In Alkmaar of Den Haag Daar drinken zij het graag. In Wenen of Berlijn, Moet het ook Hein'ken's zijn. Refrein. In 't Oosten of in West, Het bier dat is weer best. Kom schenk de glazen nog eens vol, Dan heb je reuze lol. Refrein. Rotterdam is onze stad Waar 't Heineken's wordt getapt. Je hebt er altijd pret en jool, DAT is ons parool. Refrein. Bloedtransfusiedienst Weer hebben twee Rotterdammers van onze brouwerij de Landsteiner- onderscheiding gekregen voor het af staan van bloed aan de Bloedtrans fusiedienst. Het zijn ditmaal de heer R. J. P. Sutter (machinist), die de plaquette kreeg voor het 15 maal geven van bloed, en de heer J. Boelhouwer (lasser), die de penning ontving om dat hij 5 maal bloed heeft afgestaan. Een goede daad, heren! Avondspreekuur t Wij hebben gehoord dat ons inter viewtje met de archivaris van Rotter dam, de heer Roos, veler belangstelling heeft gewekt in zijn werk en de verzoeken om nogeens iets uit de oude geschriften en boeken op te duiken houden dan ook niet op bij hem binnen te stromen. Wij vinden het prettig dat ons blad zoveel vruchten afwerpt en de heer Roos kunnen we alleen troosten met de raad er maar eens over na te den ken om voortaan ook geregeld een avond spreekuur te gaan houden. Van onze verenigingen Voor de achtste maal heeft de Rotter damse Reisvereniging Vers van 't Vat haar contactavond gehouden en men mag stellig beweren dat het een ge slaagde avond is geworden. Het was voor het bestuur zeer verheugend te constateren dat er nog nooit zo'n grote opkomst was geweest als ditmaal. Vandaar dat het meer op een feest avond leek dan een contactavond. Onder leiding van de voorzitter, de heer De Man, werden er verschillen de spelletjes gedaan en enkele dames en heren werd verzocht een klein orkestje te vormen, waarbij hun muzi kaliteit best meeviel. Er was ook een tweedehandse Johnnie Jordaan, die een paar liedjes zong, terwijl verder het trio De Man de avond opluisterde. Al met al een zeer geslaagde avond. En nu maar weer naar onze busreis op 6 juli naar Hoog Elten verlangen! Tot ziens, W. VAN OTTERLOO, Secr. Rectificatie In ons vorig nummer hebbbn wij in het verslag van het bezoek van St.-Nicolaas aan onze Amsterdamse brouwerij vermeld, dat op een van de foto's „de tweeling van baas Kruse een minder prettig ogenblik beleeft." Ook wij hebben een minder prettig ogenblik beleefd, toen wij zaterdag ochtend 1 februari de telefoon van de haak namen en Vers van 't Vat gefe liciteerd werd met de tweeling van baas Kruse. Langzaam drong het tot ons door dat er iets niet kon kloppen, en met het schaamrood op de kaken vernamen wij dat de bewuste twee ling niet baas Kruse tot vader had maar de heer J. Jansen. Vergissen is menselijk, pleegt men te zeggen, maar voor deze daad van ons kunnen wij geen verontschuldiging vinden. Immers, kinderen van een ander in iemands schoenen schuiven gaat wat al te ver! Diploma's. Op 6 januari jl. behaalde de heer A. C. M. Jonkers, assistent Commerciële afdeling Binnenland te Amsterdam, het praktijkdiploma Engelse handels correspondentie. Nog aan het einde van het vorige jaar slaagde de heer G. C. Broere van de afdeling Boekhouding te Rotterdam, voor S.P.D. II. Van de Rotterdamse afdeling buiten land is geslaagd mejuffrouw J. de Geus voor steno Engels en mejuf frouw R. Breedvelt voor steno Frans. De heer W. Reintke, ass. afd. Expe ditie te Amsterdam behaalde op 3 januari het praktijkexamen Franse ha ndelscorrespondentie. Kopij voor het aprilnummer moet vóór woensdag 19 maart in ons bezit zijn. REDACTIE

Vers van 't Vat | 1958 | | pagina 18