'Mé ....En de bieromzet blijft ook groeien! AAN HET BIER aangebracht is een vermindering van de hoeveelheid vetrijke spijzen, zoals boter, margarine, spek, braadvet, olie e.d. Het vetgebruik in ons land is veel te groot. De meeste te dikke mensen zouden al een heleboel winnen, of beter gezegd ver liezen, als ze geen spek en ander vet vlees, weinig niet-vette jus en dun gesmeerde boterhammen zouden gebruiken. De gewichtsvermindering zal dan niet snel gaan, maar ze gaat wel steeds door. Dat men van snoepen dik wordt, weet iedereen. Dat sommige mensen het moeilijk kunnen laten, ook. Niet snoepen en zo weinig mogelijk vet gebruiken is voor de meeste mensen voldoende om te vermageren. Langs deze weg bereikt men beter, zekerder en vooral ook, veiliger het doel dan met de met veel tam-tam aangekondigde kuren, die bovendien meestal duur zijn. Vruchtendiëten, Hauserkuren, melkdiëten en appeldagen hebben soms het voordeel dat de vermagering snel gaat. Maar het grote nadeel is, dat een lichaamsgewicht na het staken van het dieet weer zeer snel stijgt en, belangrijker nog, dat bij langdurige voortzetting in liet lichaam tekorten ontstaan aan onmisbare voedingsstoffen, zoals vitamines, eiwitten en voedingszouten. Men passé daarom deze methoden nimmer toe zonder controle van deskundigen (doktoren, diëtistes). Vermageringspillen, die werken en ongevaarlijk zijn, bestaan niet. Sommige van deze middelen verwekken diarree en daardoor een snelle gewichtsvermindering (vochtverlies) maar dat is uiteraard maar een tijdelijk effect, dat trouwens ook kan worden bereikt door zoutloos voedsel te gebruiken. Andere middelen grijpen zo diep in belangrijke stofwisselings processen in, dat hun gebruik zonder nauwlettende deskundige controle onverantwoord is. Indien om medische of andere reden een betrekkelijk snelle vermagering noodzakelijk is, kan de daarbij de eerste tijd on vermijdelijk optredende honger worden verminderd door het gebruik van geneesmiddelen, die op doktersrecept verkrijgbaar zijn. Ook deze middelen gebruike men nimmer zonder controle. Wij zijn in Nederland dus te zwaar. Daardoor krijgen we meer ziekten dan nodig is en sterven we eerder dan nodig is. Het overwicht bezorgt ons lasten, die het leven minder aangenaam maken en we worden er bovendien nog lelijker van dan we al zijn. Er is dan ook alle reden er iets aan te doen. Succes ermee. G. C. SOETERS, arts. U weet dat de bieromzet in Nederland sinds het jaar 1949 toen de collectieve campagne begon van jaar tot jaar is gestegen. Vorig jaar bedroeg de stijging 70 ten opzichte van 1949. En 1957? 't Is weer best, want in het eerste halfjaar van dit jaar bedroeg het bierverbruik 1.049.834 hl tegenover 838.849 hl in dezelfde periode van 1956. Dat is een stijging van ruim 25 Dat betekent, dat de Nederlandse consument dit halfjaar ruim 84 miljoen glazen bier meer dronk dan in het eerste halfjaar 1956. Wij blijven zeggen: door bétere bierverzor ging, bétere bieromzet, dan komen wij over het hele jaar 1957 op de dubbele omzet van 1949. Aan ieder die hieraan medewerkt een eresaluut! Dat onze petjes best in de smaak vallen bij de jeugd bewijst deze foto, die een vakantieganger aan het strand van Katwijk voor ons maakte. (maar met aan het bier alleen) ik houd van u, o bier, ik wil het ruiterlijk bekennen, maar niet van bier alleen, (zie boven) ook van bier met zijn tweeën van bier en bier van bier en co ik houd van bier, o ik houd zo van bier zo en zoo modern en antiek uit glas op voet of uit een mok ik drink het tot de laatste slok voor mezelf en voor mijn alter ego met bitterballen, zout of kaas met prego, s'il vous plait of bitte schön net wat de landstaal geeft of heel gewoon met „manneer, da's ene gulden vijf en zestig, inclusief, dank u balleefd." J. S.

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 7