Gepensioneerden trekken er op uit en worden onderscheiden 5 Onze Rotterdamse gepensioneerden zijn gewend elke donderdagmorgen op de brouwerij hun pensioen te komen halen. Donderdag 23 mei was de gang voor de loketten, waar de pensioenbetaling plaats vindt, achter leeg. Dat hier een bijzondere reden voor was, is duidelijk. Het was namelijk de dag van het lang zamerhand traditioneel geworden jaar lijkse uitstapje, waar zo lang van te voren naar wordt uitgezien en over gesproken. Om kwart over acht was op de binnen plaats van de brouwerij reeds een begin gemaakt met het instappen, waarbij soms sterke armen nodig waren om het sommige passagiers wat makkelijker te maken. Bij het instappen kregen de heren een rokertje en de dames iets te snoepen. Traditie getrouw vertrokken zes prach tige touringcars, vol met opgewekte en vrolijke passagiers in volle zonneschijn richting Arnhem. De zon scheen zo vol en zo veelbelovend dat elke buscommandant in zijn wel komstwoord de opmerking waagde „wij hebben altijd mooi weer, want dat krijgen wij op bestelling". Hoogmoed komt echter ten val, want na een uur rijden begon het „lekker" te regenen. De stemming was desondanks prima. Na een prachtige tocht langs de Rijn be reikten wij Arnhem cn reden direct door naar Groot Berg en Dal bij Nijmegen, waar heerlijke koffie met gebak gereed stond. Daarna moesten we weer verder, op weg naar ons diner, dat ons bij Ruteck's in Arnhem wachtte. Het kostte de bekwame chauffeurs nogal wat moeite om met de grote bussen in de smalle straten te manoevreren, maar we kwamen uiteindelijk toch vlak voor de deur van Ruteck's aan. Een uitgebreid maal en een goed glas bier gaven ons weer een prettig gevoel en zingend reden we weer richting Rot terdam. In de Raadskelder wachtte Joop v. d. Berg ons op met vee! muziek (nou ja) maar het was toch leuk. Immers, een tocht voor de gepensioneerden zonder Joop is niet meer denkbaar. Koffie, broodjes, bier, muziek: een uitstekende stemming, vol sfeer en ge zelligheid, u begrijpt dat dan de tijd vliegt. De voorzitter kondigde zeer origineel aan dat er een tijd van komen is, doch ook een van gaan. Om 7.00 uur moest er een einde gemaakt worden aan de bijeen komst en konden alle deelnemers terug zien op een zeer geslaagde dag. Koninklijke onderscheidingen In meerdere opzichten is 23 mei 1957 voor onze gepensioneerden een gedenkwaardige dag geweest en voor twee hunner wel in het bijzonder. Na het gezamenlijk dagje-uit, dat ons naar Berg cn Dal voerde cn waarvan u afzonderlijk het verslag kunt lezen, was er een gezellig samenzijn in de raadskelder. waar Joop van de Berg er als vanouds de goede stemming in wist te brengen. Tijdens deze feestvreugde vond onverwachts een plechtigheid plaats. De heer Gombert had het voorrecht aan de heren F. H. Buquet en A. j. Schellart mede te delen, dat het Hare Majesteit had behaagd hun de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, te verlenen. De heer Gombert deelde mede, dat deze onderscheiding alleen in zeer speciale gevallen wordt aan gevraagd. Aangezien een 50-jarig dienstverband in deze tijd als iets bijzonders gezien mag worden, heeft de directie besloten voor ieder personeelslid, dat deze mijl paal heeft bereikt, een aanvraag voor dit ordeteken in te dienen. Wij wensen de heren Buquet en Schellart hartelijk geluk met de hun uitgereikte ere-medaille en spreken de wens uit, dat nog vele personeelsleden dit gouden jubi leum mogen halen.

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 5