EEN MISVERSTAND DRS.G. L. RINKEL 3 Met ingang van 1 september j.l. 1 oktober 1940 in dienst van Heineken. Eerst was hij in Rotterdam jaren als assistent- bedrijfsleider werkzaam en later, in dezelfde functie, ook enige tijd in Amsterdam. Op 17 oktober 1945 verliet hij weer ons land, toen hij als brouwmeester naar Singapore werd uitgezonden, met de be doeling zo spoedig mogelijk door te gaan naar Soerabaja, hetgeen inderdaad op 3 april 1946 geschiedde. In Soerabaja was hij technisch „agent" (met de titel van direc teur) van de Brouwerij aldaar. Op 22 mei 1952 keerde de heer Rinkel weer naar Nederland terug, om na een verlof van nog geen twee maanden weer naar het buitenland te worden uit gezonden. Ditmaal naar Vene zuela, waar hij „gerente" (direc teur) werd van onze Brouwerij te Caracas. Na een verblijf van vijf jaren in Venezuela zien wij de heer is benoemd tot onderdirecteur van onze vennootschap drs. G. E. Rinkel. I)e heer Rinkel is op 17 februari 1915 in Indonesië geboren. Hij kwam naar Nederland om bio logie te studeren in Utrecht, werd reserve-officier in het Nederlandse leger en trad op „Het is vervelend om bij mijn entree te moeten beginnen met een misverstand uit de weg te ruimen. In het nevenstaand redactie-artikel staat namelijk duidelijk de volgende zin te lezen: „Onze nieuwe redacteur is een bescheiden mens, om die reden hebben wij er dan ook van afgezien zijn foto op de voorpagina te plaatsen". Nu is het altijd pijnlijk (uiteraard alleen voor de betrokkene) en aan de andere kant misschien juist handig om iemand a priori met een dergelijke volzin te introduceren; handig omdat je zonder het te willen, daarmee vanzelf in een be paalde hoek gedreven wordt. Ik heb al lang begrepen, dat dit nu wat ze noemen de Heineken's corner moet zijn. Om je als het ware te laten voelen: „jonge, dat Rinkel thans terug in ons land, waar hem in zijn nieuwe functie van onderdirecteur van onze Maatschappij als eerste taak de voltooiing en verder inbedrijfstelling van onze Brou werij in Den Bosch wacht. Wij wensen de heer Rinkel hiermede veel succes. moet je nou echt niet doen, op de voor pagina gaan staan. Goed, ik geef toe, dat ik. als ik er maar lang genoeg over zou nadenken, misschien tot de conclusie zou kunnen komen, dat ik werkelijk zo bescheiden ben. Maar tegelijkertijd speel ik met de gedachte: waarom niet op pagina 3. Daar hebben „ze" niets van gezegd. En dan denk ik bij mezelf: als ik nou.... ja, als ik nou „mezelf" héél klein op pagina 3 zet. Dat kan toch niemand onbescheiden vinden, in aanmerking genomen, dat ik in werke lijkheid een meter tachtig ben. Ik ben over deze ene zin gestruikeld, omdat voor mij juist alles om dat ene woord „bescheiden" draait. Ik wil name lijk helemaal niet bescheiden zijn. Ik wil juist zo onbescheiden mogelijk tot iedereen doordringen en zeggen: Kijk, hier ben ik, wat heb je voor nieuws!" Pas wanneer een ieder zonder uit zondering mij hierin terzijde staat, kunnen wij gaan spreken van een blad „van en voor" het personeel. En vooral om dat „van" gaat het, waaraan het nog wel eens blijkt te hebben ontbroken. Om in „Vers van 't Vat" te staan of te schrijven is een veertigjarige diensttijd niet vereist. „Vers van 't Vat" is bedoeld als contact-orgaan van de H.B.M., om ieder lid van de grote Heinekenfamilie in de gelegenheid te stellen zijn woordje te zeggen en daardoor anderen op de hoogte te houden over hetgeen er in een andere afdeling of stad gaande is. En ga daarbij nooit uit van de gedachte: „Oli, dat weet iedereen al" of „o, daar vindt niemand iets aan", want niets min der blijkt in de praktijk waar te zijn. Dan nog een misverstand. De „oude" redactie vergist zich sterk als zij zoals hiernaast verkondigd meent in de vergetelheid te zullen raken. Ik ben dan ook zo vrijmoedig een cor rectie aan te brengen in de zin waarin staat dat wij de namen van de „acht" op de tweede pagina ditmaal voor het laatst zullen zien, door deze zin af te maken met de woorden: omdat wij ze voortaan geregeld binnenin zullen aantreffen. Met de wens zo spoedig mogelijk mijzelf van het stempel „vers" te mogen ontdoen, zou ik willen besluiten. DAVID. Kopij voor liet novembernum mer van Vers van 't Vat moet vóór woensdag 16 oktober in ons bezit zijn. Adres: P. G. David, Redactie .,Vers van 't Vat - Amsterdam, 2e Weteringsplantsoen 21.

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 3