40-JARIG JUBILEUM DIPLOMA'S I. C. LUSSENBURG J. C. KORENDIJK J. G. Lussenburg's eerste bezigheid was het drogen van groenten ten behoeve van de Gemeentelijke distributie van voedsel, die in 1917 in onze Rotterdamse brouwerij gevestigd was en na enkele maanden penen gedroogd te hebben, volgde zijn overplaatsing naar de stal, waar hij reserve-koetsier werd. Op 14 februari 1921 ging hij vaten boenen op de Plaats, welke afdeling in 1928 tot Pekkerij werd omgedoopt. In deze nieuwe afdeling was hij werkzaam als stoker, reserve-pekmeester en reserve-ijker, welke functies hij met de grootst mogelijke plichtsbetrachting vervulde. Dit laatste is helaas verleden tijd, omdat hij sedert 22 september 1956 aan het ziekbed ge kluisterd is en zijn 40-jarig jubileum op 15 mei van dit jaar dus niet op de brouwerij kon vieren. Wij wensen hem een spoedig herstel toe. Helaas hebben wij door het zo on regelmatig verschijnen van ons blad ook de door verschillende leden van onze grote familie behaalde diploma's niet regelmatig kunnen vermelden. Daarom dan nu alsnog de wat (al te) verlate meldingen: De heer G. A. Keizer, werkzaam op onze Expeditie in Amsterdam, slaagde voor het examen Algemene Handels kennis, afgenomen door de Stichting Middenstandsexamen. Het Unie Praktijkdiploma Steno- Nederlands werd behaald door mej. Chr. F. Hauwert, assistente salaris administratie in \msterdam. Mej. Th. J. van Oostveen, assistente afdeling Boekhouding flessenbier Am sterdam behaalde aan het Instituut voor Handelsexamens het diploma typen. Het diploma Steno-Nederlands werd door mej. M. Schroers behaald, assis tente afdeling Buitenland in A'dam. In Rotterdam is de heer R. Dubbeld, afdeling Export geslaagd voor Engelse handelscorrespondentie en mej. A. J. Otto van de Technische Afdeling Binnenland is geslaagd voor Steno- Nederlands. J. C. Korendijk begon zijn loopbaan bij Heineken Rotterdam in 1917, zoals velen, in de stal en werd op 1 oktober 1922 reserve-koetsier, waarna op 7 april 1924 zijn benoeming tot koetsier volgde. In 1934 klom hij van de bok en stapte in de cabine (van een auto) als bijrijder om twee jaren later zelf het stuur in handen te nemen. In 1937 werd hij overgeplaatst naar het filiaal Den Haag, waar hij tijdens de oorlogsjaren weer wegens gebrek aan benzine met paard en wagen het bier rondbracht. Na de oorlog, teruggekeerd in Rotterdam, overkwam hem in 1917 een ongeluk nabij Roermond, wat het gevolg had, dat hij, in verband met een beenblessure, tot juli 1952 een luxe wagen bereed. Thans is hij weer werkzaam in de Expeditie en jubileerde op 21 mei van dit jaar. Wij wensen hem toe, dat hij de resterende dienstjaren met dezelfde opgewektheid, die hij steeds getoond heeft, (al doet bovenstaand plaatje anders vermoeden) mag volbrengen. De heer W. Klein, die als elektricien in Leopoldvilie werkzaam was, is met zijn gezin overgeplaatst naar Stanleyville. De laatste dag van juli kwam afdelingsbaas Koopman met zijn gezin uit Soerabaja naar Nederland en in mei vertrok de familie Lagaay uit Aba voor een verlof in ons land. Onze general technical manager in Lagos, ir. Lens van Rijn, vertrok begin juli na enige weken in ons land te hebben ver toefd, weer naar Lagos terug en daarvandaan kwam afdelings baas B. Pellekaan begin juli voor een welverdiend verlof hier aan. Vier maanden bracht de familie Van der Post in ons land door en vertrok eind juli weer naar Soerabaja terug. De familie Ringoir kwam begin juli in Nederland aan om hun verlof door te brengen en de heer L. Rijkhoek kwam 8 juni als bankwerker uit Aba weer terug. In Aba arriveerde 15 mei de heer Riesmeijer als tijdelijk assistent van onze staf en assisteerde tot begin augustus de heer Jonkers. Uit Hastings (Nieuw Zeeland) arriveerde begin juni de heer Van Straten (machinist) met zijn gezin, terwijl begin augustus ir. A. Stroo van een inspectiebezoek aan Usumbura/Bukavu terugkeerde. P. J. A. Suykerbuyk vertrok half juli als monteur naar Stanley ville, terwijl in dezelfde periode de heer P. J. Trum, bankwerker, van Aba terugkwam. Naar Kaduna/Kumasi vertrok half mei elektricien J. W. Vallen- duuk, terwijl drs. G. Vermeulen van half februari tot half mei in Aba verbleef om de brouwerij in bedrijf te stellen. Inmiddels teruggekeerd naar ons land is machinist B. G. Vink uit Aba.

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 11