E JUBILARISSEN 5 '"I.: De txvee jubilarissen met hun familie. standigheden hebben zich wel sterk gewijzigd. Het maken van gijntjes komt er niet meer aan te pas, al heeft hij de zin ervoor niet verloren. Wat hij óók niet verloren heeft is zijn bereidwilligheid. Volkers helpt graag en dan altijd efficiënt. Hij vindt (dikwijls verrassende) oplossingen en bereikt resul taten in gevallen, waar men dit ternauwernood mogelijk zou achten. En dit alles zonder ooit iets te doen wat niet door de beugel kan. Dit is zijn gevestigde reputatie, die hem in grote mate tot steun is om zijn doel snel te bereiken. Volkers heeft gedurende zijn loopbaan anderen moeten con troleren, maar hij controleert in de eerste plaats zichzelf en zijn eigen werk, niet éénmaal maar twee of drie keer. Wat uit zijn handen komt is af. Wist u overigens dat Volkers al sinds jaren in samenwerking met de directeur, de heer Van Vugt, een belangrijke rol speelt in het echt Amsterdamse Café-Restaurant Modern (voorheen De Boer) op het Leidseplein? En het is heus niet alleen als administrateur dat hij zijn deel bijdraagt aan het grote succes van deze Heineken's zaak. Hij zet er zijn gehele persoon voor in en steunt de leiding met raad en daad. Zijn uitgebreide kring van relaties en zijn grote ervaring in het verenigingsleven zijn daarbij waardevolle elementen. Dat Volkers buiten de brouwerij een belangrijke rol heeft „gespeeld" en dat thans (óók in gewijzigde vorm) nog doet, behoef ik hier verder niet te vermelden. Wel wil ik hier nog constateren, dat hij een van die echte doorgewinterde Hbm'ers is, die voor de brouwerij „door het vuur gaan" en die wij alleen daarom al in ere moeten houden. Bn. M. J. WEYMARSHAUSEN Toen de heer Weymarshausen op I maart zijn zilveren jubileum vierde en door zijn collega's en medewerkers in het zonnetje werd gezet, was ik in Yokohama. Ik kon toen niet meer doen dan een telegram sturen en daarin pleegt men nu eenmaal niet veel woorden te zetten. De kans, die „Vers van 't Vat" me geeft om alsnog wat meer woorden aan dit jubileum te wijden, grijp ik dan ook gaarne aan. De heer Weymarshausen kennen wij allen als een bijzonder vriendelijk en tegemoetkomend mens. En dat is ten volle juist op één uitzondering na: Hij is allesbehalve vriendelijk of ti genroetkomend ten opzichte van zichzelf! Bij hem staat de plichtsvervulling als absoluut no. 1 op het lijstje en hij vol brengt zijn taak als vanzelfsprekend. Ook als het ten koste moet gaan van persoonlijke belangen en/of eigen vrije tijd. In de na-oorlogse jaren is het niet altijd zeker geweest of onze export zich wel zou handhaven op het bekende hoge niveau en daardoor is het verklaarbaar dat de bezetting van zijn afdeling lange tijd geen gelijke tred heeft gehouden met de enorme toeneming van onze export en het daaraan verbonden werk. Het gevolg daarvan was dat hij zelden zonder „huiswerk" was. Hij heeft zich hierover niet alleen nooit beklaagd, maar hij heeft door zijn noeste, maar geruisloze arbeid steeds kans gezien de afdeling gaande te houden in het zeer snelle tempo, dat de omstandigheden nu eenmaal vereisten. Het wonder hierbij is dat hij niettegenstaande de druk van de haast, mede dank zij zijn begrip voor andermans problemen en mogelijk heden en zijn grote zin voor humor steeds de goede oude Heineken's sfeer in de afdeling heeft weten te bewaren. Ons bier is het beste bier dat er gebrouwen wordt. Maar het beste produkt wordt niet verkocht als er niet hard en goed voor wordt gewerkt. Dat heeft de heer Weymarshausen gedaan met een plichtsbetrachting en volharding, die, doordat wij het al zovele jaren zo van hem gewend zijn, nauwelijks meer opvallen. Daarom is het goed als wij ons er bij deze gelegen heid nog eens rekenschap van geven welk een niet te schatten waarde hierin voor onze brouwerij en zeker niet minder ook voor zijn medewerkers is gelegen. Wanneer ik hierbij de wens neerschrijf dat hij nog lang een van de meest geziene H.B.M.'ers zal mogen blijven, ook en juist voor zijn afdeling, dan doe ik dat in de volle overtuiging dat die wens door allen wordt gedeeld. PLOOY.

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 5