TWEE Onze directeur de heer M. Honig spreekt de jubilarissen toe. Op 1 maart j.l. vierden in Amsterdam twee prominente leden van de Heineken-familie hun jubileum. De heer W. Volkers was op die dag 40 jaar aan ons bedrijf verbonden en de heer M. f. Weymarshausen, Heineken's export manager. 25 jaar. De dag werd feestelijk gevierd o.a. met een receptie in hel Americain Hotel. Op deze receptie werden de hierbij afgedrukte foto's gemaakt. W. VOLKERS Volkers, wiens naam sinds oktober 1949 prijkt op de met de omvang van ons bedrijf meegroeiende lijst van procuratie houders van onze vennootschap, kwam als 17-jarige jongeling in dienst op ons Amsterdamse kantoor, dat toen gevestigd was op de hoek van de Ferdinand Bolstraat en de Stadhouderskade. Het kantoorpersoneel bestond toen alles bij elkaar uit zestien man. De werkzaamheden en de werktijden waren destijds niet vast omlijnd en zo gebeurde het dat Volkers tijdens de zomer- drukte 's ochtends om half zes begon met „bierschrijven". Dat duurde dan tot 's avonds laat. De jubilaris zou u trouwens nog andere staaltjes kunnen vertellen van hetgeen toen tot de taak van een jongste bediende werd gerekend. Ik heb de indruk gekregen dat Volkers de hem gegeven opdrachten, waarvan sommige tegenwoordig op zijn minst als merkwaardig" zouden worden beschouwd, steeds met grote bereidwilligheid heeft uitgevoerd en er overigens samen met enige collega's ook nog wel eens een natuurlijk binnen de (misschien wat ruime) per ken blijvend „gijntje" van wist te maken. Hoe dit ook zij. in de loop der jaren heeft Volkers zich, via enige tussenstadia, ontwikkeld tot een bekwaam administrateur, wiens verdiensten door zijn benoeming tot procuratiehouder erkend zijn en die door de directie bij gelegenheid van zijn jubileum nog eens naar voren zijn gebracht. De taak die Volkers thans te vervullen heeft, ligt wel op een geheel ander niveau dan in de vervlogen dagen. Ook de om-

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 4