Johannes van der Horst (1891—1957) Onderscheidingen *ti Toen wij de eerste maart jl., ter gelegenheid van de viering van de jubilea van de heren Volkers en Weymarshausen, de heer Van der Horst in zulk een goede welstand in ons midden hadden, zal wel niemand onzer hebben vermoed, dat hij zo spoedig voor goed van ons zou heengaan. Nog éénmaal daarna, de 8e maart, is hij op kantoor geweest, en ook toen voelde hij zich, naar hij mijzelf vertelde, zeer goed. Rauwelijks werden we dus allen opgeschrikt toen we de droeve tijding kregen van zijn sterven op 12 maart. Een schone dood weliswaar, zonder enig lijden, maar wel een zeer abrupt einde. Van 1931 tot 1955 is Van der Horst onze hoofdadministrateur geweest. Met de grote gaven, hem eigen, heeft hij zijn taak, die waarlijk geen eenvoudige was, met enorme toewijding en scherp inzicht in de problemen, vervuld. Hij heeft ups en downs, die zich nu eenmaal in het bedrijfsleven voordoen meegemaakt, maar de laatste jaren van zijn activiteit heeft hij toch de grote ontwikkeling naar boven van onze brouwerij maatschappij mee mogen beleven. Steeds heeft hij mij deze laatste jaren met trots de jaarstukken voorgelegd, en als wij dan beiden een sigaar opstaken, om ons beter in al die cijfers te kunnen verdiepen, dan bleek mij telkens weer opnieuw hoezeer hij deze ingewikkelde materie beheerste en met welk een voldoening hij over zijn werk sprak. En.... altijd ook over de prestaties, die zijn medewerkers daarbij geleverd hadden! Dat was nu juist een van de aantrekkelijke kanten van zijn karakter, dat hij nooit zijn medewerkers vergat en bij iedere gelegenheid voor hen op de bres stond. Het is hem niet gegeven geweest lange jaren van zijn pensioen tts genieten, maar wel heeft hij op een mooi en succesvol leven kunnen terugzien. En dat heeft hem zichtbare voldoening geschonken, naar ik zo menigmaal heb kunnen constateren als hij mij bij zijn bezoeken aan kantoor kwam begroeten. Met grote erkentelijkheid zullen wij altijd blijven gedenken wat hij voor ons gedaan heeft en welk een enthousiast H.B.M.'er hij onveranderd geweest is! Hij ruste in Vrede! HONIG. Vervolg van pag. 2 nog niet allen op onze kantoren zijn met de mogelijkheden van deze moderne be richtgeving voldoende bekend. Laten zij zich het gezegde herinneren: onbekend maakt onbemind en eens gaan praten met het secretariaat waar men hen gaarne „telex-minded" maakt en al thans in Rotterdam waar de ruimte het toelaat met plezier de telex in wer king zal tonen. Binnen enkele maanden zal het dan zo zijn, dat men de telex niet meer kan missen, zoals men niet buiten de telefoon kan. De telefoon, die vijftig jaar geleden door velen als een hinderlijk apparaat werd beschouwd, dat men zo min moge lijk moest gebruiken en dat sommigen als ze de bel hoorden, een rilling van schrik over de rug deed lopen Door plaatsgebrek konden enkele ingezonden artikelen, zelfs een vraag voor de „Vraag maar raak baak", niet worden opgenomen. We hopen deze artikelen in een volgend nummer van Vers van 't Vat. te plaatsen. Op 23 mei hebben de gepensioneerden van de brouwerij Rotterdam hun jaar lijks uitstapje gemaakt. Tijdens het gezellig samenzijn in de Raadskelder na thuiskomst, reikte drs. J. Gombert namens de burgemeester aan de heren F. H. Buquet en A. J. Schel- lart de ere-medaille in brons uit, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. In ons volgende nummer hopen wij uit voeriger op deze bijzondere gebeurtenis terug te komen.

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 3