HOE VAKANTIE TE SPREIDEN? PER WENTELWIEK Een onzer lezers, de heer Van der Sluys uit Kerkdriel, schreef ons over dit onder werp, aangeroerd in ons vorig nummer, een brief, die helaas te lang is om in zijn geheel op te nemen. Wij plaatsen daar om een uittreksel. De schrijver vindt vakantiespreiding wel heel mooi, maar voor arbeiders bijna ondoenlijk. Dat is geen onwil, zegt hij, maar zij hebben ook al zijn zij niet gehuwd te maken met verloofde of vriend, die in fabriek, winkel, atelier, e.d. werkt en daar „verplichte" vakantie dagen moet opnemen, die vrijwel altijd in het volle seizoen vallen. Hij ziet zelf nauwelijks een uitweg, ten zij alle bedrijven het ..naar eigen keuze"- systeem zouden invoeren. Dat zou vanzelf de spreiding bevorderen, want niemand gaat bij voorkeur met vakantie als het overal vol is. Met het „naar eigen keuze"-systeem zal de schrijver bedoelen, afschaffen van de zg. bedrijfsvakanties, want we kunnen moeilijk aannemen, dat hij in een groot bedrijf ieder zelf zijn vakantie zou willen laten bepalen, dan zou immers de zaak scheef lopen. Echter is het afschaffen der bedrijfs vakanties clie we bij ons niet kennen, omdat een bierbrouwerij in het volle seizoen nu eenmaal niet kan sluiten niet eenvoudig. Men is daar in vele bedrijven juist toe overgegaan, omdat het „vrije keuze"-systeem voor het bedrijf zoveel moeilijkheden opleverde, dat men algehele sluiting gedurende een bepaal de tijd als enige oplossing zag. Toch heeft de inzender gelijk als hij dtiar een bron van veel ellende ziet. En na tuurlijk bij de schoolvakanties, maar wat dit laatste betreft is men nu van plan voor bepaalde delen van het land tot een zekere spreiding te komen over de maanden juli en augustus, hetgeen ofschoon ook niet zonder bezwaren een zekere verbetering zal kunnen be tekenen. Wij zien de tegenwerkende factoren, welke de heer Van der Sluys noemt zeer wel in. maar geloven dat wij voor het belang van alle werkenden onverkort moeten vasthouden aan het advies ge geven in ons vorig nummer: Laten wij ondanks de moeilijkheden met alle macht streven naar een zo groot moge lijke vakantiespreiding, ook al moet dan individueel wel eens een offer worden gebracht. De gemeenschap kan er immers alleen maar wèl bij varen. Een laatst vaarwel. Op de eerste april vertrok de heer Van Eerbeek naar Stanleyville, met zijn vrouw en vijf kinderen. Dat is op zich zelf niet zo bijzonder, want de heer Van Eerbeek was al eerder in Lagos geweest en een vertrek naar Afrika was voor hem dus geen nieuwtje. Zelfs is uitzending naar een onzer vestigingen in Afrika langzamerhand routinewerk geworden, zovelen zien wij daarheen vertrekken. Het feit echter, dat dit gezelschap van zeven personen de reis begon op ons „privé-vliegveldje", de Rotterdamse Heli port, die op enkele minuten gaans van onze brouwerij is gelegen, was wel bij zonder. Want al zijn meer van onze employés, die naar de Congo gingen per helikopter van Rotterdam naar Brussel vertrokken om vandaar per „echt" vlieg tuig verder te gaan, een emigrerende familie van zeven personen was toch wel een bijzonderheid. Bovendien werd het tijd, dat Vers van 't Vat aan deze prak tische en snelle wijze van vervoer van haar personeelsleden aandacht besteedde Daarom hier een paar foto's van dit vertrek. '.aan lue zö, pappa? 12

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 12