het leven indebronwirij WONINGNOOD 8 We beginnen met een verheugend bericht: Het personeel van ons filiaal in Den Haag heeft op 20 november een klaverjasclub opgericht met een ledental van 14. Een machtig aantal, wanneer wij de personeelssterkte ter plaatse in aan merking nemen. De heren lieten ons weten, dat ze deze winter braaf zullen oefenen en ze stellen zich voor over een jaar in het strijdperk te treden met hun Amsterdamse en Rotterdamse collega's. We zijn benieuwd. In één onzer vorige nummers hebt u onder: „In onze dienst traden" Amsterdam kunnen lezen. G. C. Fischer, sociale afdeling. Wij worden er thans op attent gemaakt, dat de desbetreffende opgave niet juist was; de heer Fischer is personeelsselecteur, waarvan wij hier gaarne akte geven. In ons novembernummer heeft het drukfoutenduiveltje en ook nog een ander duiveltje ons parten gespeeld. De naam van de heer Haythornthwaite (pas op zetter, een moeilijke lettercombinatie voor Nederlandse ogen) werd nl. althans in deze rubriek in tweeën gehakt en bovendien suggereer den we, dat deze medewerker een Schot was, hetgeen helemaal niet waar is. Al studeerde bij in Edinburgh, hij is Engelsman. Wie de nuances kent in Groot-Brittannië, weet hoezeer wij hier faalden. Onze excuses aan de heer Haythornthwaite en zijn jonge vrouw, die er zeker hun wittebroodsweken niet door zullen hebben laten vergallen. T. Lussenburg, gepensioneerd Rotterdams fabrieksemplové, was op 8 januari 55 jaar getrouwd met mej. Snoev. Wanneer men de pittige figuur van de heer Lussenburg ziet, kan men hem benijden om zijn vitaliteit op zo hoge leeftijd. We wensen het echtpaar Lussenburg—Snoey van harte nog vele mooie jaren en rekenen op een mooie foto voor Vers van 't Vat bij de diamanten bruiloft. Onze gelukwensen aan de heer P. Tuytel (Boekhouding Rotterdam), die slaagde voor zijn Praktijkdiploma boekhouden. Van Piet van de Velde, de oudere Amsterdammers kennen hem nog opperbest, kreeg de redactie een hartelijke kerst- en nieuwjaarsgroet. Hij leest ons blad nog steeds met veel belangstelling. Wij op onze beurt wensen de heer Van de Velde, onder dankzegging voor zijn goede wensen, een voor spoedig 1957. De heer j. van Elderen, afd. Boekhouding Rotterdam felici teren wij met zijn succesvol afgelegde examen voor S.P.D. 2. De naam Van Wattum is een zeer bekende in onze Rotter damse brouwerij en de ontsteltenis bij het vernemen van bet ernstig verkeersongeluk aan mevrouw Van Wattum—Capello overkomen was dan ook algemeen. Gelukkig is zij opgewekt ondanks de moeilijke omstandigheden. Wij wensen haar van ganser harte sterkte. En aan Gock van Wattum onze hartelijke gelukwensen ter gelegenheid van haar huwelijk met de heer Kees Stroom. Een goede vaart in de huwelijksboot, lieve mensen. Uit Amsterdam vernamen wij, dat mejuffrouw j. Tentij van de exportafdeling 1 december in het huwelijk is getreden met de heer J. Opzitter. Hartelijk gefeliciteerd. Eveneens uit Amsterdam bereiken ons nog de volgende huwelijksaankondigingen: L. Keesman (chauffeur) met Louise Ruvterman; J. A. van Erkel (chauffeur) met Ingeborg Lodewijk en M. W. Kouw (bottelarij) met Elisabeth Jozefina Groen, die resp. op 21 november, 1 december en 19 december in het huwelijksbootje stapten; ook aan deze drie paren onze zeer hartelijke gelukwensen. Huwelijken in overvloed te Rotterdam. J. P. Kruf uit de bottelarij huwde op 20 november mejuffrouw M. C. Mouwen en P. P. Voogd (ketelhuis) volgde 14 december zijn voorbeeld; de gelukkige bruid was mejuffrouw II. J. M. Geneste. En 28 december was het feest ten huize van de heer J. Faken (gistkelder) en mejuffrouw H. van Gijssel, omdat zij in de huwelijksboot stapten. Alle drie jonge paren onze welgemeende felicitaties. De heer J. Sparreboom van onze afd. expeditie te Rotterdam verloofde zich eerste kerstdag met mejuffrouw C. Priem. Ook aan deze beiden onze hartelijke gelukwensen. Een gouden bruiloft komt niet alle dagen voor, maar de Heineken's lucht schijnt gezond te zijn, want zo héél zeldzaam is zulk een feest bij personeelsleden van onze brouwerij nu toch ook weer niet. Wij kunnen thans feliciteren het gouden bruidspaar J. Ph. Sutter—Gloudie (bekende namen in onze Rotterdamse brouwerij), dat op 12 december 1906 de eerste gezamenlijke stappen op de huwelijksweg zette. Wij wensen deze gepensioneerde met zijn vrouw nog vele gelukkige jaren. In onze tijd van woningnood worden over woningbouw in vergaderingen en courantenberichten weinig optimistische klanken geuit. Als in het tegenwoordige tempo wordt gebouwd is nog in geen jaren het eind van de woningnood in zicht. Zelfs als iedereen een woning heeft is de nood nog niet op geheven. Dat zal pas het geval zijn, wanneer ieder een huis heeft, waarin hij zich werkelijk thuisvoelt en niet, zolang men noodgedwongen elke woning, die men kan veroveren, met graagte aanpakt. De richtlijnen die het betrekken van een woning mogelijk maken zijn in de grote steden bijzonder stringent. De Dienst van Volkshuisvesting te Rotterdam beschikt bijvoorbeeld over acht van iedere tien huizen van elke eigenaar welke vrijkomen voor zg. noodgevallen. Een eigenaar kan dus eventueel twee van zijn tien woningen verhuren aan gezinnen, die in het bezit zijn van een normale, dus niet urgente huurmachtiging, mits de gezinssamenstelling in overeenstemming is met de grootte van de woning. Indien men zich realiseert wat het bovenstaande betekent, dan is het vanzelfsprekend dat de H.B.M. het eigen woning- bezit, dat helaas niet groot is, moet uitbuiten. Soms is het mogelijk personeelsleden, in het bezit van een urgentiever klaring, te helpen met een woning van het contingent dat volkshuisvesting anders opeist. Toch is het gevaar niet denkbeeldig, dat door onvoldoende bekendheid met de slechte huisvesting van personeelsleden een woning door de Volkshuisvesting wordt gecharterd die aan een gegadigde van de brouwerij toegewezen had kunnen worden. Het is daarom, dat de Directie een woningcommissie heeft benoemd, die speciaal belast is met het coördineren en zo rechtvaardig mogelijk verdelen van eventueel vrijkomende woningen. In deze commissie hebben zitting de heren De Rijke en Nuboer en de dames Stroeker en Looman. Het is daarom van het grootste belang uw huisvestingsproblemen op te geven aan de Sociale afdelingen te Amsterdam en Rotterdam, die belast zijn met de praktische uitvoering. Mocht door over plaatsing of verhuizing een woning beschikbaar komen, geeft u dit dan tijdig door, alvorens de huur op te zeggen of te verhuizen, opdat zo mogelijk opnieuw een personeelslid ge holpen kan worden. De Woningcommissie

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 8