Personalia Buitenland HEINEKEN'S BROUWERIJ MANNENKOOR ROTTERDAM 7 Jhr. Wittert van Hoogland kwam in de tweede helft van december voor een kort zakenbezoek in Nederland met het bericht dat onze medewerkers, welke in Cairo verblijven, in goede welstand verkeren. De brouwerij heeft haar leve ringen hervat na gedurende korte tijd gesloten te zijn geweest. Op 3 december keerde mevrouw Herm- sen genezen naar Singapore terug, waar mede wij de familie van harte geluk- Eind oktober arriveerde mevrouw Hey- man met haar dochtertje uit Leopold- ville in Nederland. Om gezondheids redenen zal haar dochtertje voorlopig in Europa blijven. De familie Looman keerde in november uit Usumbura terug naar Nederland, waar zij enige maanden zal blijven. Op 19 december arriveerde ir. Niemeyer uit Leopoldville in Nederland na een afwezigheid van ongeveer een maand. Mevrouw Rommens is op 2 december met haar twee kinderen naar Singapore teruggekeerd, waar de familie dus „au grand complet" Kerstmis en Oud-en- Nieuw heeft kunnen vieren. De heer Stephinson heeft op 14 decem ber ons land verlaten: bestemming Engeland. Hij zal begin januari naar Singapore vertrekken voor een tijdelijk verblijf aldaar. 6 januari hebben de heren Meyers en Scheerder van de bazencursus afscheid genomen van ons land. Zij hebben inmiddels hun werkzaamheden in Lagos aangevangen. A. P. DE GROOT 25 jaar in dienst 15 december 1931 kwam de heer De Groot in dienst van de brouwerij te Soerabaja, waar hij als hulp in de brouwafdelingen te werk werd ge steld. Afwisselend werkende onder verscheidene Duitse bazen, doorliep hij in de jaren voor de Tweede wereldoorlog alle brouwtechnische afdelingen van het bedrijf. Toen de oorlog was uitgebroken en alle in Indonesië vertoevende Duit sers werden geïnterneerd, stond De Groot er voor om alle afdelingen te laten lopen met lokaal aangenomen assistenten; dit ging hem zeer goed af. In december 1941 werd hij opgeroe pen in werkelijke dienst en hij bleef tot de inval van de Japanners ver van de brouwerij verwijderd. Hierna werd hij geïnterneerd en bij zijn vrij lating na de Japanse capitulatie ging hij eerst naar Singapore. Hij kwam in Soerabaja terug in de functie van assistent-bedrijfsleider, werd begin 1952 bedrijfsleider en in 1956 tech nisch directeur van dit bedrijf, dat mede onder zijn leiding uitgroeide tot een modern grootbedrijf. Allen, die hem kennen, wensen hem niet alleen toe de uitbouw van Hei- neken's Indonesische Bierbrouwerij Maatschappij N.V. verder te mogen leiden, maar we zijn er van overtuigd dat hem dit in de komende jaren zal gelukken. De heer Ben de Jonge uit Singapore 'i was op 18 december 45 jaar in <1 dienst van Heineken. In januari y zullen de feestelijkheden plaats- y hebhen ter ere van de jubilaris. Wij hopen hierop t.z.t. nog nader terug .si te komen. «j Op 24 november gaf ons Rotterdamse mannenkoor een populair concert in „Ons Huis" met medewerking van het Rotte's Gemengd koor, beide ko ren o.l.v. de heer H. W. van Bijnen. Aan de vleugel de heer Bram Boelee. Verder werkten mede het Hillegers- berg's Vaudeville Orkest o.l.v. de heer Ab van Loon. Daar onze eerste voorzitter, de heer J. Bijl, een keelaandoening had, open de de tweede voorzitter, de heer Van Roon, het concert. Hij heette de aan wezigen van harte welkom, maar hij sprak zijn teleurstelling er over uit dat de zaal zo slecht bezet was; er waren maar weinig donateurs en voor hen werd het concert toch hoofdzake lijk gegeven. Ook deed hij een beroep op de aanwezigen, om zich aan te sluiten bij ons koor, om vervolgens de dames en heren een genotvolle avond toe te wensen. Het is inderdaad een avond gewor den waar wij met veel genoegen op kunnen terugzien. Het gemengde koor zong operamelodieën, wat uit stekend slaagde, ook de begeleiding was in goede handen. Voor het Vau deville Orkest niets dan dof, zeker voor de heer Ab van Loon, die ons vergastte op prima vioolsoli. U zult wel vragen: En het Heineken's koor? Nu, ik kan u wel zeggen dat wij, al waren wij gehandicapt door zieken, het er nog behoorlijk hebben afge bracht. Het kan nog stukken beter, maar dan zullen er wat leden bij moeten komen, en dat kan toch ge makkelijk onder zo'n groot personeel. Ook heren van het kantoor zijn van harte welkom. Wij repeteren elke woensdag van 8 tot 10 uur in de koffiekamer, komt u eens luisteren? Het beste paard van stal vergeet ik niet en wel onze diri gent, de heer H. W. van Bijnen, want hij heeft op schitterende wijze zijn koren geleid. Het bestuur van het Heineken's Brou werij Mannenkoor, wenst Directie, dirigent, donateurs(trices), leden en hun familie, verder alle vrienden, in binnen en buitenland, een gelukkig en voorspoedig 1957. J. BIJL. voorzitter J. C. GRUND, secretaris

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 7