mensen 4 Mejuffrouw Veenendaal is altijd een bijzonder sportieve figuur geweest op onze Rotterdamse brouwerij. Onze overleden directeur, de beer Hoette, zag haar eens als heel jong meisje met een vooruitstrevend jongenskopje, het moderne kapsel van die dagen op een motor fiets naar kantoor komen, hetgeen hem bijkans achterover deed slaan van verbazing. In later jaren was zij een vurig paardrijdster en zij heeft heel wat uren aan de mooie hip pische sport besteed. Vitaliteit bezat onze geportretteerde altijd in ruime mate en dat bleek niet alleen in de door haar beoefende sporten, maar ook in haar werk. Voor een extra portie is zij nooit uit de weg gegaan en al viel er wel eens een woordje (laat u zich maar zoet als honing vinden, de vliegen zullen u verslinden!), de hoeveelheden post, die zij in de loop der jaren heeft ver zonden is onvoorstelbaar groot en de wijze waarop het geschiedde boven alle lof ver heven. Wie haar bezig ziet zo tussen half zes en half zeven in haar domein, kan slechts bewonde ring hebben voor de wijze waarop zij haar werk verricht. Door niets af te leiden en in een fascinerend tempo gaat zij haar gang en men zou bijna vergeten, dat zij als hoofd van de postkamer nog héél wat meer onder haar controle heeft dan alleen het verzenden der uitgaande post; wij noemen hier slechts de archiefwerkzaamheden voor post- en kopie- akten-dossiers en het uitgebreide adresseer- svsteem voor loonzakjes, kwitanties, circulai res, Vers van 't Vat e.d. Wij zien mejuffrouw Veenendaal hier afgebeeld achter haar bu reau, waar zij naar wij hopen nog verschei dene jaren haar werk verricht. Mejuffrouw A. VEENENDAAL T. J. KORTEKAAS De heer Kortekaas is waarlijk geen nieuwe ling op onze brouwerij. Reeds bijna 30 jaar heeft hij onze maatschappij in diverse functies gediend. „Diverse functies" zou kunnen inhouden dat Doms (mogen wij wel zeggen!) een nogal ambulante figuur is; dat is echter geenszins het geval. Van de dertig dienstjaren heeft Doms nl. de laatste vijfentwintig jaar ononderbroken gewerkt in de functie van laborant. Het bepalen van stamwortgehalte en hecto litergraden zijn analyses die dagelijks door hem met vaardige hand worden verricht. Vooral de steeds toenemende export be zorgt hem handen vol werk. Doms weet ons bier niet alleen te analyseren, maar ook te waarderen: Hij gaat niet voor een potje bier opzij, mits het is van eigen (Heine- ken's) bodem. Ondanks het vele werk zult u Doms steeds in een opperbest humeur aantreffen. Het genoegen waarmee hij steeds zijn dagelijkse arbeid verricht was voor zijn zoon aanlei ding om destijds zijn werkkring ook in ons bedrijf te zoeken en met succes overigens! Kortekaas jr. is nl. sinds 1 juli 1956 als onderbaas van de afdeling gistkelder in onze Rotterdamse brouwerij werkzaam.

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 4