r J 2 Vers van 't Vat is een blad van en voor het personeel van de Heine- ken's Bierbrouwerij Mij. N.V. Het blad wordt geredigeerd door de hieronder te noemen redactie; het kan echter slechts bestaan door de medewerking van alle leden van het personeel. Zendt allen Uw bij dragen naar de onderstaande redactieadressen: doet dit onbe schroomd. De redactie behoudt zich het recht voor artikelen te bekorten of zo nodig om te werken. Zoveel mogelijk zal dit geschieden in over leg met de inzender. De redactie: Mr. K. L. BEYEN') Drs. J. GOMBERT J. J. VAN DER EI)K G. E. KLEINGELD J. G. TIMMER R. VESTERGAARD*») J. J. WOLFF J. VAN DER /.WAAL Redactieadres te Amsterdam. Redactieadres te Rotterdam. Onze huisfotograaf betrapte in Nkaw- kaw (Goudkust) een Afrikaans jonge tje met zijn zojuist verworven bezit: Een reclameballon van Heineken. Drie van zijn vriendjes kijken vol verwachting of zij ook zoiets moois zullen krijgen. De vierde steekt zijn afkeer voor de fotograaf niet onder stoelen of banken. £2 £2 £2 -s <2 {2 £2 {2 £2 •a £2 <2 £2 £2 £2 £x £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 •5 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 -5 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 £2 Mr. B. ter Haar heeft aan de op 11 januari 1957 gehouden Algemene Vergadering van Aandeelhouders zijn ontslag als Directeur onzer vennoot schap aangeboden. Bij monde van de Voorzitter werd hem bijzondere dank gebracht voor de vele en belangrijke diensten, welke hij aan onze vennoot schap heeft bewezen. In de op 11 januari 1957 gehouden Algemene Vergadering van Aandeel houders is tot directeur onzer ven nootschap benoemd Jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland, geboren 5 juli 1909 te 's-Gravenhage. jhr. Wittert volgde de Ecole Supé rieure de Commerce te Lausanne en werd daarna ter volbrenging van zijn militaire dienst opgeleid tot reserve officier bij de School voor Reserve Officieren der Cavalerie te Amers foort. In 1930 werd hij gedetacheerd bij de Militaire Luchtvaart en vloog enige jaren als jachtvlieger. In 1932 trad hij in dienst van de A.N.W.B. met de opdracht een bureau voor Luchttoerisme op te richten. Na deze taak te hebben volbracht werd jhr. Wittert bij de Rijksluchtvaartdienst belast met het toezicht op het burger- luchtvaartpersoneel en de Neder landse civiele luchtvaartterreinen. Gedurende de oorlog sloot hij zich aan bij de verzetsbeweging en werd onder generaal Koot sous-chef der Binnenlandse Strijdkrachten. Na de bevrijding werd hij opgenomen in de Staf van Prins Bernhard en eind 1945 vertrok hij met enige andere officie ren naar het toenmalige Neder- landsch-Indië teneinde aldaar het hoofdkwartier samen te stellen van de bataljons vrijwilligers, die naar het Verre Oosten waren gedirigeerd. Bij de taakverdeling van dit hoofdkwar tier werd de majoor Wittert verzocht de „Welfare'-dienst te organiseren, een dienst, die hij opzette als een combinatie van wat men in Neder land de Cadi en O. en O. noemde. In Indië ontmoette Jhr. Wittert een onzer directeuren, die aldaar een be zoek bracht aan onze brouwerij te Soerabaja. Deze wees hem de weg naar ons kantoor te Amsterdam, waar hij van 1 juli 1947 af gedurende on geveer anderhalf jaar werkzaam was bij onze afdeling Buitenland. Met ingang van januari 1949 werd hij benoemd tot Directeur van onze dochtermaatschappij te Kairo, de So- ciété de Bière „Les Pvramides", welke brouwerij onder zijn leiding tot nieuwe bloei is gekomen. Wij wensen Jhr. Wittert gaarne veel succes in zijn nieuwe functie bij onze maatschappij. Helaas heeft cle tijd mij ontbroken om nog van velen uwer persoonlijk afscheid te nemen vóór mijn aftreden als directeur op 1 januari 1957. Wilt mij toestaan dat ik zulks thans doe langs deze onpersoon lijke weg. Gaarne wens ik u en de uwen het allerbeste toe voor de toekomst. Mr. B. ter Haar

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 2