JUBILEA Brand Bedwongen Bierflitsjes 14 Aan de heren M. Oele en H. j. van Loon van de brouwerij Rotterdam werd een gratificatie verleend als blijk van waardering voor hun doortastend op treden bij het blussen van een begin van brand in het biermagazijn op 15 de cember. Door nalatigheid geraakte een vork heftruck in brand toen de benzinetank werd gevuld. De heer Oele greep ter stond een brandblusapparaat, dat in de buurt hing en ging de vuurzee te lijf, ondanks de kans dat de benzinetank- zou kunnen ontploffen. De heer Van Loon haalde enkele andere brandblus- apparaten uit de garage en voegde zich bij zijn collega-spuitgast. Samen smaak ten zij het genoegen de brand te blussen vóór iets ergers kon gebeuren. Martinus Oele woont in Den Bosch en reist dagelijks naar de Rotterdamse brouwerij. Hij is sedert 25 april 1955 werkzaam in het biermagazijn. Hendricus Johannes van Loon, geboren en getogen Rotterdammer, is terreinchauffeur en sinds 17 oktober 1951 in onze dienst. -\an beiden een eresaluut! Drankwetperikelen of eerbetoon: Een Hofer slager verkocht sinds jaren ge braden worstjes en het stadsbestuur vond het best dat voor zijn gasten krukken klaar stonden. Maar toen hij ook bier wilde ver kopen moest hij ivegens de krukken zijn zaak moderniseren. Hij deed dat in overleg met de bouwpolitie en brandweer, maar het stadsbestuur was niet tevreden en maak te de vergunning ervan afhankelijk, dat het bier staande gedronken moest worden. De slager berustte tenslotte en plakte de volgende bekendmaking aan: „Bij het eten van worst moogt U zitten, maar op voorschrift van het gemeentebe stuur moet U bij het bierdrinken opstaan." Bier als.... kunstmest Een werkman goot de resten van een bier vat in het achtertuintje van mevrouw May Moore te Walworth, Engeland, leeg. Ver ontwaardigd stormde zij naar buiten, want zij had daar pas nieuwe dahlia's geplant, l aten die dahlia's dank zij dat bier bijna vier meter hoog geworden zijn, zodat zij een ladder nodig had om ze te plukken. Bitter Havenarbeiders verlieten een stakersverga dering in Auckland (Nieuw Zeeland) om even iets te gaan drinken. Zij kwamen ech ter teleurgesteld terug: de barkeepers wa ren in staking gegaan. Stamgast Tot de vaste klanten van de London House Inn te Molland behoort het elf maanden oude hert Ernest, dat er elke avond zijn potje bier komt drinken. GERARDUS WILHELM HEITZ, die 35 jaar in dienst van de Heine- ken's Bierbrouwerij Mij. N.V. te Am sterdam is geweest, werd op 1 de cember 1956 op 64-jarige leeftijd gepensioneerd. Deze H.B.M.'er, een man van de oude stempel, heeft in verschillende afdelingen van de brouwerij gewerkt en vooral gedu rende de laatste vijf jaar, die hij in verband met zijn gezondheidstoestand in het silogebouw heeft doorgebracht, zijn de door hem verrichte werkzaam heden voor de maatschappij van bij zondere waarde geweest. Door zijn ziekte was Heitz gedwon gen vele maanden in het ziekenhuis te verblijven, zijn gezondheidstoe stand is echter niet in die mate beter geworden, dat hij zijn werkzaam heden op de brouwerij tot zijn 65e jaar kon hervatten. Wij hopen, dat de vervroegd ge pensioneerde nog vele jaren van een welverdiende rust zal mogen genie ten. zilveren jubilaris A. BREEMAN, Controle Rotterdam 15-10-1956 40 jaren bij Heineken De heer A. van Zwam, thans werk zaam in de garage van Heineken Rotterdam, was op 24 oktober veer tig jaren in dienst van onze maat schappij. Van het tijdstip van zijn indiensttreding af tot 30 september 1917 was hij werkzaam als jong maatje in de bottelarij. Toen ver huisde hij naar de Stal en daar werd hij eerst reservekoetsier en latei- koetsier. Onze jubilaris had het ge luk slechts korte tijd in militaire dienst te worden geroepen; na zijn opkomst in oktober 1918 was hij binnen acht maanden weer burger: de oorlog was immers afgelopen, in 1934 ging de heer Van Zwam over naar het gemotoriseerde deel van de Heineken's expeditie en daar bleef hij werkzaam tot nu toe. De wijze waarop de jubilaris zijn werk bij Heineken verricht, mag een voorbeeld heten van plichtsgetrouw heid. Hij gaat kalm zijn gang en verwierf door zijn rustig optreden het volledige vertrouwen van zijn collega's en superieuren. Wij wensen hem toe, dat hij het restant van zijn dienstjaren bij Heineken met opge wektheid mag volbrengen en daarna nog vele jaren van zijn pensioen mag genieten.

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 14