Van onze emigranten De genezende Bierkelder V Jaarfeesten J Jaarfeest Rotterdam Heineken's Band 12 Kopy voor het volgend nummer van Vers van 't Vat gaarne vóór 1 maart a.s. aan de redactie te Amsterdam of Rotter dam. Waarom nam U een baan als enquêteur? Bent Uvan huis uit nieuwsgierig Bent Ugetrouwd?Hoeveel kinderen hebt U? Wat verdient U? U hebt wellicht in enkele geïllustreerde bladen iets gelezen over de heilzame werking van de bierkelder-atmosfeer op kinkhoestpatiëntjes. In een Belgische brouwerij worden thans regelmatig der gelijke kinderen toegelaten en als men de bladen mag geloven vinden zij er baat bij. Sommige personeelsleden stelden ons de vraag of voor dergelijke patiëntjes ook in de Heineken's kelders genezing zou zijn te vinden. Het schijnt, dat kinderen, die aan een hardnekkige kinkhoest lijden, inderdaad in een koude, volkomen droge lucht goede kans op een spoedige genezing maken. Nu zijn onze kelders natuurlijk wel koud, maar zeker niet volkomen droog. Daarbij komt dan nog, dat onze kelders zonder meer zeker niet geschikt zijn om er kinderen gedurende enige tijd in te ontvangen. Wanneer de medische wereld er van overtuigd is, dat het verblijf in een koude, zeer droge ruimte inderdaad het aangewezen middel is om een hard nekkige kinkhoest te doen verdwijnen, dan zal zeker in de toekomst van deze wetenschap worden gebruik gemaakt door het gebruik van gekoelde ruimten, die, méér dan onze brouwerijkelder, ge schikt zijn om de patiëntjes te ontvangen Onze lezers weten, dat wij van tijd tot tijd van diverse oud-Heineken's employés in het buitenland een be richtje krijgen, dat wij dan doorgaans opnemen in ons personeelsorgaan. Deze emigranten, die niet meer in dienstverband staan tot Heineken, krijgen meestal op hun verzoek Vers van 't Vat nog toegezonden. Dat zij dit waarderen blijkt o.m. uit een brief, welke wij eind augustus ont vingen van onze ex-employé L. A. van Vliet (R'dam). Hij schrijft o.m.: „Met veel genoegen lezen wij altijd „het personeelsblad „Vers van 't Vat". „Het is werkelijk aangenaam weer „eens iets van de Heineken's familie „te vernemen en wij stellen het op prijs het nog menigmaal te mogen Te Rotterdam werd in januari de jaar lijkse feestelijke bijeenkomst gehouden ter ere van de jubilarissen, terwijl Am sterdam het dit jaar weer houdt op een bustocht, welke een vorige maal zo bij zonder in de smaak is gevallen. In Den Bosch, waar dit voorjaar al een groot aantal employés werkzaam zal zijn, zal eveneens ter gelegenheid van het heuglijke feit van de vestiging een fees telijke personeelsbijeenkomst worden ge houden en wel op zaterdag 11 mei in de Casino-schouwburg. Het ligt in de bedoeling een cabaret programma te brengen van beroeps artiesten, waar ook aan zullen mede werken het Rotterdams Mannenkoor en een kleine balletgroep van meisjes van ons kantoor Rotterdam. De officiële opening van het bedrijf Den Bosch zal plaatsvinden na voltooiing van de gehele brouwerij (plan II, zoals u clit is getoond in het vorige Vers van 't Vat). Er zijn plannen om aan dit evenement een feest te verbinden, dat zelfs in de Carnavalsstad als iets zeer bijzonders zal worden gezien. „ontvangen. Wat de werkzaamheden „betreft heb ik geen klachten, ik ben „altijd voor montage op reis en ik „beschik nog over een goede gezond- heidook mijn vrouw en kinderen. Het is natuurlijk hier anders dan in „Holland, In het begin is alles vreemdde taal en gewoonten, maar „na zes jaar wen je daar wel aan. „Inmiddels zijn wij dan zo ver, dat „wij een eigen huis hebben gebouwd, „dus zal ik meteen het nieuwe adres „vermelden. „Hiermede ben ik aan het eind van „mijn schrijven en wilt u zo goed zijn „aan mijn oud-collega's de groeten „over te brengen." Hetgeen wij bij deze gaarne doen. Het jaarfeest van Heineken Rotterdam bracht de feestcommissie ditmaal twee avonden in touw omdat het gezelschap te groot was voor het dakpaviljoen van het Groothandelsgebouw. Ditmaal werd een (bijzonder geslaagd) variété-pro gramma geboden, dat beide malen vrij wel eender was, terwijl na afloop de benen van de vloer gingen in een ruimte, welke vermoedelijk niet meer dan tien procent besloeg van het „strijd toneel" van vorig jaar. Het was soms een beetje passen en meten, maar het geheel had aanzienlijk gewonnen aan intimiteit. DAT BESTE BIER. In een ouxl boek, uitgegeven door Van Goor Zonen te Gouda, genaamd „De heden- daagsche kookkunst van Maria Haezen- broek) vinden we het volgende vermeld: Een middel om vlees, dat door vliegen ver ontreinigd oj aangestoken is, weder goed te maken: men giet er bier over; dit trekt er de lelijke reuk en onaangename smaak ge heel uit. Zou het naar zijn? Dit opschrift heeft niets te maken met margarine. Het heeft betrekking op muziek. Er zijn namelijk onder het personeel te Rotterdam stemmen opgegaan om een band(je) op te richten en de vraag is nu of dit plan te verwezenlijken is. Willen zij, die een muziekinstrument besjrelen en voor dit plan belangstelling hebben, zich wenden tot de redactie van dit blad of tot een der redacteuren?

Vers van 't Vat | 1957 | | pagina 12