De stand van zaken bij onze BROUWERIJ 's-HERTOGENBOSCH 8 Dat Heineken bezig was te 's-Heriogen- bosch te bouwen wist u natuurlijk al, want van de heuglijke gebeurtenis van het slaan van de eerste paal op 20 de cember 1955 is in dit blad een uitvoerig verslag verschenen. Ook de brand in de houten opslagloods op 13 april 1956, waarbij VA miljoen flesjes bier verloren gingen, is hier besproken. Verder is het echter in „Vers van 't Vat" over Den Bosch tamelijk stil geweest. Op het bouwterrein zelf is het echter allerminst stil. Het is de bedoeling u in dit artikel wat meer over de plannen en de uit voering daarvan, verlucht met enkele foto's, te vertellen. De steeds stijgende verkoop, zowel in het binnenland als voor de export, deed de directie in de loop van dit jaar be sluiten de aanvankelijke plannen voor een bierverwerkingsbedrijf te wijzigen in een complete brouwerij. Uit de twee hieronder afgebeelde schetsen van fig. 1 is gemakkelijk te constateren dat de opzet van plan 2 groter is, temeer daar op het dak van de legkelder de gistkelder wordt gebouwd. Op het ogenblik is de uit voering van plan 1 in volle gang. Beter dan een uitvoerige beschrijving lijkt het ons door foto's een beeld te geven van de huidige stand der werk zaamheden. Op foto 1 zijn drie van de vier op te stellen ketels in de gecombi neerde ruimte ketelhuis-machinekamer te zien. Aan de andere kant van de machinekamer zijn opgesteld de water- ontijzeringsinstallatie met o.a. de koel- compressoren. Inmiddels is met het proefdraaien van de installaties be gonnen. Plan 1 ENGEtk "EG

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 8