PERSONEELSVACATURES Veiligheid in het bedrijf Een som van 100 jaar geleden 12 Benoeming procuratiehouders Mede als gevolg van de uitbreiding van onze bedrijven komen er van tijd tot tijd vacatures voor, die met het oog op pro motiemogelijkheden ook interessant kunnen zijn voor hen die reeds bij onze maatschappij werkzaam zijn. Wij willen er gaarne aan medewerken om deze employés gelegenheid te geven tezamen met gegadigden van buiten ons bedrijf naar hun interessant voorkomende vacatures te solliciteren. Daarom hebben wij mede op verzoek van de Ondernemingsraad besloten vacatures voortaan aan het personeel bekend te maken door kennisgeving op de publikatieborden. Tot goed begrip diene, dat sollicitaties van eigen personeel op dezelfde serieuze wijze zullen worden behandeld als die welke ons langs andere weg bereiken, maar dat personeelsleden geen voorkeursrecht zullen kunnen doen gelden op grond van het feit, dat zij reeds Heineken-employé zijn: ook in de toe komst zullen capaciteiten en persoonlijke geschiktheid van de sollicitanten voor de desbetreffende vacature de doorslag blijven geven zonder dat speciaal rekening wordt gehouden met de bijkomende omstandigheid of zij al dan niet reeds tot ons personeel behoren. DE DIRECTIE Dit onderwerp maakte zowel te Amsterdam als te Rotterdam een punt uit van bespreking in de vergadering van de Onder nemingsraad. Te Amsterdam was het drs. Goos, te Rotterdam ir. Battels, die hierover enige cijfers lieten horen. 80 van het aantal ongevallen, zo zei de heer Battels, wordt veroorzaakt door „onveilige handelingen" van het personeel zelf, terwijl slechts een klein deel van het aantal ongevallen een gevolg is van werkomstandigheden. De eerste groep ongevallen moet worden bestreden door de mensen op het gevaar te wijzen, waaraan zij zich blootstellen door op hun (verkeerde) manier te werken; de laatste groep ongevallen moet verminderen door veiligheidsmaatregelen en beveiliging van werktuigen. Het menselijk leed door ongevallen is zeer groot. Pijn, vermin king, minder inkomen kunnen een blijvend gevolg zijn. De arbeidsvreugde kan er door worden bedorven. Wij moeten allen ons uiterste best doen voor de veiligheid. Collega's moeten worden gewaarschuwd, wanneer zij zich aan gevaar blootstellen, terwijl de afdelingschef dient te worden gewaarschuwd, wanneer zich ergens gevaarlijke omstandigheden voordoen. Te Amsterdam zullen de heren Huybrechtse en De Rooy zich met het probleem veiligheid gaan bezighouden en het werk van een in te stellen veiligheidscommissie voorbe reiden. Te Rotterdam zullen de heren Noorthoven en Zom zich met deze taak belasten. Wij stellen ons voor t.z.t. de veiligheidscommissie in staat te stellen op ruime schaal haar adviezen en bevindingen te publiceren opdat onze bedrijven te Amsterdam en Rotterdam (en straks ook Den Bosch), méér nog dan voorheen „veilig- heidsbedrijven" zullen zijn. lot procuratiehouder werden benoemd de heren S. van den Bent, J. J. van der Eijk en Jac. F. Stap. Onze hartelijke geluk wensen. VARIA Toen de rubriek Leven in de brouwerij reeds was afgesloten, bereikten ons uit Rotterdam en Amsterdam nog enige berichten, welke wij gaarne alsnog weergeven. 6 november nam te Rotterdam onze hoofdvertegenwoordiger, de heer E. Grevink, afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Wij komen in het volgende num mer op dit afscheid terug. Op 4 oktober werden te Amsterdam en Rotterdam weer ver gaderingen van de Ondernemingsraden gehouden. Over het behandelde is aan alle personeelsleden een kort exposé ver strekt. De volgende vergadering vindt plaats op 10 januari as. Uit Amsterdam komen nog twee huwelijksberichten. De heer H. Vos (bottelarij) trad op 25 september in het huwelijk met mej. A. C. Soetekouw en vier dagen later volgde de heer C. van Kampen (bankwerkerij) zijn voorbeeld. Diens levenspartner werd mej. S. E. de Vink. Aan beide paren onze hartelijke gelukwensen. Onderstaande som staat in een rekenboekje, dat in de 19e eeuw werd samengesteld door de heer Rijkens, een bekend pedagoog in die dagen. „Van ene dronkenlap" „Toen Joost Glas nog een kind was, proefde hij dikwijls genever. Hierdoor bekwam hij langzamerhand zulk een lust tot deze drank, dat hij zich wel als een zwijn bedronk, toen hij nog geen zestien jaren óud was. Tans kan hij het drinken niet meer laten en verwoest alzo zijn verstand, gezondheid en vermorst zijn geld en goed. Gisteren zat hij in de herberg Kraantje Lek, bedronk zich weder geheel en al en sloeg toen, als een wildeman, 12 glazen aan stukken, benevens 8 vensterruiten. Nuchteren zijnde kon hij aan het betalen komen. Voor elk glas moet hij 25 cent en voor elk ruitje 40 cent geven. Bovendien moet hij nog 14 glaasjes genever betalen, een dub beltje voor elk glas gerekend; zeg mij hoeveel heeft Joost dit feest gekost?" Antwoord: Een achtstuiverstukje minder dan acht gulden. Het is wel typerend, dat zulke sommen in de schoolboekjes van de 19e eeuw voorkwamen. De Nederlanders waren toen nog niet het matige volk, dat zij thans zijn. Trouwens één der doelstellingen van de oprichter van onze brouwerij, de heer G. A. Heineken was het vervangen van de gevaarlijke borrel door de gezellige pint, zoals we in het gedenkboek ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van onze maatschappij kunnen lezen.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 12