Behaalde diploma's BRABAntse Leut Venezolaans nieuws 7 Wederom kunnen wij een aantal jeugdige Rotterdamse employe's feliciteren. „L'honneur aux dames", daarom beginnen we met mej. A. H. Voorspuy, afd. Buitenland en mej. M. M. j. Schönberger, Afd. Correspondentie, die beiden slaagden voor het diploma Engelse Handelscorrespondentie. Mej. A. E. H. Prinsen, assistente Hij de afdeling flessenbier te Amsterdam, slaagde voor het examen stenografie Nederlands. Voorts slaagden: de heer N. de Bruin, Afd. Inkoop, voor Engelse Handelscorrespondentie; de heer P. Koote, afd. Export, voor Mulo B; de heer G. J. van Meel, afd. Export, voor Engelse Handelscorrespondentie; de heer A. M. Wooning. Postkamer, voor eindexamen 5-jarige Handelsavondschool. Aan allen onze hartelijke gelukwensen. Oeze heren waren Rotterdammers. Uit Amsterdam kregen wij op de valreep nog de volgende aanvulling: Mej. J. W. Marinus, afd. export A'dam: stenografie Nederlands. Mej. A. C. M. Disch, afd. export A'dam: Nederl. Handels correspondentie. L. Koning, afd. expeditie A'dam: Engelse Handelscorrespon dentie. Een onzer Brabantse werknemers, de heer j. Weber, Graafse- weg 218 te 's-Hertogenbosch heeft een gesprek van twee Bossche „Dreestrekkers" afgeluisterd, welk gesprek hij onder staand op rijm weergeeft. .'/.eg Bart bij al die nuwigheid van dees mederne, vlugge tijd Hè 'k wel uns bij me zelfs gedocht Wie heel dè naauw wir utgezocht. Mar wè ok veraandert „Heiheken's" n i e l'raog 't mar gelijk an wie Die èn draank blefl éérluk dur elke tijd. Mar dè hoeft jou niet te zijn gezeid'. Want wij saomen weten van mekaanders We drinken van jongs af niè aanders!" „Jao Kees ge slaot den spijker op z'n kop 'k Hè krek wir un paor fleshes op Wè wilde beters mee zo'n weer En 'l smokt al lékkerder, iedere keer! Ze vraogen men wel uns mee unnen laach Zeg Bart as 'k oe uns vraoge maag Hoe icorde gè toch mee gemak zo oud? Dan zeg 'k: „Da komt om da 'h zoveul van „Heineken's" houd!" Onze Brouwerij te Caracas meldt ons: Onze agent te San Cristobal, de heer Pereira, is onlangs ver huisd naar een splinternieuwe woning, die hij vol enthousiasme „Heineken" heeft gedoopt. Vol trots stuurde hij ons de hiernaast afgebeelde foto. Inmid dels schijnt zijn vrouw niet erg ingenomen te zijn met de naam van hun nieuwe huis en dit geeft wel enige huiselijke moeilijkheden. Spoedig zal Hl ijken wie van de twee de sterkste is: tot nu toe zit het bord er nog op. Wij moeten niet denken dat alleen Nederland vecht tegen het eeuwig aanstormende water. Ook in Venezuela komen over stromingen voor. In het voorjaar moest speciaal Santa Barbara de Zulia het ontgelden, waar het agentschap van de heer Montiel veel van het water heeft geleden. Hieronder op foto links ziet u de heer Montiel bedroefd toe kijken hoe zijn bedrijf door liet water wordt overstroomd. Op foto rechts, de heer Montiel op de binnenplaats van zijn bedrijf, trachtend te redden wat te redden is.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 7