Uit de tijd van het land van Hoboken Bloedtransfusiedienst Rotterdam 4 Toen Dolly Scheffers, secretaresse van ir. Emmens sr., haar werk ging over dragen aan haar opvolgster om de blije reden, dat haar huwelijksboot de „Blue Peter" in top had, kwam zij in het ar chief een paar foto's tegen. Oude foto's van 1915 en 1922, gemaakt t.g.v. twee jubilea. „Wat moet daar mee, meneer Emmens?" Onze oud-directeur, met zijn warme belangstelling voor alles wat de historie van onze brouwerij betreft, was al dra verdiept in de herinnerin gen, welke al die vertrouwde gezichten bij hem opriepen. „Wat een vrolijke, knappe jong-kerels waren in hun goede tijd al die grijze, kale, soms lichtelijk gezette en een enkele maal zelfs wat sombere heren-van-nu". Vraag eens of het iets is voor „Vers van 't Vat", was zijn antwoord en tevens een zijner laat ste opdrachten aan zijn secretaresse. Uw redacteur met z'n koperen Heine- ken's jubileum al achter de rug heeft, voor hij deze regels aan het papier toe vertrouwde, met smul van de prenten genoten. En zo ziet u hierboven een der foto's in kwestie, gemaakt in 1922 ter ge legenheid van het 25-jarig jubileum van wijlen de heer Luyten, werkzaam geweest op de afdeling boekhouding van onze brouwerij. Helaas is het niet mogelijk u van links naar rechts en van voor naar achter alle gasten op dit feest te noemen en hen nummeren gaf druktechnische bezwa ren, maar wij willen speciaal voor de Rotterdammers toch enkele, nu nog be kende, figuren noemen. Links vooraan op de eerste rij stoelen zien wij de gepensioneerde J. v. d. Hoff en de „oude Verschoor (f) van de expeditie, naar verluidt kampioen-bier- drinker in zijn tijd. Daarnaast zien wij mejuffrouw v. d. Lee, een oude be kende van de boekhouding. De man met snor, staande geheel links, is de heer Lampe, nu nog excursieleider en voor zijn pensionering jarenlang chef van de fustcontrole. Onze andere excursie leider van het moment, de heer Deen, vindt u midden-onder met plechtige hoge boord, vlak bij de vaas met serin gen. De jubilaris, geflankeerd door familieleden, bevindt zich vlak achter hem. Links bovenaan zien we nog een paar bekenden: tweede van links is de heer Van Driel (filiaal Parallelweg), daar naast respectievelijk de heren Bos (ex peditie), v. d. Spek, Snoep (f), Over- vliet en de jeugdig-energieke Van Kla veren. Naast hem wijst onze vroegere excursieleider, de heer Bethlehem (still going strong te Bloemendaal!) naar een glas bier in de hand van zijn buurman (de heer Goor, reeds lang geleden ver trokken), die op zijn beurt wordt ge flankeerd door de heer Ouboter sr. (f). Daarnaast ontwaren wij de heren Van Gessel (f), Van Voorst (f) en Johan Oudenbroek (f), terwijl op de rechter vleugel onze oud-kassier, de heer v. d. Wiel (met snor), boven de anderen uit steekt. Het aardige, frisse damesgezicht vóór hem is van mejuffrouw Dientje v. d. Hagen, wier reisverhalen legen darisch zijn. Zij was onze eerste tele foniste en tevens de eerste vrouwelijke kracht, die bij Heineken in dienst trad. Inmiddels hebben vele honderden jongedames haar voetsporen gedrukt. Het zou te ver voeren om allen, die op de foto voorkomen, te noemen, maar wij maken nog een uitzondering voor de heer Van Bandemer sr. (f), zittend op de uiterste rechtervleugel, in wie wij een gelijkenis met wijlen Cor Ruys zien en Verschoor jr. (expeditie), die links vooraan arm in arm met een gezellige „boezelaar" zit. En herkent u in de vrolijke jongeling in kleermakerszit op de grond eveneens links vooraan de heer De Hey van de controle? Waar de heren Weeda (f), Sutter, de gepensioneerde chef van de expeditie Van Beek, Van Boodegom, Nobel (f) en Van Brakel te vinden zijn, moet u zelf proberen uit te vinden. Als het niet lukt, roept u de heer Huisman er maar eens bij, die heeft voor een keurige naamlijst bij de foto gezorgd. Hij kan u ook vertellen van bijzondere figuren, die op de plaat zijn afgebeeld en de brouwerij verlieten om elders hun geluk te beproeven. Wij hopen dat diverse oudere en ge pensioneerde Rotterdammers enige ge zellige ogenblikken beleven aan deze prent, die stamt uit de tijd dat we de koeien en schapen zagen grazen op het land van Hoboken, waar nu „Old Dutch" en de Unilever zijn verrezen. In mei zijn weer enige onderscheidingen uitgereikt en wel de Landsteiner pla quette (15 maal) aan de heer S. Molijn van de afdeling mouterij. Drie em ployés t.w. de heren C. M. van Maurik, afdeling expeditie, Willemsen, afde ling inkoop en J. Teygeman, afdeling gistkelder, ontvingen de Landsteiner penning (5 maal) Onze hartelijke gelukwensen!

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 4