Bustocht gepensioneerden Rotterdam ^J-ubilarióóen 13 Op 24 mei organiseerde de commissie voor personeelsfeesten wederom de jaar lijkse uitgaansdag voor de gepensioneer den van de brouwerij Rotterdam. Hoe wel de laatste jaren steeds met succes een eendaagse boottocht was gemaakt, meen de de organiserende commissie ditmaal eens te moeten breken met deze traditie, reden waarom ditmaal een toer per autobus was uitgestippeld. Hoewel als vertrektijdstip 8.30 uur stond aangegeven, stonden er reeds om half acht verscheidene reislustigen, die het thuis kennelijk niet langer hadden kun nen uithouden, voor de poort. Om acht uur reden zes mooie bussen het terrein op en nadat deze waren voorzien van Heineken's vlaggen, kon om 8.15 uur het „laden" een aanvang nemen. Bij de in gang van de bussen werden sigaren en chocolade uitgedeeld en mede door het buitengewoon mooie zomerweer (dat de tocht de gehele dag bleef begunstigen) zat de goede stemming er gelijk in. De vijf leden van de commissie namen ieder het commando over een bus, terwijl één bus werd geleid door de sociale ver zorgster mej. Pley, die zich de gehele dag uitmuntend van haar taak heeft gekwe ten, en bij de rustplaatsen geen rust kon vinden voordat zij al haar schaapjes weer bij elkaar had. Na een vlotte start werd door de bollen streek, waar de late tulpen nog zeer veel van hun mooie pracht tentoonstelden, gereden naar Schiphol, waar een kopje koffie werd gedronken en een gebakje gegeten. Weer in de bussen gezeten, werd onder de hoede van de luchthavenpolitie een rondrit over het gehele vliegveld ge maakt, in een tempo waarbij ieder ruim schoots gelegenheid had onze snelle nationale luchtreuzen te bewonderen De volgende etappe voerde het gezel schap, dat uit 250 personen bestond, dwars door Amsterdam naar het Rem- brandtsplein, alwaar onder deskundige leiding tan de Amsterdamse politie de oversteek werd gewaagd en Heck's Lunch room werd betreden. Hier wachtten de feestelijk gedekte tafels, de prima maal tijd en het goede glas bier. Dank zij een perfecte organisatie verliep de maaltijd op de minuut af volgens plan en een woord van lof komt zeer zeker toe aan de directie van Heck's Lunchroom, die kans heeft gezien het gehele gezelschap gelijktijdig van een zeer gevarieerde en prima warme maaltijd te voorzien in een zodanige tijdsruimte, dat ook weer pre cies op het vastgestelde uur de rond vaartboten, die in de Amstel achter Heek zijn gelegen, konden worden be mand. Na een prachtige tocht door de De lamste busgangers wachten op de inschepingvóór de brouwerij. 1 .r.n.l. mevr. Kampsde heer Lompede heer Kamps, de heer Deen. mevr. Deen en de heer v. d. W'eyden beroemde Amsterdamse grachten en over het IJ werd om 4 uur de terugreis naar Rotterdam ondernomen. In de Raadskelder en de tot gezellige recreatieruimte omgetoverde rijwielstal ling ontving de heer Vriethoff de ver moeide, maar zeer voldane reizigers met koffie, broodjes en bier. Uit den aard der zaak was er gedurende de gehele tocht weinig gedronken, zodat vooral ons kostelijke gerstenat bijzonder wel kom was. Als bijzondere attractie was de voor alle gepensioneerden welbekende Joop van Bergen met zijn huisorkest aanwezig, zodat Opoe Driessen gelukkig de gelegenheid kreeg een dansje te maken. Om ongeveer half acht sloeg het klokje van gehoorzaamheid en was het voor de heer Oosterbroek, die een afscheidsspeech je hield, niet moeilijk nu reeds te beslissen dat er het volgend jaar weer „gereden" en niet de gehele dag „gevaren" moest worden. De commissie personeelsfeesten kan. onder dankzegging aan haar hulpjes, op een zeer geslaagde dag terugzien. Door een misverstand zijn de foto's van de zilveren jubilarissen M. Verkuil, C. de Roos en H. A. de Bruin (allen te Rotterdam) niet tij dig ter zetterij gekomen. Wij zullen daarom moeten wachten tot het volgend nummer alvorens deze heren in Vers van 't Vat af te beelden. Onze excuses. Kopij voor het volgend nummer van Vers van 't Vat gaarne uiterlijk 15 september a.s. bij de redactie te Amsterdam en Rot terdam. Met leedwezen geven wij ken nis van het overlijden op 6 mei 1956 van de lieer L. DE HAAS, die na een langdurige ziekte op 60-jarige leeftijd van ons heenging. Hij was in Amster dam gedurende vele jaren koetsier en bijrijder. Op 11 mei 1956 overleed tot ons leedwezen na een ziekbed van bijna 2 maanden de heer N. VAN HOLTE KT, werkzaam op de afdeling ex peditie te Amsterdam. Zij rusten in vrede.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 13