1956 Haringrit Goes ontvangt Heineken Dp wethouder trapt al verrichtte, nadat Heineken het gebruikelijke biervaa(n) tje had overhandigd. Het werd een uiterst sportieve strijd en beide partijen waren het met elkaar eens, dat de stand 3—1 in het voordeel van Kriense Wessel bij de rust een goede prestatie van Heineken was, want de brouwerijmensen hadden hard moeten werken tegen een straffe wind en een langzaam dalende zon. In de kleedkamer van Heineken werden de kansen voor Heineken nog eens extra besproken, instructies voor tactiek en techniek gegeven en unaniem was men van oordeel, dat vele doelpunten door Heineken's voeten in de tweede helft nog gemaakt zouden worden. Dit verslag zullen wij kort maken. Op de foto ziet u het resultaat van de match. Kansloos ging de bierploeg onder met 8—1. Mogen wij er over zwijgen? Tot ver in de avond is nog nagepraat over deze stand, waarbij de heer en mevrouw Nijssen er zeer spoedig in slaagden om het verdriet van de Heineken's ploeg over de nederlaag om te toveren in vrolijke gezichten. Het door verschillende grossiers zo „gevreesde" Heineken's voetbalelftal heeft op 2 juni jl. de Kroongrossier Kriense Wessel te Goes in de gelegenheid gesteld revanche te nemen op de destijds te Rotterdam met klinkende cijfers geleden nederlaag. Niet geheel geruisloos trok Heineken op bedoelde zaterdag middag Goes binnen als voetalmatadoren met het voornemen de Goesenaren even te tonen wat balbehandeling, samenspel en doelpuntenmaken voor een eenvoudige kunst is. Vele honderden inwoners waren uitgelopen om het, kennelijk in de pers beschreven „Bierteam" van dichtbij te aanschouwen en in de ogen kon men lezen, dat de vrees, die de sportjour nalisten over het Heineken's elftal in de bladen hadden uit gesproken, door de bevolking werd gesanctioneerd. Het gemeentebestuur van Goes was vertegenwoordigd door haar Wethouder, de heer van Melle. die ook de aftrap Na de nederlaag de vlag halfstok Het wordt langzamerhand een traditie, dat er aan de Internationale Haringrit, waarvan de finish te Vlaardingen is, een Heineken's team meedoet. Op 9 juli jl. startten vijl Volkswagens getooid met Heineken's vlaggen en de reclamewagen, die voor deze gelegenheid was voorzien van de nodige attributen van de haringvisserij, om duidelijk de combinatie Heineken—Haring te laten uitkomen. Het eerste reisdoel was IJmuiden, het centrum van de visvangst, waar een voorgeschreven route werd uitgereikt. De reclamestoet had natuurlijk onder weg al de nodige aandacht getrokken. Mooi op tijd werd uit IJmuiden ver trokken met de opdracht richting Kat wijk, dat, hoewel er geen vissershaven is, toch tot de tier vissteden wordt ge rekend. De Katwijkers kennen en waar deren Heineken zeker zo goed als hun haring. De afstand Katwijk—Scheveningen is niet groot, we! groot was de belangstel ling in laatstgenoemde plaats. De reis verliep goed volgens plan en door het tuindersgebied 't Westland bereikte men Vlaardingen. Bij de finish was het een geweldige drukte, maar door medewerking van de politie werd de colonne een prachtige opstellingsplaats gegeven, nog op het terrein van de finish. De drukte was zó groot, dat de chauffeur als een schild wacht bij de reclamewagen moest plaats nemen. Nadat de papieren waren ingeleverd lieten de deelnemers zich de haring goed smaken. Ook in de ruime ontvangstzaal was door opstelling van fusten en reclamemate riaal, het geheel overstemd door onze grote affiches en vlaggen, duidelijk de voortreffelijke combinatie van gerste nat en zeebanket naar voren gebracht. Het défilé, dat voor alle deelnemers ge organiseerd werd voor plaatselijke auto riteiten voerde door een gedeelte van de stad, terwijl het team ook nog een afzonderlijke rit maakte. Bij vrijwel alle afnemers hing naast de nationale drie kleur de Heineken's vlag. De rit had een aardig slot, toen bekend werd, dat de Heineken-groep een prijs behaald had, die bestond uit een beker met inscriptie. Niet alleen met ons voortreffelijke bier weten wij prijzen te winnen, maar zelfs voor deze reclamevorm werden wij uit stekend geklasseerd. Kt.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 11