Amerikanen op de brouwerij crjfeps maqische De beide foto's, die U naast (c.q. onder of boven!) dit artikeltje aantreft, laten duidelijk de grote belangstelling zien, waarmede onze Amerikaanse gasten de uiteenzetting van het brouwproces volg den. Bent u ooit het getal 142857 tegen gekomen? Misschien bezat u een lot in een of andere loterij, misschien in uw diensttijd een legernummer, dat zo luidde. Maar of u het ooit „aangekeken" hebt, dat getal? Wij vermoeden van niet. En toch is het een heel bijzonder getal. Vermenigvuldig 142857 eens met 2. U krijgt dan 285714 En 3 x 142857 428571 4 x 142857 571428 5 x 142857 714285 6 x 142857 857142 Steeds dus weer dezelfde cijfers in dezelfde volgorde, alleen gaat telkens een ander voorop. Zelfs vermenigvuldigd met 7, 8 en 9 krijgen we eigenaardige uitkomsten. 7 x ons magische getal levert 999999 en een vermenigvuldiging met 8 en 9 levert weliswaar een zevende cijfer erbij, maar er blijft verband in: 8 x 142857 1142856, dus dezelfde combinatie, alleen is van de laatste 7 één afgetrokken, die vooraan is ge plaatst. En tenslotte 9 x 142857 1285713, dus alweer dezelfde combinatie, zij het dan dat van het laatste cijfer 4 één is afgetrokken, welke aan de kop is ge plaatst. Wie beweerde ooit, dat cijfers dor materiaal vormen? Puzzelaars weten wel beter Op woensdag' 18 april j.l. ontvingen wij op onze Rotterdamse brouwerij als gas ten van onze export-afdeling een groep Amerikanen, allen lid van de „Wally Byam Caravan Club". Dit gezelschap heeft sinds enige weken als uitgangspunt voor zijn diverse trips door Europa gekozen het door de ge meente Rotterdam ter beschikking ge stelde caravan camp, gelegen in het Vroesenpark. Juist voordat vele leden van de Wally Byam Caravan Club naar een volgend en in dit geval Belgisch caravan camp vertrokken, namen zij, op verzoek van onze afdeling export, eens een kijkje bij onze Rotterdamse brou werij. Het behoeft uiteraard geen betoog, dat na de rondgang door de brouwerij in de Raadskelder met veel animo ons biet- werd geproefd. Het feit. dat het grootste gedeelte van het gezelschap afkomstig is uit Milwau kee of uit de directe omgeving van deze stad, houdt, daar Milwaukee een cen trum van de Amerikaanse bierbrouwers kunst is, in, dat zij op het gebied van bierproeven tot de experts gerekend mo gen worden. Dat ons bier bijzonder in de smaak viel bleek wel uit de opmer king van een van onze gasten, Mr. Huub Schuster: „Your beer nas more body", hetgeen in Nederlandse brouwerstermen wil zeggen, dat ons bier een „vollere" smaak heeft dan de meeste Amerikaanse bieren. Het bezoek en de ontvangst op onze brouwerij werden door de Wally Bvam- reizigers dermate gewaardeerd, dat hun leider ons verzocht het gezelschap in september, voordat zij definitief naar de U.S. zullen terugkeren, nogmaals in de gelegenheid te stellen op onze brouwerij ons kostelijk nat te proeven. Vanzelf sprekend bleek onze export-afdeling gaarne bereid dit verzoek in te willigen. 9

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 9