Sangre Heineken famosa en todo el mundo Bloedtransfusiedienst Rotterdam 7 Een der donors kon het gezicht van al dat bloed niet verdragen en moest met het door hem afgestane bloed weer op de been worden geholpen. Een andere donor, die bloed in Europa, Azië en Zuid-Amerika heeft afgestaan, beweert, dat dit een record in het concern is; wij durven dit echter niet bevestigen F.H.S. Heinekenbloed beroemd in de gehele wereld. Met deze variatie op onze slag zin: „Cerveza Heineken famosa en todo el mundo", vestigen wij uw aandacht op het feit dat het personeel van onze brouwerij te Caracas in groten getale gehoor gaf aan de oproep van de „Banco de Sangre" (Bloedbank) om iets van dat kostbare vocht af te staan voor de hospitalen in Venezuela. Dit enthousiasme is daarom prettig, omdat ook het personeel in de Hollandse brou werijen, naar ons bekend uit Vers van 't Vat, zulke enthousiaste donors zijn en waaruit blijkt dat ook de Venezo laanse arbeider en employé gemeen schapszin hebben. Dit laatste als terechtwijzing aan hen, die de Venezo laan dikwijls als zelfzuchtig beschouwen. Bijgaande foto's illustreren de ge beurtenis. 1. Aankomst van de mobiele bloed transfusiedienst. 2. Registratie der slachtoffers. 3. Senor Herrera (60) tijdens de ope ratie. 4. De charmante verpleegsters ont vingen (de propagandamannen lie ten zich deze kans niet ontglippen) een Handy-Pack gevuld met Hei neken. In de kranten hebt u kunnen lezen, dat eind maart een persconferentie heeft plaatsgehad in het gebouw van het Roode Kruis aan de Westzeedijk. Hier werd uit de doeken gedaan, hoe het Roode Kruis in het afgelopen jaar heeft gewerkt; ook werd een toe lichting gegeven op de plannen voor dit jaar. Van deze gelegenheid heeft het Jubileumcomité van de bloed transfusiedienst gebruik gemaakt om het geschenk, door de donors bijeengebracht door middel van zegeltjes verkoop, aan het hoofdbestuur aan te bieden. Dit ge schenk werd gegeven in de vorm van een cheque ter waarde van 18.000, Het bedrag is inmiddels gebruikt voor de aankoop van een doorlichtingsapparaat en het inrichten van enige onderzoekkamers. Allen die hiervoor hebben gewerkt of een geldelijk offer hebben gebracht, hartelijk dank. Door de ongelofelijke uitbreiding, die het werk van de Bloedtransfusiedienst heeft ondergaan (in 1955 werden meer dan 12.000 transfusies verricht!), heeft deze dienst dringend behoefte aan nieuwe donors. Wie dit belang rijke werk wil steunen door het geven van bloed voor de zieke medemens, wordt gaarne verder ingelicht door A. BREEMAN, afd. Controle

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 7