Dr. H. P. HEINEKEN Personalia Buitenland 3 On/e oud-president-directeur is nog maar /elden in het nieuws. In alle bescheidenheid heelt hij zich, vijf jaar geleden, op 65-jarige leeftijd uit zijn laatste bestuursfunctie gedelegeerd commissaris terug getrokken onder het motto, dat hetgeen voor zijn onder geschikten geldt, ook op hem van toepassing behoort te zijn. Op 3 april 1.1. herdacht dr. Heineken in stilte zijn 70ste verjaardag. Ter gelegenheid van dit feit wordt hier met dankbaar heid gewag gemaakt van de bijzondere betekenis die dr. Heineken als een sociaal vooruitstrevende figuur voor het personeel, „zijn medewerkers", heeft gehad. Dat zo velen van ons in een aangename sfeer met ge noegen hun taak vervullen en in dit werk bevrediging vinden, danken wij voor een groot deel aan de thans 70-jarige, die steeds een open oog heeft gehad voor de belangen van het personeel en het scheppen van een goede onderlinge verstandhouding, een zegenrijke in stelling, die bij zijn opvolgers voortleeft. Een ieder, die het aandeel van dr. Heineken wil kennen in de enorme ontwikkeling van onze onderneming van nationale brouwerij tot internationaal concern, raden wij aan het gedenk boek ter hand te nemen, dat ter gelegenheid van ons 75-jarig bestaan werd uitgegeven. Hieruit blijkt welk een onvergetelijke plaats de heer Heineken in onze onderneming heeft ingenomen. Dr. Heineken is ook bij het personeel niet vergeten. Het verheugt zich over zijn welzijn en wenst hem toe, dat hij nog menige verjaardag in goede gezondheid mag vieren. Ir. H. F. Bannink kwam op 22 april met zijn gezin op Schiphol aan voor het doorbrengen van verlof. De heer B. W. Siemens zal gedurende 3 maanden zijn werk waarnemen. Hij vertrok daartoe op 1 april naar Surabaia. Zijn vrouw en pas geboren dochtertje zijn in Nederland achtergebleven. Drs. Bels kwam op 2 april met zijn gezin in Nederland aan, eveneens voor het doorbrengen van verlof. Tegelijk met hem arriveerde mevrouw Hermsen, die voor een operatie uit Singa pore terugkeerde. Gelukkig gaat alles met haar naar wens. Op 24 april vertrok de familie P. de Brune naar Surabaia. De heer De Brune zal als werktuigkundige werkzaam zijn bij onze brouwerij aldaar. Begin april arriveerde de heer Fathy El-Malt, die chef van de mouterij en ziederij is te Cairo, en enige maanden in onze Rotterdamse brouwerij zal werken. De familie C. Kroep is op 18 mei a.s. teruggekeerd naar Surabaia. De heer P. Phaff is op 2 mei naar Lagos vertrokken. Hij zal daar tijdens diens verlof vervangen de heer A. Verhoeven, die omstreeks 14 mei naar Nederland komt. Mevrouw Ver hoeven is reeds eind april op Schiphol gearriveerd. De tweede machinist van Caracas, de heer F. Schoone, ver toeft ter opleiding gedurende enige maanden te Rotterdam. De heer van Straten, chef-machinist te Singapore, is dezer dagen vertrokken naar de Leopard Brewery te Hastings (Nieuw-Zeeland). Hij zal daar de installaties revideren. De heer P. Trum is op 25 april naar Aba vertrokken, ten einde als lasser behulpzaam te zijn bij de montage van de nieuwe brouwerij aldaar. l)e heren De Rijke en I ijssens zijn op 22 april voor de duur van ongeveer vijf weken naar Amerika vertrokken, waar zij machinefabrieken en brouwerijen bezoeken. Jhr. Wittert van Hoogland is op het ogenblik met verlof uit Cairo. Begin mei heeft hij een bezoek aan Nederland gebracht.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 3