van onze verenigingen 14 12 maart 1946 12 maart 1956 Klaverjasvereniging H.B.M. Rotterdam 10 jaar Met de oprichting van deze vereniging kan worden gesproken van: „Kleine oorzaken, grote gevolgen". Wat was de reden om tot een afdeling klaverjas in het bedrijf te komen? Begin 1946 werd onze thans gepensioneerde controleur, de heer Van Boodegom, be zocht door een employé van Paul C. Kaiser's koekfabrieken, om het mogelijk te maken een wedstrijd te doen spelen tussen Heineken en P.C.K. De heer Van Boodegom stelde zich in verbinding met ons personeelslid, de heer K. van Beu- sekom, die het voorstel enthousiast steunde, en 12 H.B.M.'ers bij elkaar kreeg voor de kamp. H.B.M. heeft een zeer prettige dag en herinnering aan deze strijd gehad, want men verkreeg toestemming van onze toenmalige be drijfsleider de heer Söhngen om van de Raadskelder gebruik te maken en van de zijde van P.C.K. werd aan het Heineken's team een doos biscuits en een snijkoek aangeboden. Men bedenke dat het 1946 was en er nog bonnen waren! Uit deze wedstrijd zijn twee dingen geboren. Allereerst dan op 12 maart 1946 de officiële start van de k.j.v. „H.B.M." Na enige vriendschappelijke wedstrijden werd besloten een zeskamp te organiseren tussen de verenigingen: P.C.K., Hermandad (Rotterdamse po litie), Van Nelle, Tediro (Technische Dienst Rotterdam), Brouwerij d'Oranje- boom en Heineken. Hieruit ontstond enige tijd later de Rotterdamse Bedrijfs Klaverjas Bond (R.B.K.B.). De zeskamp vierde 31 maart jl. haar 10-jarig be staan met een feestavond in de kantine van Van Nelle, waar ook de jaarlijkse prijsuitreiking plaatsvond. Deze keer won Van Nelle voor de eerste maal de wisselbeker. De vorige was inmiddels definitief eigendom van Heineken ge worden, die hem in 1955 voor de derde achtereenvolgende maal won. De beker heeft een mooi plaatsje in de medaille- kast gekregen. Volgend jaar herdenkt de R.B.K.B. haar iO-jarig bestaan. En wij? Wel, wij zetten ons 10-jarig bestaan in met een contactavond, die zeer geslaagd mag worden genoemd, op 17 maart jl. in de Raadskelder, en besluiten met een autobustocht op 27 mei a.s. over de Veluwe. Wij wensen onze leden en hun dames die dag een zelfde stemming als op 17 maart en moge Pluvius verstek laten gaan, dan zal het waarachtig wel gaan. Met hartelijke dank aan onze directie voor de welwillende medewerking, die wij de afgelopen 10 jaar van haar moch ten ontvangen, en die wij nog tal van jaren hopen te mogen ontvangen, wil ik gaarne besluiten, a. grimme Sr., Secr. S. en O. „H.B.B.A." Allereerst moet ik dan een groot ver zuim mijnerzijds in orde maken. Bij mijn vorig overzicht van de receptie ter ge legenheid van ons 15-jarig bestaan heb ik zomaar vergeten, dat de lieftallige gaden onzer bestuurderen ons een ge schenk hadden aangeboden, nl. een com pleet stel gordijnen voor ons clublokaal. Nu begrijpt u misschien de verontwaar diging dezer dames en de schrik van ondergetekende bij het lezen van het vorige „Vers van 't Vat". Dames, nederig vraag ik u excuus en ik zal mijn leven beteren. Uw geschenk was prachtig en kwam prima van pas. Zo, dat is er uit. En nu dan ons over zicht. Voetbal: Brrrr. Zowel het eerste als het tweede team hebben een verrassen de en verdiende nederlaag geleden tegen lager geplaatste teams. Voor het eerste elftal betekent dit vrijwel het einde van de kampioensdroom en het wachten is nu op falen van de concurrentie. Jam mer. Gelukkiger was ons tweede. Want hun falen werd prompt gevolgd door een nederlaag van SNL waardoor hun kansen volledig behouden bleven. Nu nog even volhouden. Klaverjassers en biljarters hielden zeer geslaagde prijsuitreikingen. Onze direc teur, mr. B. ter Haar, deed deze plech tigheid op zijn bekende joviale wijze bij de kaarters, terwijl onze directeur, be schermheer en erelid, J. M. Honig, zich een blijvende plaats in de harten dei- biljarters verzekerde, alleen al door de eerlijke erkenning dat hij van biljarten alleen maar wist dat er drie ballen, waar van èèn rood gekleurd en een keu aan te pas komen. Maar erg belangrijk was, zo zei de heer Honig, dat bier bij deze sport onmisbaar is. Een extra pluim voor het eerste optreden van onze nieuwe Heineken's band „The Nosi Fellows". Dit was nu werkelijk een debuut waar van je zegt: „Die komen er". Heren, nog veel succes". Jammer was het dat onze voorzitter Wassili en oud-bestuurder Heitz door ziekte ontbraken. Heren, wij wensen u beiden voorspoedige beter schap en terugkeer in de HLB.B.A.- familie. En nu, mijn lezers, wachten ons nog enige zeer belangrijke sportdagen voor de Amsterdamse sportfamilie. Bij het schrijven van dit artikel is helaas nog niet bekend op welke datum de voetbal dag zal worden gehouden. Maar dat het iets zeer bijzonders wordt, dat is zeker. Vol verwachting enz. enz. Wij zullen door middel van de publikatieborden de datum spoedig bekendmaken, maar ver wachten dan ook elke H.B.M'er op de velden der v.v. „Watergraafsmeer" present te zien. U weet het toch: Hoeve „Voorland" Middenweg naast het Ajax- stadion. TotJ. J. m. HOLLANDER IN ONZE DIENST TRADEN: Amsterdam 1-4-1956 L. Koning, Expeditie 3-4-1956 J. A. Mensch, Horeca-vertegenw. 1-5-1956 W. Reintke, Expeditie 1-5-1956 D. E. Karman, Chauffeur personenwagens 1-5-1956 H. C. L. Holtuin, Olieman 1-5-1956 J. W. van der Meulen, Bottelarij 14-5-1956 J. Roubos, Bierservice Rotterdam Rotterdam 16-4-1956 J. Panneman, Biermagazijn 16-4-1956 j. Schelling, Biermagazijn 1956 1956 1956 1956 1956 1956 1-5-1956 1-5-1956 1-5-1956 G. C. Broere, Boekhouding. C. M. Kersten, Buitenl. Br. H. Ruijfrok, vert. Winkelverk. Mej. J. C. M. Spijkerman, Export P. Tuijtel, Boekhouding Ir. H. Voerhuis, werktuigk. ing. Mej. H. M. Klootwijk, Corresp. Mej. M. C. Stehouwer, Boekh. Mej. H. C. van Waasbergen, Laboratorium VASTE AANSTELLING Amsterdam 1-1-1956 1-3-1956 1-3-1956 F. v. d. Vegt, Bottelarij A. Roerig, Silo S. A. L. R. van Couvorden, Bottelarij 1-4-1956 C. Schellingerhout, Bottelarij 1-4-1956 E. J. J. Roos, Bottelarij 1-4-1956 H. Dammen, Bankwerker 1-5-1956 W. N. Knaup, Bottelarij 1-5-1956 J. I. H. Beek, Boenplaats 1-5-1956 K. G. Th Bulstra, Ziederij Amsterdam 24-1-1956 Johan, zoon van P. Ros (chauffeur) 28-2-1956 Helena, dochter van W. Dolstra (tapper bottelarij) 1-3-1956 Gerarda Francisca, dochter van K. Schipper (chauffeur) 24-3-1956 Elisabeth Maria Erica, dochter van A. J. Miltenburg Rotterdam: 22-3-1956 Antje, dochter van H. Kloot (biermagazijn) 29-2-1956 Johannes Jacob, zoon van W. v. d. Meide (biermagazijn) 7-4-1956 Adriaan, zoon van G. C. W. Sterrenburg (bottelarij) 12-4-1956 Wilhelmina P. C. M., dochter van P. J. Meeusen (emballage- afdeling) 24-4-1956 Maria Wilhelmina, dochter van W. H. Schellevis (garage) ONZE DIENST VERLIETEN: Komt wegens plaatsgebrek in volgend num-

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 14