Het (even inde brouwerij De speelplaats aan het Amsterdamse Weteringplantsoen Amsterdamse zangers opgelet Als ik achter mijn bureau zit (en werk) zie ik een goed geverfde deur en een kale muur, waarop de voor treffelijke produkten van onze recla me-afdeling pogen mij tot het drin ken van een glaasje Heineken's (ook thuis) te verleiden. Achter mij is het raam, dat uitziet op een speelplaats in aanbouw. Ik heb vandaag (heel eventjes) door dat raam naar buiten gekeken. Het was volop lente en eigenlijk vreemd, dat er nog geen blaadjes aan de bomen zaten. De speelplaats in aan bouw bestaat uit zandhopen, een half hek, dat half geverfd is. Verder uit een half-af huisje en midden in de zandwoestenij een zandbak in aanbouw. De grote stenen, die straks een keurige wal rondom de keurige zandbak zullen vormen, staan kris kras dooréén. Door en over en op deze heerlijke dingen spelen tientallen kinderen van de buurt met een uitbundigheid, die mij zo boeide, dat ik zelfs mijn boeiende export erdoor vergat. Zou het op een niet-affe speelplaats niet veel fijner spelen zijn dan in zo'n klare waar alles is, zoals het werd uitgedacht door echte grote mensen met boorden om en dassen aan? Al lemaal zand en toch geen zandbak en lekker fijn klimmen zonder een echte klimtoren! En een huis dat niet klaar is en nog niet verknoeid door de schilder, die er verf op doet, die je niet krassen mag. Nu kan je nog denken, dat het een kasteel wordt of dat het een schip is, of zo Maar omdat ik een boord om heb en een das aan om beter te exporteren, dacht ik even aan onze brouwerij. „Zou het niet veel fijner zijn nu Den Bosch nog niet klaar is, nu de nieu we kelders te Amsterdam nog in aanbouw zijn, nu we nog Maar ach, neen natuurlijk niet: Wij zijn immers geen kinderen meer. Ja, ook als je geen verre reizen maakt, kan je wel wat verhalen. PLOOY Het eerste leven komt ditmaal uit onze Amsterdamse brou werij, waar wij nog enige trouwerijen te melden hebben die reeds lang geleden hebben plaatsgehad. De heer G. Mulder (tapper uit de bottelarij) trad op 18 januari in het huwelijk met mejuffrouw A. S. W. Reinhardt en 31 maart daaraan volgend was het de heer W. C. Mantel (automonteur) die in het huwelijksbootje stapte met mejuffrouw G. Hendriks. Ofschoon de wittebroodsweken al voorbij zijn, wensen wij beide jonge echtparen veel voorspoed en geluk. Dan vragen wij uw aandacht voor de gepensioneerde koetsier uit Amsterdam, de heer J. H. Sehallig, die op de 20ste van de volgende maand de dag hoopt te herdenken waarop hij 50 jaar geleden in het huwelijk trad met mejuffrouw Catha- rina M. Kulker. Heel hartelijk gelukgewenst met deze bijzondere dag en nog veel mooie jaren samen in goede gezondheid. De heer P. W. Giesbers, gepensioneerd arbeider van de boenplaats te Amsterdam, hoopt op 4 juli a.s. de dag te herdenken waarop hij vóór 50 jaar in het huwelijk trad met mejuffrouw Maria G. A. Nieuwenhuys. Onze hartelijke geluk wensen vergezellen ook dit gouden echtpaar. De heer Ary Breedveld, gepensioneerd adviseur in drankwet zaken van ons kantoor te Amsterdam, herdenkt op 8 juni a.s. de dag dat hij 40 jaar geleden in het huwelijk trad met me juffrouw B. G. van Santen. Heel hartelijk gelukgewenst met deze bijzondere dag. De Rotterdamse brouwerij nam op 5 april afscheid van de heer L. J. M. d'Anjou van de afdeling export en hetzelfde deed zij met de heer P. Kievit, die eveneens 's Konings wapenrok (kunnen wij dat in ons land wel zeggen?) aantrok. Wij wensen beide jongelui een goede tijd als militair en hopen hen over anderhalf jaar weer in ons midden te mogen begroeten. Op een zaterdagochtend in april nam een „uitgelezen" gezel schapje) afscheid van mejuffrouw Scheffers, directie-secre taresse, die op 19 mei in het huwelijk trad met de heer Bloem. Veertien jaren was Dollv bij Heineken en wij geloven te mogen zeggen, dat Dolly noch haar resp. chefs één dag van die ruim 4200 dagen het besluit van de heer Diekema om haar in dienst te nemen, hebben betreurd. Ook op deze plaats nog hartelijke (redactionele) gelukwensen en veel geluk in de toekomst. Op 4 april trad de heer C. van Nieuwland van de bottelarij te Rotterdam in het huwelijk met mejuffrouw P. J. Banis en acht dagen later was het de heer J. Peet, bazencursist te Rotterdam, die trouwde met mejuffrouw W. G. Hup. Aan beide jonge echtparen onze zeer hartelijke gelukwensen. De heer A. J. Schellart, chauffeur van onze brouwerij te Rot terdam, herdacht op 16 April j.l. de dag, waarop hij 50 jaren in dienst was bij Heineken. In een volgend nummer hopen wij een foto van de heer Schellart te plaatsen, waarbij wij dan nader op dit bijzondere jubileum terugkomen. De heer F. Baay, van ons kantoor te Amsterdam, werd per l April j.l. aangesteld als assistent verkoopleider. Voordien was de heer Baay chef van het verkoopssecretariaat. De heer A. Stork is de heer Baav als chef van het verkoopssecreta riaat opgevolgd. Op ons kantoor in Rotterdam kan een jongste bediende worden geplaatst. Mulo-opleiding vereist. Mocht U in uw omgeving gegadigden kennen voor deze functie dan verzoeken wij U hen te vragen een briefje te schrij ven aan de heer Perdijk, p.a. onze brouwerij in Rotter dam. De mannenzangvereniging „Apollo", welke reeds meer dan 100 jaar bestaat, zou gaarne haar ledental van 120 tot 150 zangers willen uitbreiden in verband met grootse plannen voor de toekomst. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de heer A. Th. Elias van de Koninklijke Mannen Zangvereni ging „Apollo" te Amsterdam, telefoon 86819.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 11