Personalia Buitenland 1000 brouwsels bij de Malayan Breweries. roz<e^ 8 J hr. Feith is 27 februari jl. voor de tijd van ongeveer vijf weken naar het Verre oosten vertrokken, waar hij ondermeer onze brouwerijen te Singapore en Surabaia zal bezoeken. Dr. Ton, commercieel directeur van de brouwerij in Caracas, bracht in de eerste week van maart een zakenbezoek aan Amsterdam. Als uitvloeisel van de besprekingen is de heer Stap op 15 maart voor een paar weken naar Venezuela vertrokken om dr. Ton in enkele financiële en administratieve kwesties te adviseren. Ir. Jonkers maakte een tweeweekse reis naar Aba en Lagos. Ir. Ingerman deed hetzelfde naar Surabaia en Singapore. 29 februari vertrok de heer Zwanenburg na door hem genoten verlof weer naar Nigeria; ditmaal echter niet naar Lagos doch naar de in aanbouw zijnde brouwerij te Aba waarheen hij werd overgeplaatst. Mevrouw Zwanenburg hoopt haar man over enige maanden na te reizen. Inmiddels ontvingen wij het bericht, dat op 13 maart de familie Zwanenburg werd verblijd met de geboorte van een tweeling, Leonardus Johannes en Andreas Josephus. De blijde gebeurtenis vond in Holland plaats. Op 3 maart jl. keerde de familie Sauer uit Surabaia terug. Uit Lagos bereikt ons het bericht, dat de familie Pellekaan op 1 februari verblijd is met de geboorte van een dochter, die zij Marjon Antoinette noemden. Onze hartelijke gelukwensen. Ir. Tijssens keerde op 19 februari na een verblijf van zes maanden te Usumbura naar Nederland terug. Op Schiphol stond men klaar met zijn winterjas; het temperatuurverschil bij aankomst en vertrek op Schiphol bedroeg meer dan 70° l i Op de laatste dag van februari is mevrouw Rijkhoek met haar dochtertje naar Aba vertrokken. Haar man, die eerst behulp zaam is geweest bij het monteren van de brouwerij te Usum bura werd in het begin van dit jaar overgeplaatst naar Aba. Op dezelfde dag is de heer Vink eveneens naar Aba vertrok ken, waar hij als machinist bij de montage van de brouwerij aldaar werkzaam zal zijn. Mevrouw Looman en haar twee kinderen zijn dezer dagen naar Usumbura vertrokken, waar de heer Looman reeds ge ruime tijd geleden is gearriveerd. Op 10 februari is mevrouw J. van Meel met haar baby ver trokken naar Singapore, waar haar man als baas werkzaam is. Met enige vertraging ontvingen wij uit Singapore foto's, welke zijn gemaakt ter gelegenheid van het duizendste brouwsel in 1955 bij de Tiger Brewery. De zusterbrouwerij, de A.B.C., bracht het tot even over de 900; het totaal van beide brouwe rijen werd in het afgelopen jaar 1967 brouwsels. Op de eerste foto zien wij de heer Ben de Jonge (44 Heine- ken's jaren!) de „breuk" van het duizendste brouwsel inspec teren in aanwezigheid van enige assistenten en onder grote belangstelling van ir. Wanschers. Het tweede plaatje toont ons de „Tiger Tavern" en wij her kennen op de foto: ir. Wanschers (met uitgestrekte arm), dr. Bels en de heren Hermse, J. van Meel, Van Hoorn, Glasbergen, De Boodt (achter de tapkast), Van Straaten en Ben de Jonge. In de tram vraagt iedereen zich af, Of hij al haring is. Ik niet, lk houd niet van vis. Daar gaat een man met z'n voeten achterstevoren. Of zou z'n gezicht niet bij z'n voeten horen?

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 8