15 J. A. KAMPS f Koos Kamps is onze brouwerij ontvallen. Na een kort ziekbed heeft hij ons in de nacht van 21 op 22 februari voorgoed ver laten. Van zijn 61 levensjaren heeft hij er 46 aan Heineken gewijd. Zijn laatste woorden golden zijn werk en de brou werij. Als zoon van een voortreffelijk HBM'er deed hij op 14 maart 1910 zijn intrede in de fabriek te Rotterdam. Door zijn niet te overtreffen toewijding, vlijt en betrouw baarheid, werd hem reeds op jeugdige leeftijd de verantwoordelijke post van magazijnchef toevertrouwd. Hier heeft hij zijn vele goede eigenschappen ten volle kunnen ontplooien en de service die het magazijn leverde steeg tot ongekende hoogte. De eisen, die men aan de altijd vaardige chef stelde, werden allengs zwaarder en ook het aantal taken en functies van chef en personeel groeide gestaag. Toen het noodzakelijk werd te decentraliseren besloot men Kamps, die inmiddels de middelbare leeftijd had be reikt, met het onderdeel inventaris- en bierpompenservice te belasten. Kamps heeft zich op deze plaats als onze grote good- willambassadeur ontwikkeld en een prima functionerende afdeling gecreëerd. Meneer Kamps, zoals de afnemers hem aanduid den, wist op zijn gebied voor elke moei lijkheid een oplossing en in korte tijd had hij het hart en vertrouwen van onze af nemers gewonnen. Twee jaar geleden begon zijn gezondheids toestand achteruit te gaan. De dokter gaf deze noeste werker opdracht zich te ont zien en met grote moeite en krachtige maatregelen is het toen gelukt hem „bin nen de perken te houden". En nu is dan voor goed een einde gekomen aan dit werkzaam leven. Er is rouw in het gezin over een zorgzaam man en vader, er is rouw bij Heineken over het verlies van één harer beste zonen. Zijn gaaf en opofferend leven is een voor beeld voor zijn kinderen, zijn goed en zui ver HBM'erschap een aansporing voor ons allen. r. vestergaard. C. R. VON HOLTZ f Op de dag vóór hij zijn werkzaamheden bij de Rotterdamse afdeling winkelverkoop na langdurige afwezigheid, althans voor halve dagen, zou hervatten, overleed de heer Von Holtz. Zijn gezondheid liet al zeer geruime tijd te wensen over en hij had in feite om die reden na de oorlog Singapore, waar hij in dienst was bij onze vrienden Fraser Neave, verlaten. De doorleefde ellende in de concentratiekampen tijdens de Japanse bezetting was te veel voor hem geweest. Een prettig en hulpvaardig mens ging van ons heen. Hij ruste in vrede. A. VAN DER ENDT f Op vijfentachtigjarige leeftijd is over leden onze oud-vertegenwoordiger, de heer A. v. d. Endt, in zijn tijd in Den Haag de belangrijkste man van onze brouwerij. Hij heeft onze belangen in de hofstad op de hem eigen wijze steeds voortreffelijk be hartigd en wij verheugen ons, dat hij zo vele jaren van zijn pensioen heeft mogen genieten. van onze veReniqinqen S. en O. „H.B.B.A." 1-2-1941 1-2-1956 Zo vieren wij dus nu ons 15-jarig be staan en ter gelegenheid hiervan hielden wij op 4 februari onder zeer grote be langstelling een receptie, waar natuurlijk onze beide directeuren, de heren Honig en ter Haar en ook onze gehele staf aanwezig waren. Verder onze zuster vereniging de s. c. „H.B.M.", onze Rot terdamse vrienden van de „H.B.B." en de terreineigenaar, de V.V. „Watergraafs meer". „H.B.B." kv\ 'am met een zeer origineel cadeau en wel een bierfust, opgemaakt met een prachtig boeket waar tevens een schaal met voetbal aan vast zat. Wij mogen deze bal echter alleen voor kam pioenswedstrijden gebruiken, aldus voor zitter Agthoven. Dus, voetballers, u kent nu uw taak. Onze s.c. „H.B.M." zocht het meer in liet eetbare, nl. een monsterachtig grote taart, waar trouwens alle aanwezigen van mee geprofiteerd hebben. Verder een prachtige vaas met tulpen van Wa- tergraafmeer en een zeer sympathieke geste van onze portiers in de vorm van een boeket. Namens de directie kregen wij nog een prachtig geschenk aangeboden bij mon de van onze bedrijfsleider, de heer Goos, nl. het restaureren van de vestiaire en bestuurskamer in ons clublokaal Nieuwe Looierstraat 3. U ziet, dat wij er wat je noemt prima op stonden. Nadat de voor zitter van de feestcommissie, de heer v. d. Ven, geopend had, kregen wij veel lof en goede wensen toebedeeld door de heren Stap, Agthoven en Kreetz. Allen werden zij beantwoord door voorzitter Wassili, die ook nog zijn medebestuur ders in het zonnetje zette. Daarna vervolgde Wassili met het hoog tepunt van de dag: de installatie, wegens zijn zeer grote verdiensten voor onze vereniging, van onze directeur j. M. Honig tot erelid. Onze directeur, sym pathiek als altijd, aanvaardde dit eer bewijs zeer gaarne en toonde zich dank baar bij het ontvangen van het fraaie diploma, vervaardigd door onze huis kunstenaars, de heren Bolthof en Meyer, en de fraaie gouden speld. „Dit is," aldus de heer Honing, „voor mij een grote voldoening, want, daar ik het aan tal dienstjaren, vereist voor hel verkrij gen van de gouden H.B.M.-speld niet zal volbrengen in verband met mijn leeftijd, zal ik zeer trots toch een gou den speld van Heineken dragen, dank zij jullie". Hierna huldigde v. d. Ven, namens de leden, het bestuur en overhandigde elk van hen een moderne aansteker, voor zien van inscriptie. In zijn slotwoord dankte onze voorzitter allen die aan dit geschenk hadden medegewerkt en be dankte tevens „huisbaasde heer Van Rooyen, voor zijn altijd betoonde mede werking. U begrijpt natuurlijk, dat alle aanwezigen nog vele genoeglijke uren op onze schermzaal bijeenbleven en pas om ca. 21.00 uur eindigde deze grote dag, één week later gevolgd door een dave rende feestavond in de zeer mooie zaal van het Forestershuis. Hoewel het toneeltje beslist niet vol doende was, werd ons een prachtig programma geboden, waar iedereen te vreden mee was. Een daverend bal be sloot deze feestelijkheden en om 4 uur in de morgen namen de feestgangers slechts zeer schoorvoetend afscheid. Een waardige afsluiting dus van ons 15e levensjaar, dat ons weer frisse moed heeft geschonken op de ingeslagen weg voort te gaan tot verdere bloei der „H.B.B.A. Daar ijs en verdere goden onze sporten nu niet direct gunstig gezind zijn, volgt hierover later meer. j. J. m. hollander (zie vervolg onderaan pag. 16)

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 15