Behaalde diploma's Een moderne heer Juriaan Dankbetuiging 14 In uw jeugd hebt u allen wel eens het liedje gezongen van Heer Juriaan die verre reizen deed en veel kon verhalen. Wij moesten aan dit liedje denken, toen wij van ir. Lens van Rijn een verslag kregen over de jubileumviering in Aba waar een brouwerij in aanbouw is ter gelegenheid van het 25-jarig dienst verband van de heer Van Elswijk. De reden dat wij er hier enigszins uit voerig op terugkomen ligt niet zo zeer in het feit, dat wij reden hebben aan het zilveren jubileum van de heer Van Els- wijk meer aandacht te schenken dan aan jubilea van andere verdienstelijke func tionarissen van onze onderneming, maar omdat wij eens willen laten zien waar een Heineken's employé die in het bui tenland verzeild raakt zoal belanden kan. Wel, de heer Van Elswijk begon na een loopbaan bij de Marine eind 1930 voor Heineken in Soerabaja en bleef in de oorlog nog negen maanden nadat de Nederlandse strijdkrachten op Java zich hadden overgegeven, werkzaam voor wat toen nog heette de Heineken's Ne derlands-Indische. Daarna vertoefde hij (samen met ir. Lens van Rijn) in diverse Japanse kampen op Java. Na de bevrij ding bracht hij eerst geruime tijd voor herstel van zijn gezondheid in Holland door en daarna vertrok hij naar Lagos (Nigeria). Voor hij een opdracht te ver vullen kreeg bij de oprichting van de nieuwe brouwerij in Aba is hij „en passant" nog een poosje in Caracas (Ve nezuela) geweest, in de tijd kort na de overneming van de Criolla-brouwerij aldaar. Het Heineken's bier bracht de heer Van Elswijk aldus behalve in Europa, in Azië, Afrika en Amerika en wij zijn be nieuwd of wij in Vers van 't Vat nog eens een plaatje zullen publiceren: de heer Van Elswijk werkzaam in Australië; hij zal dan alle werelddelen afgewerkt hebben. Bij het zilveren jubileum in Aba sprak ir. Lens van Rijn zeer waarderende woorden en roemde o.m. het doorzet tingsvermogen van de jubilaris. Hij haalde ook heel wat herinneringen op, wat hem wel was toevertrouwd, want toevalligerwijze is hij de Heine- ken's-man, die het meest met de heer Van Elswijk heeft samengewerkt, eerst enige jaren in Soerabaja en verder in Lagos en Aba, om van de tijd in de Japanse concentratiekampen maar niet te spreken. Behalve een foto van de jubilaris geven wij hier ook een afbeelding onder de palmen van een groepje Europees per soneel, dat in Aba van de jubileumvie ring getuige was. Op de foto zien wij van links naar rechts: ir. Gobée (van Dwars, Hederik Verhey), mevr. Go bée, mr. Stapleton (van de United Africa Company), mevr. Lagaay, dhr. Van Els wijk, mevr. Van Elswijk, ir. Lagaay, mevr. Koovman, dhr. Kooyman, dhr. Ekkelboom, ir. Lens van Rijn. De ondergetekende dankt mede namens zijn echtgenote hartelijk voor de huldi- ging hem te beurt gevallen bij zijn 40- jarig Heineken's jubileum. Voor de ont vangen cadeaux zijn wij zeer erkentelijk en wij danken ook het H.13M.-kantoor Rotterdam voor de heerlijke taart. J. ZUID AM. Er valt uit Rotterdam weer heel wat te vermelden. Mej. M. Breedvelt, afd. buitenlandse brouwerijen: Duitse handelscorrespon dentie. Mej. C. H. K. Hettich, boekhouding: Steno Nederlands. Mej. C. J. Jansen, loonadministratie: Ned. handelscorrespondentie. De heer P. de Kievit, exportafd.: Engel se handelscorrespondentie Mej. C. J. Kuipers, boekhouding: Steno Nederlands. De heer H. de Krijger, exportafd.: Ivex- diploma. Mej. M. Spaanderman, afd. buitenlandse brouwerijen: Duitse handelscorrespon dentie. Mej. C. Monsma, Fustcontrole: Steno Nederlands. Uit Amsterdam ditmaal geen nieuws.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 14