r J -e en nieuw ^Bieriied 13 Ook gaan onze beste wensen voor een spoedig algeheel herstel naar de heer K. Weller (schaftlokaal), die een ernstige operatie heeft ondergaan en naar de heer J. Meertens (garage), even eens in het ziekenhuis opgenomen geweest, maar nu weer aan de beterende hand, evenals de heer G. Meertens (legkelder), die ook al een lange ziekteperiode achter de rug heeft. De heer H. Notenboom van de garage-werkplaats in Rotter dam trad op 1 februari in het huwelijk met mejuffrouw J. B. A. Bijker. Onze zeer hartelijke gelukwensen. Piet de Kievit van de afdeling export gaat ons (naar wij hopen tijdelijk) verlaten voor het vervullen van zijn militaire dienst plicht. Enige maanden geleden trok Bernard van Noortwijk, eveneens van de export-afdeling, zijn wapenrok uit na bijna twee jaar het vaderland op voortreffelijke wijze te hebben verdedigd: tijdens zijn soldaatschap heeft niemand met kwade oogmerken onze grenzen geschonden. In het vervolg zult u in Vers van 't Vat beknopte verslagen opgenomen vinden van het behandelde in de Amsterdamse en Rotterdamse ondernemingsraden. De heer Van Maurik van de afdeling Expeditie heeft het plan onze brouwerij te gaan verlaten en heeft zich inmiddels ge vestigd in de slijterij Walenburg op de Walenburgerweg te Rotterdam. Wij wensen hem veel succes in zijn nieuwe werk kring. In Rotterdam hebben wij onlangs weer twee jubilea (40 jaren) beleefd. De jubilarissen waren zo bescheiden, dat wij voor ons personeelsblad geen foto's konden bemachtigen. Jammer, want wij hadden de neren graag in het zonnetje gezet. Hoe we het te weten gekomen zijn doet er niet toe, maar u moet weten dat J. H. Jansen (wegens rheuma vervroegd ge- pensionneerde van onze brouwerij te Rotterdam) en T. M. Strötbaum op 30 maart hun 35-jarige echtvereniging hopen te herdenken. Bij voorbaat hartelijk gelukgewenst en het aller beste met de gezondheid. Toen ons blad al gereed was voor de drukker ontvingen wij nog een tweetal berichtjes over geboorten, die wij nu maar onder deze rubriek plaatsen, omdat daar toevallig nog wat ruimte over was. De heer en mevrouw Minnema-Désandré werden verblijd met de geboorte van een dochtertje, dat zij Ingrid Marijke noemden. Dat zal wel beschuit met muisjes gegeven hebben op de Amsterdamse export-afdeling. De heer Siemens van onze Rotterdamse brouwerij en zijn vrouw gaven kennis van de geboorte van Margaretha, hun eerste baby. Aan de beide gelukkige ouderparen onze heel har telijke felicitaties. V NEDERLANDSE VERENIGING VAN HOGER PERSONEEL Mr. W. P. A. van Voorst van Beest (Amstel Brouwerij) en de heer R. M. E. Vestergaard (Heineken) zijn voor de sector bierbrouwerijen toegetreden tot de ledenraad van de Nederlandse Vereniging van Hoger Personeel. "V De goede aarde geeft zoveel: Brood en citroenen en aardappelmeel, Druiven, augurken en pieterselie, De cactus en de witte lelie, Maar aarde's goedheid gaat het verst, Als zij ons geeft de goede gerst! Er kiemt zoveel aan goed en kwaad, Aan hoop en vrees, aan liefde en haat, Aan krachten en aan ijdelheid, Nooit weet men, waar zoiets toe leidt. Maar 't is bij 't kiemen van de gerst, Of vreugde zelf uit de korrel berst! Men roostert zoveel vreemde dingen: Koffie en brood en zendelingen, En bleke stedelingensnoeten, En vroeger arme kettervoeten. Maar gerstekorrels op de eest Zijn als een voorspel tot een feest! Wat wordt er al niet fijngemalen! Varkensvlees, bouwmaterialen, De allerhoogste aspiraties, Hout, tomaten, reputaties, Maar 't beste werk verricht bepaald De molen, die de mout vermaalt! Er zijn zovele soorten bellen: Fiets- en zeep- en lellebellen, Beurs- en li- en kattebellen, Maar ik kan u wel vertellen, Geen bel, die zoveel goeds uitstort Als de hop-bel in de wort! Er ziedt veel meer dan wij vermoeden: Suiker, zeep, de mens (van woede), Betuw-jam en de vulkanen, Mensenmassa's, oceanen, Maar wat er in het brouwhuis ziedt. Een beter ziedsel vindt u niet! Wanneer wij, arme schepsels, wisten. Wat er op aarde zoal gistte, Dan zou ons angst en vrees bekruipen, Maar 't wonder, dat in grote kuipen In 't kelderhuis zich stil voltrekt, Is tot ons aller heil ontdekt! En nu het jonge bier gaat rusten In grote, koele lagerfusten, Komt er een einde aan ons lied, Want ach, de rest, dat zing je niet, Dat próèf je!! Drink lustig, opdat gij waardig zijt, De zorg, waarmee men 't bier bereidt! vdz

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 13