het teven indebroMMWij Het bier in 1900 12 iehier een gezellig plaatje, dat om een gezellig praatje vraagt. Het is een opname van rond de eeuwwisseling. In het begrip van die tijd stellig een actiefoto, want u ziet er duidelijk de werkwoorden schrijven, drinken en kaarten in vervoegd. „Niet in de lens kijken", riep de fotograaf nog, terwijl hij zijn hoofd zorgvuldig onder het zwarte doek verborgen hield. Het is daarom, dat de staande figuur hem verkeerd begrepen heeft en nadrukkelijk in de lens kijkt. Jammer, denkt de fotograaf als hij bij het ontwikkelen de fout ziet; ik zei het nog zó. Het zou bijna een volmaakte opname geweest zijn. Met vol doening ziet hij hoe scherp elk detail is. Hoe keurig de man chetten uitkomen, de horlogekettingen, de knopen van een der laarzen en de biezen van de revers en rond de mouw. Hij komt in de verleiding om toestemming tot etaleren te vragen, maar verwerpt deze gedachte onmiddellijk. De heren zouden er bepaald niet op gesteld zijn deze momentopname uit hun particuliere bestaan aan de publiciteit prijs te geven. Het zou niet stichtelijk zijn voor het personeel en de beurs. In Rotterdam wordt gewerkt, van 's ochtends bij het krieken van de dag tot in het holst van de nacht. En dan die wanorde van de twee liggende bierflessen. Feitelijk een regiefout, want hoe contrasteert daarmee niet de serieuze houding van de vier optredenden. Ze zien er stellig niet uit alsof ze een slordig biertje gedronken hebben. Als dat wel eens zo geviel, placht men er geen fotograaf bij te halen. Een slordig biertje is het overigens in geen geval. Want we zien duidelijk dat het „ons" bier is. Heineken's Gerste I, het leidende merk van die dagen. Het is door een van de vele stadsbierhandelaren op fles ge botteld. Misschien wel door de firma Pieterse uit de Oppert. De fles is van behoorlijk formaat. In die dagen hield men niet van kleine eenheden. Dat blijkt ook uit de bierpotten. Let verder op de Duitse pijpen met de enorme kop. Wat een be koorlijke rust gaat er van uit. De jeugd van vandaag, argeloos als ze is, zal zich amuseren om de mode anno 1900. De knevels, de boorden, de laarzen Het zal haar misschien ontgaan, dat de pantalons reeds veel gelijkenis hebben met de mode anno 1956. En dat dit een bepaalde aanwijzing kan zijn. Of ook het ritme en de levens stijl 1900 ooit zullen terugkeren? Er is op deze foto toch wel een en ander dat tot peinzen stemt. In ons vorige nummer verzuimden wij u de verloving te melden van de heer P. Aanen (export Rotterdam) met mejuffrouw M. Eering, die vroeger eveneens op de Rotterdamse export afdeling werkte. Ook aan deze gelukkigen nog onze hartelijke felicitaties. Een reporter van „The Wall Street Journal" (New York) wijdt een artikeltje aan de veelzijdigheid van tankschepen, die vroe ger eigenlijk alleen olie vervoerden. Hij noemde o.m. het s.s. Tropicane, dat voor een vruchtensappen-industrie sinaasappel sap zal vervoeren en het Noorse „Wijnschip", dat tussen Frank rijk en Noord-Afrika vaart. Ook „Gerritje" komt ter sprake, waarbij gewezen wordt op de voordelen van dit tankschip: veel goedkoper dan vervoer per as en (door minder schokken) betere conditie van het bier. Na Engelse dus Amerikaanse belangstelling. „Gerritje" is wel in het nieuws. De heer H. C. van Randwijk van ons filiaal te Eindhoven is al geruime tijd ernstig ziek, zelfs het ziekenhuis bleef hem niet bespaard. Wij hopen van harte, dat wij hem weer spoedig geheel hersteld aan het werk mogen zien. Uit Amsterdam komt een bijzonder feestelijk bericht. Mejuf frouw Ch. J. van Mourik van de Loonadministratie trad op 28 februari jl. in het huwelijk met de heer G. J. F. Vosselman, die als bankwerker in onze dienst is. Te Amsterdam waren „Heineken's-huwelijken" tot dusverre schaars, (omdat het da- mespersoneel in vroeger jaren zo gering was?) maar nu gaat men blijkbaar het voorbeeld van Rotterdam volgen, waar verscheidene medewerkers hun vrouw bij Heineken leerden kennen. Onze hartelijke gelukwensen aan dit bruidspaar. Trouwerijen zijn op de Rotterdamse correspondentie-afdeling aan de orde van de dag. Na de dames v. d. Spek en Slikker veer, is nu mejuffrouw G. de Groot, vanwege haar werkzaam heden voor de reclame-afdeling bij velen bekend, in de huwe lijksboot gestapt en wel met de heer C. Gravendeel. Onze har telijke gelukwensen en het beste in Driebergen, waar de toe komstige woonplaats ligt. En dan nog een vierde jongedame, nl. Wil Strötbaum (als reserve-telefoniste welbekend); zij is op 20 maart in de echt verbonden met de heer F. Beker. Van harte gefeliciteerd en veel geluk. De heer C. Veenis van de afdeling Controle in Rotterdam is al geruime tijd ernstig ziek. Wij wensen hem spoedige be terschap.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 12