1 1 1 VJ civetkat 9 En zo behoort het grote jaarfeest zueer tol het verleden; Amsterdam nam zijn intrek in „Bellevue"waar het een trouwe klant geworden is en Rotterdam experimenteerde in de Ahoy' Hal. Er is in het verleden wel eens zorg geweest over het uit elkaar groeien van de beide brouwerijen en blijkbaar niet ten onrechte. De verhalen die ouderen van ons hierover kunnen doen zijn boeiend en pikant. Maar nu liggen de kaarten anders. Tot zegen van de onderne ming is er een hechte samenwerking. De „eigen" tele foonlijn die beide brouwerijen verbindt is niet voor niets de hele dag bezet en als ik profeteer, dat we eerlang onze eigen helicoplerdienst hebben, glimlacht u mis schien, maar voor we er erg in hebben is hij er. Als men in 1950 voorspeld had, dat over vijf jaar de „Ger- ritje" te water zou worden gelaten, had U wellicht op Uw voorhoofd gewezen en diepzinnig gedacht over de geringe afstand tussen het geniale en het gestoorde brein. Maar nu is „Gerritje" er en toen we in 1950 een zucht van verlichting slaakten over de voltooiing van de overdracht van v. Vollenhoven hadden we nog geen idee van die vele zuchten van verlichting, die in 1955 geslaakt werden toen eindelijk de eerste paal in de Bossche klei ging. We leven nu eenmaal in een dynamische tijd met snelle en onvoorziene ontwikkelingen. Maar hoe het mogelijk is, dat het Amsterdamse en het Rotterdamse feestcomité zonder overleg met elkaar beide de 14de Januari aanwezen als de meest verkieslijke feestdatum is mij aan vankelijk beslist niet duidelijk geweest. Nu ik echter, enige uren na het feest, rustig mijn gedachten orden, gaat mij een licht op. De integratie Amsterdam—Rotter dam, zoals dat met een mooi woord heet, voltrekt zich zo volledig en diepgaand, dat er een voortdurend tele pathisch contact tussen de corresponderende functiona rissen in beide bedrijven ontstaan is. Als U dus te Amsterdam op kantoor iemand levendig ziet gesticuleren, zonder dat U een gesprekspartner ont dekt en zonder dat U een stemgeluid hoort, kunt U ervan verzekerd zijn, dat op datzelfde ogenblik zijn evenknie in Rotterdam hetzelfde beeld vertoont. De heren plegen samen overleg. Maar er moet toch enige controle op dit nog niet vol komen waterdichte systeem zijn, vandaar dan de eigen telefoonlijn en straks de helicoplerdienst. Een naam voor de Heineken's Heli? Tja, wat denkt U van 1+1 1? Maar nu in ernst en tot besluit: Feestgangers van Amsterdam en Rotterdam, U hebt toch niet verzuimd een vriendelijke gedachte te wijden aan de schenkers van deze vreugde en aan de comité mensen, die ook ditmaal de organisatie zo'n goed be loop gaven? LAGOS. Enige tijd geleden was er een hele opschudding aan de overkant van de weg tegenover mijn huis. Wij zagen een groep van ongeveer twaalf negers te voorschijn komen uit de struiken met aan het hoofd onze kok, die een dier bij zijn staart droeg. Toen ik het beest inspecteerde, herkende ik het als een soort, die ik eens op een nacht op dezelfde weg had gezien. De kok was er samen met zijn vrienden op gaan jagen en had het gedood met twee houwen van een breed zwaar mes, één bij de staart en één in de nek. Aangezien er de laatste tijd steeds geruchten waren omtrent een luipaard, vond ik dat het dier geïdentificeerd moest worden en ik telefoneerde naar de Daily Times met het verzoek een expert te sturen, die kon zeggen wat voor dier het was. Neven staande foto is het resultaat en het dier werd geïdentificeerd als een civetkat. Dit plaatje werd afgedrukt in de Daily Times en maakte een eind aan het luipaardsprookje. L. V. R. Een civetkat is een roofdier dat veel in Afrika voorkomt.

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 9