het (even in de brouwerij van eur Het zal vooral de (oudere) Amsterdam mers genoegen doen te vernemen, dat de redactie een hartelijke nieuwjaars groet ontving van Piet van de Velde, die een aantal jaren geleden naar de Ver enigde Staten emigreerde. Van deze plaats wederkerig de beste wensen voor het nieuwe jaar aan deze oud-gediende, die in Amerika nog altijd een vurig Hei- neken-supporter is. -fl- Suus Slikkerveer van de correspondentie afdeling te Rotterdam is wanneer U dit leest in het huwelijk getreden met de heer L. Smitshoek. Onze hartelijke ge lukwensen. Gelukkig betekent het nog geen afscheid, want mevrouw Smitshoek zal ons gedurende een beperkte tijd nog blijven assisteren, waarvoor wij haar dankbaar zijn. Soms kan ook het leven van een kan toorman opwindend zijn. Zo beleefde de heer van Elderen (Rotterdam) op één dag een flinke griep, de geboorte van een dochter en het slagen voor zijn S.P.D. (I)Gelukkig hadden de prettige belevenissen de overhand! Hartelijk ge lukgewenst! fl- Er zijn ditmaal niet veel feestelijke ge beurtenissen te vermelden, maar wij kunnen het toch nog hebben over twee koperen bruiloften, namelijk van de Rotterdamse onderbazen, de heren Cie- remans en Steuper, resp. van de afdelin gen expeditie en emballage. Aan beiden (en natuurlijk ook aan hun echtgenoten) onze hartelijke gelukwensen. fl- Ook valt nog een trouwerij te vermelden. De heer J. Zwaan van de afdeling embal lage te Rotterdam trad op 14 December j.l. in het huwelijk met mejuffrouw C. A. Taapken. Onze hartelijke gelukwen- Te Amsterdam nam Woensdag 11 Januari onder grote belangstelling mejuffrouw Wilma Pastoor afscheid van de brou werij. Zij gaat 24 Januari trouwen met de heer Frits Stap. Onze beste wensen vergezellen het jonge paar. De heer G. C. van der Ven (legkelder Rotterdam), was op 21 Januari jl. 25 jaar getrouwd met mevrouw F. C. v. d. Ven-Delien. Onze zeer hartelijke geluk wensen. -fl- Op 24 December 1955 trad in Amsterdam mejuffrouw M. Kroes (afd. Buitenland) in het huwelijk met de heer F. Dukker. Onze hartelijke gelukwensen voor het jonge paar! Een Diesel gromt door de winternacht met honderdenzoveel paardekracht. De weg is smal en de berm is zacht. Rijen, chauffeur! M"t twintig ton bier op het Hazenpad. Van Utrecht tot Ede is 't hardstikke glad. 'k If ou, dat ik het vracht je vast binnen had! Rijen, chauffeur! Wat doen je koplampen in de mist De wegen, de bomen zijn uitgewist. Was die tegenligger een fatalist? Rijen, chauffeur! De regen klettert met emmers vol. De ruitenwissers slaan op hol. Je tuurt en je stuurt, maar niet voor je lol. Rijen, chauffeur Met twintig ton bier op de Bommelse brug: die zet van de schrik een hoge rug. Wacht maar, we komen vanmiddag terug! Rijen, chauffeur! Bij zon en bij regen, bij hitte en kou, onder luchten zo grijs, onder luchten zo blauw. Hij gromt steeds maar door, die Diesel van jou. Rijen, chauffeur! Soms hangt er een leeuwerik in de lucht, zijn bossen en wegen vol zomer gerucht Soms wuift er een meisje in een ver gehucht. Rijen, chauffeur! Het stuur, de versnelling, het gaspedaal, het gegrom van dat krachtige hart-van-staal, wie kent er forsere, manlijker taal? Rijen, chauffeur! Met twintig ton bier door het ganse land; al die paardekrachten vast in je hand, da's toch maar een leven naar goeie trant! Rijen, chauffeur! vdz

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 8