5 1er gelegenheid van de benoeming met ingang van -*■ 1 Januari j.l. van de heren De Rijke en Gombert tot onder-directeuren van onze maatschappij, vond in de raadskelder van de Rotterdamse brouwerij op 3 Januari een receptie plaats voor zakenrelaties en afgevaardigden van het personeel zowel uit Rotterdam als uit Amsterdam. Hierboven ziet U afgebeeld het moment van deze bijzon der genoeglijke receptie waarop ir. Entmens, onze afge treden directeur, de beide heren, die hem opvolgen in zijn taak, gelukwenst; hij drukt op de foto de hand van de heer I)e Rijke. Over de nieuw benoemde onder-directeuren kunnen wij vermelden, dat de heer J. E. de Rijke op 1 April 1931 in dienst van Heineken kwam als assistent van de heer Emntens. In 1936 werd hij uitgezonden naar Singapore om de daar aanwezige bedrijfsleider gedurende zijn verlof te vervangen. Toen deze betrekkelijk kort daarna wenste te repatriëren, werd de heer De Rijke in Mei 1937 aan gesteld als technical manager. Bij het uitbreken van de oorlog werd de andere (door de Duitsers gebouwde) brouwerij in Singapore door het Gouvernement in beslag genomen en later aan onze com binatie verkocht. Ook hierover kreeg de heer De Rijke de technische leiding. Bij de inval van de Japanners is hij uitgeweken naar Java, waar hij nog enige tijd op onze brouwerij te Soera- ba ja heeft gewerkt, totdat hij in een Japans gevangenkamp werd geïnterneerd, waar hij de rest van de oorlog door gebracht heeft. Na de oorlog is hij teruggegaan naar Singapore als alge meen technisch leider van de M.B.L. en de A.B.C. Onder zijn leiding hebben deze twee brouwerijen een enorme uitbreiding ondergaan en wel zo, dat zij samen dezelfde capaciteit kregen als ons Rotterdamse bedrijf. In de loop van 1955 werd de heer De Rijke teruggeroepen naar Rotterdam om in dit technische hart van onze on derneming het oppertoezicht over de buitenlandse bedrij ven, die hij voor het grootste gedeelte door eigen aan schouwing kent, op zich te nemen. Drs. Gombert, die onze Hollandse employé's van meer nabij bekend is, begon op de Rotterdamse brouwerij niet als Heineken's man, maar als employé van het Naco- brouw. Na enige jaren (op 1 Mei 1944) trad hij in onze dienst als assistent-bedrijfsleider en in de zomer van 1945 zien wij hem naar Singapore vertrekken. Doch reeds eind 1947 keerde hij terug naar Rotterdam om ir. Söhngen, die inmiddels benoemd was tot hoofd van het technisch secretariaat, op te volgen als bedrijfs leider. De heer Gombert heeft de moeilijke jaren van expansie van ons productie-apparaat in Holland volledig meege maakt, want in 1949 werd hij tevens bedrijfsleider van ons Amsterdamse bedrijf, waardoor hij de verantwoording voor de gehele Hollandse productie van Heineken kreeg. Aan beide heren onze hartelijke gelukwensen!

Vers van 't Vat | 1956 | | pagina 5